> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Akce „Malujeme podchody“

vloženo: 03.10.2017           komentářů: 0

Akce „Malujeme podchody“ sblíží generace a přiblíží umění
Již ve čtvrtek 5. října 2017 se od 9 hodin uskuteční akce „Malujeme podchody“, která navazuje na malování podchodu u ulice Brněnské, jehož se v květnu účastnili žáci základních škol Heyrovského a Nedvědova spolu se studenty Gymnázia Čajkovského. Nadcházejícího malování se zúčastní senioři a také studenti gymnázia pod vedením umělce a učitele Michaela Stuarta Essona. Na této akci jde především o prolnutí generací a zároveň také o zvelebení podchodů v Olomouci.
„Projekt Daruj chvilku, v rámci kterého se tato akce pořádá, je zaměřen především na seniory a spojení generací. Tohoto projektu se obecně účastní dobrovolníci z řad široké veřejnosti, kteří věnují svůj čas seniorům a zpříjemňují jim jejich chvíle hraním her, předčítáním či jinými aktivitami,“ vysvětluje Mgr. Roman Štěpánek, jeden ze zakladatelů projektu.
Cílem akce „Malujeme podchody“ je vymalovat podchody v Olomouci a tím přispět ke zkrášlení infrastruktury. Pro tuto akci se bude malovat podchod pod ul. Foersterovou z ul. Štítného, směr Fakultní nemocnice.
Na akci budou přítomni senioři, kteří si užijí společně strávené chvíle venku mezi lidmi, a také studenti Gymnázia Čajkovského pod vedením umělce Michaela Stuarta Essona, jež se na vymalování podchodu budou aktivně účastnit. Přítomní si zároveň vyzkouší zajímavou techniku umění.
Tato akce by se nemohla uskutečnit bez podpory Statutárního města Olomouc a zvláštní dík patří také zejména Technickým službám města Olomouce pod vedením pana Miroslava Petříka. „Jsme velmi rádi, že můžeme tento projekt podpořit. Jsem si jistý, že se akce vydaří a že si jak senioři, tak studenti malování podchodu užijí,“ dodává Petřík.
Tímto bychom chtěli srdečně pozvat všechny seniory, co chtějí zažít netradiční a pěkný zážitek. Čeká nás opravdu příjemné a zajímavé malování, tak neváhejte a přijďte si užít taky trochu toho netradičního umění. Taková možnost, jako malování ve veřejném podchodu, se nenaskytne často, tak ji nepropásněte!

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

28.03.2019

Víko kanálu ohrožovalo bezpečnost provoz
Telefonické oznámení o uvolněném víku kanálu ve vozovce na ulici Norská, které ohrožuje bezpečnost silničního provozu, přijalo včera v dopoledních hodinách operační středisko. Strážníci na místě usadili víko do původní polohy, to bylo ovšem stále uvolněné.

27.03.2019

O papouška se postarali strážníci
Ve středu 27. března po poledni přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu papouška. Muž do telefonu sdělil, že papoušek mu přistál na rameni a on neví, co s ním má dělat. Hlídka si po příjezdu na místo papouška do oznamovatele převzala a poté ho převezla do odborné veterinární péče.

27.03.2019

Z obchodu putoval na záchytku
Na muže, který je pod vlivem alkoholu a ještě odcizil zboží v hypermarketu na ulici Pasteurova, byli včera před půl sedmou večer upozorněni ostrahou strážníci Městské policie Olomouc. Pracovník ostrahy na místě hlídce sdělil, že viděl muže, jak si pod bundu schovává alkohol a následně prochází přes pokladnu bez zaplacení. Při bližší kontrole se zjistilo, že devětadvacetiletý muž odcizil láhev rumu a uzený sýr v celkové částce 182,- Kč. Jelikož byl dotyčný ještě pod vlivem alkoholu, putoval z místa rovnou na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,41 promile alkoholu v dechu.

26.03.2019

Muž kradl v hypermarketu kosmetiku
Včera odpoledne byli strážníci Městské policie Olomouc přivoláni k případu krádeže v hypermarketu na ulici Pražská. V letošním roce se jednalo už o 163 případ, kdy z tohoto bylo 149 přestupků a 14 trestných činů.

25.03.2019

Strážníci řešili spor mezi sousedkami
Oznámení od ženy, která má problémy se svojí sousedkou v domě na ulici Klicperova, přijalo v pondělí 25.3.2019 Operační středisko Městské policie Olomouc. Důvodem měly být schválnosti, které jí sousedka opakovaně provádí, kdy včera jí měla shodit boty ze schodů. Strážníci na místě kontaktovali dvě starší ženy a ty hlídce sdělily, že si vše již vyříkaly před příjezdem strážníků.