> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úspěšní mladší žáci bodovali

vloženo: 25.09.2017           komentářů: 0

Úspěšní mladší žáci bodovali na Házenkářském festivalu v Lovosicích

Hned první víkend nového školního roku zakončovali mladší žáci HBC Olomouc 1966 „A“ své srpnové soustředění zájezdem na Házenkářský festival v Lovosicích. K 60. výročí vzniku klubu jej pořádali místní „Lovci“.

Na turnaji se při této příležitosti sešla všechna nejlepší družstva z Čech v této věkové kategorii. Kromě domácího družstva Lovců to byla družstva Dukly Praha 6 i Dukly Praha 4, Talentu Plzeň, HBC Jičín, Loko Louny. Mladí Moraváci se však mezi českou elitou rozhodně neztratili.

„V naší skupině „D“ jsme nejprve porazili Liberec 13 : 3, potom po krásné hře a tuhém boji i HBC Jičín 13 : 11 . Druhý den jsme se rozehřáli na nejslabším družstvu Kolínu 22 : 4 a po vítězství s Duklou Praha 4 14 : 4 jsme jako vítězové skupiny s 8 body a skore 62 : 22 postoupili do čtvrtfinále turnaje. V něm jsme porazili velmi rychlé a dobré Loko Louny 13 : 8 v semifinále narazili na pozdější vítěze celého turnaje – domácí Lovce Lovosice. V zápase jsme nedokázali udržet agresivní styl obrany a především v druhé polovině utkání jsme výrazně polevili v tlaku na obranu soupeře každým hráčem, přidali k tomu opět festival neproměněných šancí a soupeři jsme podlehli 6 : 13 (5 : 6),“ popisovali účastníci házenkářského festivalu.

V boji o 3. místo nastoupili mladší žáci HBC Olomouc 1966 „A“ proti Talentu Plzeň, a v utkání zvítězili 16 : 10 (9 : 8). Po finálovém vítězství Lovců Lovosice nad Duklou Praha 6 18 : 12 si šli pro pohár za bronzovou příčku.

Součástí celého zájezdu byla i účast na oslavách výročí pořádajícího klubu, „Kluci se byli podívat na slavnostní ceremoniál přijímání do lovosické Síně slávy a zhlédli extraligové utkání Lovosice – Hranice. Kromě rodičů patří dík i našemu řídícímu svazu – OLKSH, že nám přeložením utkání 1. kola mistrovské soutěže umožnil účast na této akci a kluci se mu zato odvděčili výkonem, který ocenili i naši soupeři a byli dobrými reprezentanty olomoucké házené,“ vyzdvihli účastníci festivalu v Lovosich.

autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.