> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tvarůžkový festival figuruje

vloženo: 29.09.2017           komentářů: 0

Tvarůžkový festival figuruje v soutěži o nejlepší turistickou atrakci v kraji


Byl nejlepší turistickou událostí v Olomouckém kraji tvarůžkový festival? Na tuto a ještě spoustu dalších otázek mohou lidé odpovídat v anketě. Ceny cestovního ruchu vyhlásil Olomoucký kraj a internetové hlasování spustil v pondělí 18. září.

„Těší mě nominace, s níž jsme uspěli u odborné poroty. Tvarůžkový festival si hned od počátku získal obrovský ohlas a oblibu u Olomoučanů i návštěvníků města,“ reagoval olomoucký náměstek primátora pro kulturu Pavel Urbášek. „Díky obrovskému zájmu veřejnosti jsme letošní, už druhý ročník, rozšířili z Horního i na Dolní náměstí a namísto jednoho se festival konal dva dny,“ upřesnil náměstek Urbášek.

Oproti prvnímu ročníku tak letošní Tvarůžkový festival hostil několikanásobně vyšší účast restaurací a bister. Do festivalu se zapojilo více než dvacet zástupců restaurací a bister pod záštitou projektu Ochutnejte Hanou a agentury Food Fest. V rámci programu se představily gastroškoly z olomouckého regionu, vystoupily známé hvězdy z oblasti gastronomie a nechyběla ani kuchařská show šéfkuchařů známých olomouckých restaurací.

„Už nyní můžeme avizovat, že úspěšný Tvarůžkový festival bude v roce 2018 opět dvoudenní a uskuteční o víkendu 21. a 22. dubna,“ prozradil náměstek primátora Pavel Urbášek.

Letošní finalisty ankety vybrala odborná porota na základě nominací turistických informačních center z Olomouckého kraje. Tři medailisté v každé kategorii budou vyhlášeni ve čtvrtek 12. října v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Lidé o nich rozhodnou prostřednictvím stránek www.cenykraje.cz.
Nominovaní finalisté:
Nejlepší gastronomické zařízení

Restaurant Entrée, Olomouc
Restaurace U Labutě, Přerov
Restaurace Křížový vrch, Jeseník
Restaurace Kovárna, Horní Lipová
Konvikt Restaurant, Olomouc

Nejlepší rekreační zařízení

Park Sportu Hrubá Voda
Termály Losiny, Velké Losiny
Aquapark Olomouc
Sport & Relax areál Bozeňov
Areál Kouty

Nejlepší turistický cíl

Muzeum umění Olomouc
Hrad Bouzov
ZOO Olomouc
PVE Dlouhé Stráně
Lesní bar Horní Lipová

Nejlepší turistická akce

Olomoucký tvarůžkový festival
Flora Olomouc
Hefaiston, hrad Helfštýn
Bezděkovský levandulový festival
Blues Alive Šumperk

Nejlepší ubytovací zařízení

Theresian hotel & Spa Olomouc
Sanatorium Priessnitz, Jeseník
Villa Regenhart, Jeseník
Clarion Congress Hotel Olomouc
Rezidence U Jezera, Písečnáautor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění