> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Olomouci diskutovali

vloženo: 06.10.2017           komentářů: 0

V Olomouci diskutovali o elektromobilitě
Ve středu 4. 10. 2017 v BEA campusu Olomouc proběhla 1. krajská konference o elektromobilitě, která se konala pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Pavla Šoltyse a za podpory Technických služeb města Olomouce.
E-mobilita je současným fenoménem v dopravě a stále rychleji se rozšiřuje nejen ve státech západní Evropy. Bude elektromobilita alternativou budoucnosti, která povede k lepším zítřkům? Také o tom se na konferenci diskutovalo.

Vystoupili zde přední odborníci z praxe a odborných organizací, mimo jiné pan Radovan Hasala z Asociace elektromobility a inovativních technologií, pan Ing. Bc. Mirek Matyáš z Asociace pro elektromobilitu ČR či pan Ing. Ondřej Tomšej z Ministerstva průmyslu a obchodu.
„Sice jsem se nemohl zúčastnit celé konference, ale jsem velmi rád, že jsem přijel a mohl se potkat s dalšími lidmi z oboru,“ řekl jeden z přednášejících, zakladatel a předseda Asociace elektromobilového průmyslu Ing. Jaromír Marušinec. „Potkal jsem se tu společně s lidmi, se kterými se mi to ještě nepoštěstilo ani na konferenci v Praze,“ dodal.
Diskutovalo se o nabíjecích stanicích pro elektromobily, o využití dotačního programu Ministerstva dopravy pro podporu infrastruktury alternativních paliv, podpoře elektromobility z pohledu Ministerstva životního prostředí, využití operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost zaměřené na elektromobilitu a dalších praktických věcech týkající se elektromobility.
Na závěr konference si posluchači měli možnost na vlastní oči prohlédnout dva elektromobily. Jedním z nich byla Tesla Model X a druhým bylo BMW i3, ve kterém se mohli také krátce projet.

autor: www.rpsc.cz/pr

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění