> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Olomouci diskutovali

vloženo: 06.10.2017           komentářů: 0

V Olomouci diskutovali o elektromobilitě
Ve středu 4. 10. 2017 v BEA campusu Olomouc proběhla 1. krajská konference o elektromobilitě, která se konala pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Pavla Šoltyse a za podpory Technických služeb města Olomouce.
E-mobilita je současným fenoménem v dopravě a stále rychleji se rozšiřuje nejen ve státech západní Evropy. Bude elektromobilita alternativou budoucnosti, která povede k lepším zítřkům? Také o tom se na konferenci diskutovalo.

Vystoupili zde přední odborníci z praxe a odborných organizací, mimo jiné pan Radovan Hasala z Asociace elektromobility a inovativních technologií, pan Ing. Bc. Mirek Matyáš z Asociace pro elektromobilitu ČR či pan Ing. Ondřej Tomšej z Ministerstva průmyslu a obchodu.
„Sice jsem se nemohl zúčastnit celé konference, ale jsem velmi rád, že jsem přijel a mohl se potkat s dalšími lidmi z oboru,“ řekl jeden z přednášejících, zakladatel a předseda Asociace elektromobilového průmyslu Ing. Jaromír Marušinec. „Potkal jsem se tu společně s lidmi, se kterými se mi to ještě nepoštěstilo ani na konferenci v Praze,“ dodal.
Diskutovalo se o nabíjecích stanicích pro elektromobily, o využití dotačního programu Ministerstva dopravy pro podporu infrastruktury alternativních paliv, podpoře elektromobility z pohledu Ministerstva životního prostředí, využití operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost zaměřené na elektromobilitu a dalších praktických věcech týkající se elektromobility.
Na závěr konference si posluchači měli možnost na vlastní oči prohlédnout dva elektromobily. Jedním z nich byla Tesla Model X a druhým bylo BMW i3, ve kterém se mohli také krátce projet.

autor: www.rpsc.cz/pr

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.