> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Evropský týden mobility

vloženo: 16.09.2017           komentářů: 0

Olomouc se zapojí do Evropského týdne mobility


Horní náměstí bez aut, elektromobily, elektrokola, hybridní vozidla a podpora carsharingu či bikesharingu. S takovým scénářem se Olomouc hodlá letos zapojit do Evropského týdne mobility.

V plánovaném programu nebude chybět cyklovyjížďka, soutěže pro děti s dopravní tématikou nebo diskuse na téma zdravého životního stylu. K účasti Olomouce na celoevropské akci s mottem „Sdílením vpřed!“ dali zelenou radní města.

„V letošním roce je akce zaměřena zejména na sdílenou a inteligentní mobilitu. Zapojení Olomouce tak velmi dobře koresponduje i s aktuálním tématem, kterým je tvorba Plánu udržitelné městské mobility, do něhož zapojujeme laickou i odbornou veřejnost a jehož výsledkem má být strategický dokument pro všechny druhy dopravních prostředků, zvýšení bezpečnosti dopravy a zlepšení životního prostředí,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec.

V rámci Evropského týdne mobility, který připadá na 16. – 22. září, se veřejnost bude moci zúčastnit např. akce „Den bez aut“, který v pátek 22. září uzavře část Horního náměstí pro automobilový provoz. Během plánovaného programu se zde představí subjekty, které nabídnou prezentaci svých služeb v oblasti carsharingu či bikesharingu, firmy s prezentací elektromobilů, hybridních vozidel i elektrokol. Zapojí se také dopravní podnik, který představí elektrobus, a pro zájemce je připravena cyklovyjížďka ve spolupráci s Olomouckými kolaři. Zejména na děti a jejich rodiče čeká 21. září akce městského dopravního Centra Semafor, které připravilo finále soutěže o kolo s názvem „Specialized Grand Prix Semafor 2017“. „Do programu na téma zdravého životního stylu se zapojí také Univerzita Palackého a v plánu je i vyhlášení soutěže v rámci týdne udržitelného dopravování se do práce pro zaměstnance magistrátu,“ popisuje Martin Luňáček z oddělení koncepce a veřejné infrastruktury magistrátu města.

„Evropský týden mobility přináší příležitost k zamyšlení i debatě o konkrétních řešeních,“ vysvětlil náměstek primátora Aleš Jakubec s tím, že Olomouc patří aktuálně k patnácti městům, které k akci přihlásily.

Historie Evropského týdne mobility se píše od roku 2000. Odstartovala jej evropská iniciativa Den bez aut, kdy 22. září města na svém území omezují automobilovou dopravu. V návaznosti na to, se od roku 2002 každoročně v době od 16. – 22. září koná Evropský týden mobility.
autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

28.03.2019

Víko kanálu ohrožovalo bezpečnost provoz
Telefonické oznámení o uvolněném víku kanálu ve vozovce na ulici Norská, které ohrožuje bezpečnost silničního provozu, přijalo včera v dopoledních hodinách operační středisko. Strážníci na místě usadili víko do původní polohy, to bylo ovšem stále uvolněné.

27.03.2019

O papouška se postarali strážníci
Ve středu 27. března po poledni přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu papouška. Muž do telefonu sdělil, že papoušek mu přistál na rameni a on neví, co s ním má dělat. Hlídka si po příjezdu na místo papouška do oznamovatele převzala a poté ho převezla do odborné veterinární péče.

27.03.2019

Z obchodu putoval na záchytku
Na muže, který je pod vlivem alkoholu a ještě odcizil zboží v hypermarketu na ulici Pasteurova, byli včera před půl sedmou večer upozorněni ostrahou strážníci Městské policie Olomouc. Pracovník ostrahy na místě hlídce sdělil, že viděl muže, jak si pod bundu schovává alkohol a následně prochází přes pokladnu bez zaplacení. Při bližší kontrole se zjistilo, že devětadvacetiletý muž odcizil láhev rumu a uzený sýr v celkové částce 182,- Kč. Jelikož byl dotyčný ještě pod vlivem alkoholu, putoval z místa rovnou na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,41 promile alkoholu v dechu.

26.03.2019

Muž kradl v hypermarketu kosmetiku
Včera odpoledne byli strážníci Městské policie Olomouc přivoláni k případu krádeže v hypermarketu na ulici Pražská. V letošním roce se jednalo už o 163 případ, kdy z tohoto bylo 149 přestupků a 14 trestných činů.

25.03.2019

Strážníci řešili spor mezi sousedkami
Oznámení od ženy, která má problémy se svojí sousedkou v domě na ulici Klicperova, přijalo v pondělí 25.3.2019 Operační středisko Městské policie Olomouc. Důvodem měly být schválnosti, které jí sousedka opakovaně provádí, kdy včera jí měla shodit boty ze schodů. Strážníci na místě kontaktovali dvě starší ženy a ty hlídce sdělily, že si vše již vyříkaly před příjezdem strážníků.