> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úspěšní mladší žáci bodovali

vloženo: 25.09.2017           komentářů: 0

Úspěšní mladší žáci bodovali na Házenkářském festivalu v Lovosicích

Hned první víkend nového školního roku zakončovali mladší žáci HBC Olomouc 1966 „A“ své srpnové soustředění zájezdem na Házenkářský festival v Lovosicích. K 60. výročí vzniku klubu jej pořádali místní „Lovci“.

Na turnaji se při této příležitosti sešla všechna nejlepší družstva z Čech v této věkové kategorii. Kromě domácího družstva Lovců to byla družstva Dukly Praha 6 i Dukly Praha 4, Talentu Plzeň, HBC Jičín, Loko Louny. Mladí Moraváci se však mezi českou elitou rozhodně neztratili.

„V naší skupině „D“ jsme nejprve porazili Liberec 13 : 3, potom po krásné hře a tuhém boji i HBC Jičín 13 : 11 . Druhý den jsme se rozehřáli na nejslabším družstvu Kolínu 22 : 4 a po vítězství s Duklou Praha 4 14 : 4 jsme jako vítězové skupiny s 8 body a skore 62 : 22 postoupili do čtvrtfinále turnaje. V něm jsme porazili velmi rychlé a dobré Loko Louny 13 : 8 v semifinále narazili na pozdější vítěze celého turnaje – domácí Lovce Lovosice. V zápase jsme nedokázali udržet agresivní styl obrany a především v druhé polovině utkání jsme výrazně polevili v tlaku na obranu soupeře každým hráčem, přidali k tomu opět festival neproměněných šancí a soupeři jsme podlehli 6 : 13 (5 : 6),“ popisovali účastníci házenkářského festivalu.

V boji o 3. místo nastoupili mladší žáci HBC Olomouc 1966 „A“ proti Talentu Plzeň, a v utkání zvítězili 16 : 10 (9 : 8). Po finálovém vítězství Lovců Lovosice nad Duklou Praha 6 18 : 12 si šli pro pohár za bronzovou příčku.

Součástí celého zájezdu byla i účast na oslavách výročí pořádajícího klubu, „Kluci se byli podívat na slavnostní ceremoniál přijímání do lovosické Síně slávy a zhlédli extraligové utkání Lovosice – Hranice. Kromě rodičů patří dík i našemu řídícímu svazu – OLKSH, že nám přeložením utkání 1. kola mistrovské soutěže umožnil účast na této akci a kluci se mu zato odvděčili výkonem, který ocenili i naši soupeři a byli dobrými reprezentanty olomoucké házené,“ vyzdvihli účastníci festivalu v Lovosich.

autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.