> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úspěšní mladší žáci bodovali

vloženo: 25.09.2017           komentářů: 0

Úspěšní mladší žáci bodovali na Házenkářském festivalu v Lovosicích

Hned první víkend nového školního roku zakončovali mladší žáci HBC Olomouc 1966 „A“ své srpnové soustředění zájezdem na Házenkářský festival v Lovosicích. K 60. výročí vzniku klubu jej pořádali místní „Lovci“.

Na turnaji se při této příležitosti sešla všechna nejlepší družstva z Čech v této věkové kategorii. Kromě domácího družstva Lovců to byla družstva Dukly Praha 6 i Dukly Praha 4, Talentu Plzeň, HBC Jičín, Loko Louny. Mladí Moraváci se však mezi českou elitou rozhodně neztratili.

„V naší skupině „D“ jsme nejprve porazili Liberec 13 : 3, potom po krásné hře a tuhém boji i HBC Jičín 13 : 11 . Druhý den jsme se rozehřáli na nejslabším družstvu Kolínu 22 : 4 a po vítězství s Duklou Praha 4 14 : 4 jsme jako vítězové skupiny s 8 body a skore 62 : 22 postoupili do čtvrtfinále turnaje. V něm jsme porazili velmi rychlé a dobré Loko Louny 13 : 8 v semifinále narazili na pozdější vítěze celého turnaje – domácí Lovce Lovosice. V zápase jsme nedokázali udržet agresivní styl obrany a především v druhé polovině utkání jsme výrazně polevili v tlaku na obranu soupeře každým hráčem, přidali k tomu opět festival neproměněných šancí a soupeři jsme podlehli 6 : 13 (5 : 6),“ popisovali účastníci házenkářského festivalu.

V boji o 3. místo nastoupili mladší žáci HBC Olomouc 1966 „A“ proti Talentu Plzeň, a v utkání zvítězili 16 : 10 (9 : 8). Po finálovém vítězství Lovců Lovosice nad Duklou Praha 6 18 : 12 si šli pro pohár za bronzovou příčku.

Součástí celého zájezdu byla i účast na oslavách výročí pořádajícího klubu, „Kluci se byli podívat na slavnostní ceremoniál přijímání do lovosické Síně slávy a zhlédli extraligové utkání Lovosice – Hranice. Kromě rodičů patří dík i našemu řídícímu svazu – OLKSH, že nám přeložením utkání 1. kola mistrovské soutěže umožnil účast na této akci a kluci se mu zato odvděčili výkonem, který ocenili i naši soupeři a byli dobrými reprezentanty olomoucké házené,“ vyzdvihli účastníci festivalu v Lovosich.

autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

28.03.2019

Víko kanálu ohrožovalo bezpečnost provoz
Telefonické oznámení o uvolněném víku kanálu ve vozovce na ulici Norská, které ohrožuje bezpečnost silničního provozu, přijalo včera v dopoledních hodinách operační středisko. Strážníci na místě usadili víko do původní polohy, to bylo ovšem stále uvolněné.

27.03.2019

O papouška se postarali strážníci
Ve středu 27. března po poledni přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu papouška. Muž do telefonu sdělil, že papoušek mu přistál na rameni a on neví, co s ním má dělat. Hlídka si po příjezdu na místo papouška do oznamovatele převzala a poté ho převezla do odborné veterinární péče.

27.03.2019

Z obchodu putoval na záchytku
Na muže, který je pod vlivem alkoholu a ještě odcizil zboží v hypermarketu na ulici Pasteurova, byli včera před půl sedmou večer upozorněni ostrahou strážníci Městské policie Olomouc. Pracovník ostrahy na místě hlídce sdělil, že viděl muže, jak si pod bundu schovává alkohol a následně prochází přes pokladnu bez zaplacení. Při bližší kontrole se zjistilo, že devětadvacetiletý muž odcizil láhev rumu a uzený sýr v celkové částce 182,- Kč. Jelikož byl dotyčný ještě pod vlivem alkoholu, putoval z místa rovnou na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,41 promile alkoholu v dechu.

26.03.2019

Muž kradl v hypermarketu kosmetiku
Včera odpoledne byli strážníci Městské policie Olomouc přivoláni k případu krádeže v hypermarketu na ulici Pražská. V letošním roce se jednalo už o 163 případ, kdy z tohoto bylo 149 přestupků a 14 trestných činů.

25.03.2019

Strážníci řešili spor mezi sousedkami
Oznámení od ženy, která má problémy se svojí sousedkou v domě na ulici Klicperova, přijalo v pondělí 25.3.2019 Operační středisko Městské policie Olomouc. Důvodem měly být schválnosti, které jí sousedka opakovaně provádí, kdy včera jí měla shodit boty ze schodů. Strážníci na místě kontaktovali dvě starší ženy a ty hlídce sdělily, že si vše již vyříkaly před příjezdem strážníků.