> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Akce „Malujeme podchody“

vloženo: 03.10.2017           komentářů: 0

Akce „Malujeme podchody“ sblíží generace a přiblíží umění
Již ve čtvrtek 5. října 2017 se od 9 hodin uskuteční akce „Malujeme podchody“, která navazuje na malování podchodu u ulice Brněnské, jehož se v květnu účastnili žáci základních škol Heyrovského a Nedvědova spolu se studenty Gymnázia Čajkovského. Nadcházejícího malování se zúčastní senioři a také studenti gymnázia pod vedením umělce a učitele Michaela Stuarta Essona. Na této akci jde především o prolnutí generací a zároveň také o zvelebení podchodů v Olomouci.
„Projekt Daruj chvilku, v rámci kterého se tato akce pořádá, je zaměřen především na seniory a spojení generací. Tohoto projektu se obecně účastní dobrovolníci z řad široké veřejnosti, kteří věnují svůj čas seniorům a zpříjemňují jim jejich chvíle hraním her, předčítáním či jinými aktivitami,“ vysvětluje Mgr. Roman Štěpánek, jeden ze zakladatelů projektu.
Cílem akce „Malujeme podchody“ je vymalovat podchody v Olomouci a tím přispět ke zkrášlení infrastruktury. Pro tuto akci se bude malovat podchod pod ul. Foersterovou z ul. Štítného, směr Fakultní nemocnice.
Na akci budou přítomni senioři, kteří si užijí společně strávené chvíle venku mezi lidmi, a také studenti Gymnázia Čajkovského pod vedením umělce Michaela Stuarta Essona, jež se na vymalování podchodu budou aktivně účastnit. Přítomní si zároveň vyzkouší zajímavou techniku umění.
Tato akce by se nemohla uskutečnit bez podpory Statutárního města Olomouc a zvláštní dík patří také zejména Technickým službám města Olomouce pod vedením pana Miroslava Petříka. „Jsme velmi rádi, že můžeme tento projekt podpořit. Jsem si jistý, že se akce vydaří a že si jak senioři, tak studenti malování podchodu užijí,“ dodává Petřík.
Tímto bychom chtěli srdečně pozvat všechny seniory, co chtějí zažít netradiční a pěkný zážitek. Čeká nás opravdu příjemné a zajímavé malování, tak neváhejte a přijďte si užít taky trochu toho netradičního umění. Taková možnost, jako malování ve veřejném podchodu, se nenaskytne často, tak ji nepropásněte!

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.