> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Těhotným maminkám nabídne Agel ....

vloženo: 15.09.2017           komentářů: 0

Těhotným maminkám nabídne Nemocnice Šternberk v novém školním roce předporodní kurzy, cvičení i plavání


Spolu s novým školním rokem odstartovala v Nemocnici Šternberk i další série kurzů předporodní přípravy, které jsou určeny nastávajícím maminkám od 12. týdne těhotenství. Po dvouměsíčních prázdninách v nemocnici na nastávající maminky opět čekají zkušené porodní asistentky s teoretickými přednáškami a lekcemi cvičení, ale také hodinami plavání pro těhotné.

Kurzy předporodní přípravy probíhají v Nemocnici Šternberk třetím rokem, a to aktuálně v podobě kurzu o šesti devadesátiminutových lekcích, z nichž vždy polovinu času tvoří cvičení a polovinu diskuze na vybrané téma.

„Cvičení je pro maminky v těhotenství nesmírně důležité, jednak pro udržení dobré kondice, ale také pro uvolnění vybraných partií, což může usnadnit a zpříjemnit porod. Společně s teoretickými informacemi ohledně dýchání, úlevových poloh či péče o novorozence je pak celý proces porodu a šestinedělí pro absolventky kurzu daleko příjemnější a celá snaha maximálně efektivní, což oceníme i my zdravotníci,“ říká Bc. Olga Havelková, porodní asistentka a vedoucí kurzu předporodní přípravy v Nemocnici Šternberk.

Tematickou náplní šesti lekcí kurzu je výživa v těhotenství a význam cvičení v těhotenství, příprava na porod i porod samotný, porodní plány, úlevové polohy a pomůcky při porodu, nácvik tlačení, poporodní bonding, kojení, období šestinedělí, péče o novorozence či aromaterapie. Součástí kurzu je navíc i prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí. „Díky prohlídce později maminky při porodu přicházejí do známého prostředí, takže odpadá strach a stres z neznáma, což u mnohých opět výrazně přispívá k příjemnějšímu porodu,“ dodává Bc. Olga Havelková.

Zájemkyně o kurzy předporodní přípravy si mohou za zvýhodněnou cenu 1000 korun zakoupit celý kurz, nebo přijít pouze jednorázově na vybranou lekci za 200 korun, pokud to umožňuje kapacita kurzu, která je omezena na šest osob. Lekce probíhají každou středu od 13 hodin v přízemí budovy gynekologie. K účasti na lekcích i kurzu je potřebná předchozí rezervace, a to na telefonním čísle 587 800 383 nebo mailové adrese predporodnikurzy@nst.agel.cz.

Kromě předporodních kurzů a cvičení mohou nastávající maminky využít také speciálních lekcí plavání, které společně s teoretickými kurzy a cvičením nabízí budoucím maminkám maximálně efektivní přípravu na porod. Lekce plavání pro těhotné ženy v jakékoliv fázi těhotenství probíhají v rehabilitačním bazéně přímo v prostorách Nemocnice Šternberk, a to každé pondělí od 16:00 hodin. Cena jedné hodinové lekce je 130 korun a je potřeba se na ni vždy předem objednat na e-mailové adrese predporodnikurzy@nst.agel.cz. Kapacita každé lekce je šest nastávajících maminek.

autor: Mgr. Radka Miloševská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.