> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mezigenerační přehlídka OLD´S COOL

vloženo: 05.10.2016           komentářů: 0Obecně prospěšná společnost Elpida pořádá letos již 4. ročník mezigenerační přehlídky OLD’S COOL, která je opět koncipována jako velkolepá oslava Mezinárodního dne seniorů. Pomocí workshopů, přednášek, diskuzí a koncertů festival představuje inspirativní osobnosti, vzory i velké životní příběhy a iniciuje neotřelé mezigenerační spolupráce. OLD´S COOL tento rok zamíří i do regionů, a kromě Pražanů a Brňanů se tak bohatého programu mohou zúčastnit zájemci také 6. října v Olomouci.

Letošní ročník mezigenerační přehlídky OLD´S COOL se tematicky vztahuje k zamyšlení nad uspěchaností a zbytečnou nadprodukcí dnešní doby. Také proto je jedna z programových částí věnována fenoménu pomalé módy, díky níž se kvalitně zužitkují přebytečné materiály. Jak takové modely vypadají, bude možné shlédnout na výstavě fotografií Bet Orten s názvem SLOW UP, která bude 6. října k vidění v Uměleckém centru Univerzity Palackého Konvikt. Kromě výstavy bude možné techniky pomalé módy (recyklace a upcyklace) vyzkoušet také v praxi a to na workshopu s názvem Staré věci v novém kabátě - od trička až po gatě, kde se účastníci pod vedením Green Dressmakers naučí přestříhat, přeskládat a přešít své staré kousky z šatníku v módní oblečení.

V Olomouci chystá OLD´S COOL ve spolupráci s Divadlem na cucky také dva divadelní workshopy - Dramatický kurz SENior a Mezigenerační dílna pro prarodiče, vnuky a vnučky. Smyslem tohoto setkání bude prostřednictvím metod a postupů z oblasti dramatického umění a divadla objevit nový způsob komunikace mezi starším člověkem a dítětem. Společně s centrem Sluňákov proběhne přírodovědná přednáška Cesta za tajemstvím lužního lesa s názornými ukázkami a filmem.

Večerní program zahájí koncert sboru Elpida, který zazpívá s Bonusem a Marií Čtveráčkovou aka Mary C. Pokračovat se bude mezigenerační diskuzí v rámci spojení projektů Generation What a OLD´S COOL 2016. Tato veřejná diskuze otevře nejrůznější společenská, ale i osobní témata a svede dohromady inspirativní osobnosti generace mileniánů a generace seniorů. Základní kontext a otázky do diskuze poskytne rozsáhlý sociologický výzkum uskutečněný v rámci mezinárodního projektu Generation What zaštítěného Českým rozhlasem. Hlavním tématem olomoucké diskuze budou technologie, a způsoby jakými k nim přistupují různé generace. Moderace večera se ujme Robert Carda a mezi pozvanými hosty nechybí například bloggerka a redaktorka Jana Patočková (aka Pakočka) či Lukáš Košík, aktivní student UPOL, který se podílí na činnosti Academia film Olomouc a festivalu Přehlídka animovaného filmu Olomouc.

Během celého OLD´S COOL dne bude ve Floap Fashion Store probíhat také prodej ručně pletených ponožek od pletařek zapojených do projektu Ponožky od babičky. Koupí těchto výrobků podpoříte o.p.s. Elpida, jejímž cílem je především aktivovat, vzdělávat a bavit seniory, ale také propojovat generace a pohnout veřejným míněním ve prospěch stáří.
https://www.youtube.com/watch?v=ICwV0lRopQ0

Vstup na všechny akce je zdarma.

autor: http://elpida.cz/oldscool

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

14.06.2019

Čtveřice psů skončila v útulku
Rovných pět oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce přijalo včera operační středisko. Strážníci byli postupně vysláni na ulice Švýcarské nábřeží, Na Krejnici, Jeremiášova a ve dvou případech na třídu Míru. Pouze v jednom případě se nepodařilo zvíře odchytit, zbývající čtveřice tak putovala do útulku pro psy v Neředíně. Od ledna strážníci řešili celkem 227 oznámení, kdy bylo odchyceno celkem 129 psů.

13.06.2019

Lapkové řádí i v parných dnech
Ve středu 12.6.2019 přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc čtyři oznámení o krádežích supermarketech. Strážníci třikrát vyjížděli do supermarketu na ulici Pražská a v jednom případu na ulici Štursova. Lapkové ve věku 39- 60 let odcizili zboží v celkové hodnotě přes 1 100,- Kč. Rekordmanem byl třiapadesátiletý muž, který byl v tomto roce pro krádeže řešen již desetkrát.

13.06.2019

Tři nálezy stříkaček během jednoho dne
Hned tři oznámení o nálezu použitých injekčních stříkaček a jehel řešili ve středu 12. června olomoučtí strážníci. Hlídky byly postupně vyslány na ulice Březinova, Pražská a do Smetanových sadů. Zde odebraly do sběrných boxů tři stříkačky, které budou následně předány k odborné likvidaci. V letošním roce se jednalo již o 113 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 184 kusů infekčního materiálu.

12.06.2019

Nejdřív facka, poté roztržený řetízek
Včera v ranních hodinách byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána na ulici Husitská, kde mělo dle telefonického oznámení docházet k fyzickému napadání ženy neznámým mužem. Strážníci na místě kontaktovali osoby dle popisu, kdy osmnáctiletá dívka uvedla, že se pohádala se svým bývalým přítelem. Ten jí měl následně udeřit do obličeje a poté jí při hádce strhnout zlatý řetízek z krku.

05.06.2019

Řidička se rozjela i s „botičkou“
Ve středu 5. června v odpoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána na ulici Slovenská, kde řidička žádala o demontáž blokovacího zařízení ze svého vozidla. Třicetiletá žena strážníkům na místě sdělila, že si „botičky“ nevšimla a podařilo se jí s ní rozjet. K poškození vozidla Volkswagen nedošlo, ale byla způsobena škoda na blokovacím zařízení.