> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tvarůžkový festival figuruje

vloženo: 29.09.2017           komentářů: 0

Tvarůžkový festival figuruje v soutěži o nejlepší turistickou atrakci v kraji


Byl nejlepší turistickou událostí v Olomouckém kraji tvarůžkový festival? Na tuto a ještě spoustu dalších otázek mohou lidé odpovídat v anketě. Ceny cestovního ruchu vyhlásil Olomoucký kraj a internetové hlasování spustil v pondělí 18. září.

„Těší mě nominace, s níž jsme uspěli u odborné poroty. Tvarůžkový festival si hned od počátku získal obrovský ohlas a oblibu u Olomoučanů i návštěvníků města,“ reagoval olomoucký náměstek primátora pro kulturu Pavel Urbášek. „Díky obrovskému zájmu veřejnosti jsme letošní, už druhý ročník, rozšířili z Horního i na Dolní náměstí a namísto jednoho se festival konal dva dny,“ upřesnil náměstek Urbášek.

Oproti prvnímu ročníku tak letošní Tvarůžkový festival hostil několikanásobně vyšší účast restaurací a bister. Do festivalu se zapojilo více než dvacet zástupců restaurací a bister pod záštitou projektu Ochutnejte Hanou a agentury Food Fest. V rámci programu se představily gastroškoly z olomouckého regionu, vystoupily známé hvězdy z oblasti gastronomie a nechyběla ani kuchařská show šéfkuchařů známých olomouckých restaurací.

„Už nyní můžeme avizovat, že úspěšný Tvarůžkový festival bude v roce 2018 opět dvoudenní a uskuteční o víkendu 21. a 22. dubna,“ prozradil náměstek primátora Pavel Urbášek.

Letošní finalisty ankety vybrala odborná porota na základě nominací turistických informačních center z Olomouckého kraje. Tři medailisté v každé kategorii budou vyhlášeni ve čtvrtek 12. října v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Lidé o nich rozhodnou prostřednictvím stránek www.cenykraje.cz.
Nominovaní finalisté:
Nejlepší gastronomické zařízení

Restaurant Entrée, Olomouc
Restaurace U Labutě, Přerov
Restaurace Křížový vrch, Jeseník
Restaurace Kovárna, Horní Lipová
Konvikt Restaurant, Olomouc

Nejlepší rekreační zařízení

Park Sportu Hrubá Voda
Termály Losiny, Velké Losiny
Aquapark Olomouc
Sport & Relax areál Bozeňov
Areál Kouty

Nejlepší turistický cíl

Muzeum umění Olomouc
Hrad Bouzov
ZOO Olomouc
PVE Dlouhé Stráně
Lesní bar Horní Lipová

Nejlepší turistická akce

Olomoucký tvarůžkový festival
Flora Olomouc
Hefaiston, hrad Helfštýn
Bezděkovský levandulový festival
Blues Alive Šumperk

Nejlepší ubytovací zařízení

Theresian hotel & Spa Olomouc
Sanatorium Priessnitz, Jeseník
Villa Regenhart, Jeseník
Clarion Congress Hotel Olomouc
Rezidence U Jezera, Písečnáautor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.