> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Divadlo na cucky

vloženo: 26.09.2017           komentářů: 0

Nové kulturní centrum v Olomouci na Dolním náměstí

Divadlo na cucky

Dne 22. září 2017 bylo zkolaudováno nové kulturní centrum na Dolním náměstí v Olomouci. Umělecká scéna, na jejíž vybudování přispívali lidé z celé republiky, se tak otevírá veřejnosti. V nejbližších dnech bude do provozu postupně uvedena galerie, kavárna a divadlo. Na průčelí domu se již brzy objeví logo Divadla na cucky, které nahradí heslo Dolní vám., známé z dárcovské kampaně, a pojmenuje tak celý objekt, sdělili dnes ČTK zástupci obecně prospěšné společnosti DW7, kteří za zrodem scény stojí.

"Máme samozřejmě ohromnou radost, protože celá stavba Divadla na cucky se musela zvládnout ve zrychleném režimu v letních měsících, abychom tu mohli na podzim odstartovat novou divadelní sezónu," uvedl ředitel společnosti Jan Žůrek. Podotkl, že vedle samotných stavbařů pomáhaly s úpravou prostot pro kulturní centrum také desítky dobrovolníků.

Rekonstrukce domu na Dolním náměstí pro potřeby nového kulturního centra přišla na 2,7 milionu korun. "Velká část nákladů šla na novou vzduchotechniku, bourání stropu i stavění příček, podlahy, elektroinstalace nebo bezbariérový přístup. Myslím, že se nám podařilo vytvořit příjemné a komfortní prostředí pro všechny naše aktivity," doplnil Žůrek. Na nové umělecké scéně bude působit mimo jiné Divadlo na cucky, které dosud sídlilo v nevyhovujících prostorách ve Wurmově ulici. Přesunout se tak sem musí veškeré technické vybavení pro divadlo a zkušebnu.

Podle mluvčího divadla Zdeňka Vévody je program nové scény již nabitý. Otevře ji instalace pohyblivých obrazů Tomáše Moravce, v sobotu zde vystoupí hostující divadelní soubor Masakr Elsinor a v neděli se na zkušebně uskuteční první dětská dílna ve spolupráci s knižním veletrhem Litr. Divadlo už na svých stránkách www.divadlonacucky.cz zveřejnilo i kompletní říjnový program, doplnil Vévoda.

Scéna vznikla v domě soukromého majitele. Vznik centra podpořili lidé v dubnu a květnu ve veřejné sbírce, do níž přispělo kolem 600 lidí půl milionem korun. Kampaň podpořili také například zástupci pražských divadel či spisovatelé.

Doplněno Stavbaweb:
Majitel budovy, podnikatel Josef Kvapil, je držitelem ceny Via Bona za dlouhodobou významnou finanční a materiální podporu neziskovým organizacím na Olomoucku.
Architekt Jan Pospíšil z olomouckého Studia PAB se ve svém návrhu pokusil využít genia loci objektu a najít funkční řešení pro fungování divadla, galerie, kavárny i zázemí v podobě skladů a kanceláří. Dvě patra budovy na Dolním náměstí prošly v jarních a letních měsících rozsáhlejší rekonstrukcí. Do divadla byl zřízen bezbariérový přístup. V části, kde vyrostlo jeviště divadla bylo nutné probourat strop, zavést vzduchotechniku a podniknout spoustu nezbytných funkčních zásahů.

autor: https://stavbaweb.dumabyt.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.