> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Těhotným maminkám nabídne Agel ....

vloženo: 15.09.2017           komentářů: 0

Těhotným maminkám nabídne Nemocnice Šternberk v novém školním roce předporodní kurzy, cvičení i plavání


Spolu s novým školním rokem odstartovala v Nemocnici Šternberk i další série kurzů předporodní přípravy, které jsou určeny nastávajícím maminkám od 12. týdne těhotenství. Po dvouměsíčních prázdninách v nemocnici na nastávající maminky opět čekají zkušené porodní asistentky s teoretickými přednáškami a lekcemi cvičení, ale také hodinami plavání pro těhotné.

Kurzy předporodní přípravy probíhají v Nemocnici Šternberk třetím rokem, a to aktuálně v podobě kurzu o šesti devadesátiminutových lekcích, z nichž vždy polovinu času tvoří cvičení a polovinu diskuze na vybrané téma.

„Cvičení je pro maminky v těhotenství nesmírně důležité, jednak pro udržení dobré kondice, ale také pro uvolnění vybraných partií, což může usnadnit a zpříjemnit porod. Společně s teoretickými informacemi ohledně dýchání, úlevových poloh či péče o novorozence je pak celý proces porodu a šestinedělí pro absolventky kurzu daleko příjemnější a celá snaha maximálně efektivní, což oceníme i my zdravotníci,“ říká Bc. Olga Havelková, porodní asistentka a vedoucí kurzu předporodní přípravy v Nemocnici Šternberk.

Tematickou náplní šesti lekcí kurzu je výživa v těhotenství a význam cvičení v těhotenství, příprava na porod i porod samotný, porodní plány, úlevové polohy a pomůcky při porodu, nácvik tlačení, poporodní bonding, kojení, období šestinedělí, péče o novorozence či aromaterapie. Součástí kurzu je navíc i prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí. „Díky prohlídce později maminky při porodu přicházejí do známého prostředí, takže odpadá strach a stres z neznáma, což u mnohých opět výrazně přispívá k příjemnějšímu porodu,“ dodává Bc. Olga Havelková.

Zájemkyně o kurzy předporodní přípravy si mohou za zvýhodněnou cenu 1000 korun zakoupit celý kurz, nebo přijít pouze jednorázově na vybranou lekci za 200 korun, pokud to umožňuje kapacita kurzu, která je omezena na šest osob. Lekce probíhají každou středu od 13 hodin v přízemí budovy gynekologie. K účasti na lekcích i kurzu je potřebná předchozí rezervace, a to na telefonním čísle 587 800 383 nebo mailové adrese predporodnikurzy@nst.agel.cz.

Kromě předporodních kurzů a cvičení mohou nastávající maminky využít také speciálních lekcí plavání, které společně s teoretickými kurzy a cvičením nabízí budoucím maminkám maximálně efektivní přípravu na porod. Lekce plavání pro těhotné ženy v jakékoliv fázi těhotenství probíhají v rehabilitačním bazéně přímo v prostorách Nemocnice Šternberk, a to každé pondělí od 16:00 hodin. Cena jedné hodinové lekce je 130 korun a je potřeba se na ni vždy předem objednat na e-mailové adrese predporodnikurzy@nst.agel.cz. Kapacita každé lekce je šest nastávajících maminek.

autor: Mgr. Radka Miloševská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění