> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Akce „Malujeme podchody“

vloženo: 03.10.2017           komentářů: 0

Akce „Malujeme podchody“ sblíží generace a přiblíží umění
Již ve čtvrtek 5. října 2017 se od 9 hodin uskuteční akce „Malujeme podchody“, která navazuje na malování podchodu u ulice Brněnské, jehož se v květnu účastnili žáci základních škol Heyrovského a Nedvědova spolu se studenty Gymnázia Čajkovského. Nadcházejícího malování se zúčastní senioři a také studenti gymnázia pod vedením umělce a učitele Michaela Stuarta Essona. Na této akci jde především o prolnutí generací a zároveň také o zvelebení podchodů v Olomouci.
„Projekt Daruj chvilku, v rámci kterého se tato akce pořádá, je zaměřen především na seniory a spojení generací. Tohoto projektu se obecně účastní dobrovolníci z řad široké veřejnosti, kteří věnují svůj čas seniorům a zpříjemňují jim jejich chvíle hraním her, předčítáním či jinými aktivitami,“ vysvětluje Mgr. Roman Štěpánek, jeden ze zakladatelů projektu.
Cílem akce „Malujeme podchody“ je vymalovat podchody v Olomouci a tím přispět ke zkrášlení infrastruktury. Pro tuto akci se bude malovat podchod pod ul. Foersterovou z ul. Štítného, směr Fakultní nemocnice.
Na akci budou přítomni senioři, kteří si užijí společně strávené chvíle venku mezi lidmi, a také studenti Gymnázia Čajkovského pod vedením umělce Michaela Stuarta Essona, jež se na vymalování podchodu budou aktivně účastnit. Přítomní si zároveň vyzkouší zajímavou techniku umění.
Tato akce by se nemohla uskutečnit bez podpory Statutárního města Olomouc a zvláštní dík patří také zejména Technickým službám města Olomouce pod vedením pana Miroslava Petříka. „Jsme velmi rádi, že můžeme tento projekt podpořit. Jsem si jistý, že se akce vydaří a že si jak senioři, tak studenti malování podchodu užijí,“ dodává Petřík.
Tímto bychom chtěli srdečně pozvat všechny seniory, co chtějí zažít netradiční a pěkný zážitek. Čeká nás opravdu příjemné a zajímavé malování, tak neváhejte a přijďte si užít taky trochu toho netradičního umění. Taková možnost, jako malování ve veřejném podchodu, se nenaskytne často, tak ji nepropásněte!

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.