> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tvarůžkový festival figuruje

vloženo: 29.09.2017           komentářů: 0

Tvarůžkový festival figuruje v soutěži o nejlepší turistickou atrakci v kraji


Byl nejlepší turistickou událostí v Olomouckém kraji tvarůžkový festival? Na tuto a ještě spoustu dalších otázek mohou lidé odpovídat v anketě. Ceny cestovního ruchu vyhlásil Olomoucký kraj a internetové hlasování spustil v pondělí 18. září.

„Těší mě nominace, s níž jsme uspěli u odborné poroty. Tvarůžkový festival si hned od počátku získal obrovský ohlas a oblibu u Olomoučanů i návštěvníků města,“ reagoval olomoucký náměstek primátora pro kulturu Pavel Urbášek. „Díky obrovskému zájmu veřejnosti jsme letošní, už druhý ročník, rozšířili z Horního i na Dolní náměstí a namísto jednoho se festival konal dva dny,“ upřesnil náměstek Urbášek.

Oproti prvnímu ročníku tak letošní Tvarůžkový festival hostil několikanásobně vyšší účast restaurací a bister. Do festivalu se zapojilo více než dvacet zástupců restaurací a bister pod záštitou projektu Ochutnejte Hanou a agentury Food Fest. V rámci programu se představily gastroškoly z olomouckého regionu, vystoupily známé hvězdy z oblasti gastronomie a nechyběla ani kuchařská show šéfkuchařů známých olomouckých restaurací.

„Už nyní můžeme avizovat, že úspěšný Tvarůžkový festival bude v roce 2018 opět dvoudenní a uskuteční o víkendu 21. a 22. dubna,“ prozradil náměstek primátora Pavel Urbášek.

Letošní finalisty ankety vybrala odborná porota na základě nominací turistických informačních center z Olomouckého kraje. Tři medailisté v každé kategorii budou vyhlášeni ve čtvrtek 12. října v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Lidé o nich rozhodnou prostřednictvím stránek www.cenykraje.cz.
Nominovaní finalisté:
Nejlepší gastronomické zařízení

Restaurant Entrée, Olomouc
Restaurace U Labutě, Přerov
Restaurace Křížový vrch, Jeseník
Restaurace Kovárna, Horní Lipová
Konvikt Restaurant, Olomouc

Nejlepší rekreační zařízení

Park Sportu Hrubá Voda
Termály Losiny, Velké Losiny
Aquapark Olomouc
Sport & Relax areál Bozeňov
Areál Kouty

Nejlepší turistický cíl

Muzeum umění Olomouc
Hrad Bouzov
ZOO Olomouc
PVE Dlouhé Stráně
Lesní bar Horní Lipová

Nejlepší turistická akce

Olomoucký tvarůžkový festival
Flora Olomouc
Hefaiston, hrad Helfštýn
Bezděkovský levandulový festival
Blues Alive Šumperk

Nejlepší ubytovací zařízení

Theresian hotel & Spa Olomouc
Sanatorium Priessnitz, Jeseník
Villa Regenhart, Jeseník
Clarion Congress Hotel Olomouc
Rezidence U Jezera, Písečnáautor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.