> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Neznámý muž by mohl svědkem

vloženo: 19.09.2017           komentářů: 0

Neznámý muž by mohl být důležitým svědkem v případu znásilnění ženy v Olomouci


Policisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc, a to v souvislosti s probíhajícím trestním řízením.

V této souvislosti pátráme po totožnosti neznámého muže, který se měl pohybovat poblíž casina Resort Hodolany v Olomouci-Hodolanech v noci ze středy 13. 9. na čtvrtek 14. 9. 2017 a pro policisty může být důležitým svědkem.

Policisté se také obrací s prosbou na ženu ve světlém svrchním ošacení, která je na fotografií ch zachycena, a která kolem 23:25 hod procházela kolem tohoto casina, po ulici Ostravské směrem do Hodolan, aby se se svým svědectvím přihlásila na kterékoliv policejní služebně, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Pokud by někdo muže z přiložených fotografií poznal, nebo by disponoval informace, které by pomohly ke zjištění jeho totožnosti, ať neprodleně kontaktuje olomoucké policisty prostřednictvím kterékoliv policejní služebny, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Případ byl kvalifikován jako trestný čin znásilnění. Kriminalisté na případu intenzivně pracují a důkladně a pečlivě prověřují všechny získané informace a poznatky. Žádné z nich nepodceňují. Z dosavadního prověřování nevyplývá, že by mohla být veřejnost bezprostředně ohrožena.

Vzhledem k probíhajícímu prověřování, úkonům trestního řízení, a také s ohledem na citlivost případu a nebezpečí sekundární viktimizace, není možné sdělit žádné bližší informace.autor: por. Mgr. Irena Urbánková, PČR

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.