> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z Maďarska vezou dvě výhry

vloženo: 08.10.2017           komentářů: 0

Olomoucké volejbalistky odstartovaly sezonu na výbornou. Z Maďarska vezou dvě výhry
Zatímco ostatním týmům vrcholila herní příprava na nový ročník Qniqa extraligy, který začne o víkendu. Volejbalistky Olomouce mají za sebou ostrý start ve Středoevropské lize, když v Maďarsku svým soupeřkám nepovolily uhrát ani set. Nejprve přehrály Slávii EU Bratislava a poté i domácí Fatum Nyíregyháza.
„Je to pro nás úspěšný vstup do soutěže. Jsme za to rádi. Družstvo jsme měli ve složení na ligu, kdy nám chyběla pouze Bernarda Ćutuk,“ začal hned na úvod Jiří Teplý. „První zápas s Bratislavou byl poměrně jednoznačný,“ hodnotil ostrý start trenér olomouckých volejbalistek.
A měl pravdu. V souboji dvou univerzit měla od začátku navrch Univerzita Palackého, jejíž volejbalistky přehrály bez problémů své sokyně z Ekonomické univerzity v Bratislavě 3-0.
Po slovenských mistryních ze Slávie EU čekalo na Hanačky o den později utkání s místním celkem – Fatum Nyíregyháza. S tou měly ještě v živé paměti přípravné utkání, které odehrály začátkem září na domácím turnaji a zvítězily v něm 3-0. Tentýž výsledek se jim podařilo zopakovat i o měsíc později. Mírné komplikace musel výběr trenéra Teplého řešit pouze ve druhém setu, který vysokoškolačky vyhrály 27:25.
„Nyíregyháza je kvalitní soupeř, pro ně, bohužel hůř přihrávali a my jsme je zatlačili servisem. K odporu se vzepjali jen v koncovce druhého setu, ale my jsme je přehráli a třetí už byl opět jednoznačný pro nás,“ okomentoval vítězství nad domácími lodivod Teplý.
Co jej také může těšit je rychlá aklimatizace reprezentantek René Sain a Veroniky Struškové. Druhá jmenovaná si přenesla formu z reprezentace i do klubu. „Máme spolu odehrané téměř dvě sezony, takže comeback byl bezproblémový. Byla jsem mile překvapena souhrou s nahrávačkami.“ popisovala svůj návrat po druhém utkání olomoucká blokařka. Její slova potvrzují i statistiky z utkání – 20 bodů hovoří za vše.
Extraligu odstartují Olomoučanky v sobotu na Olympu Praha. V neděli pak zamíří k předehrávce proti Fénixu Brno.
MEVZA, Maďarsko:
05.10.2017, Fatum NYÍREGYHÁZA - VK UP OLOMOUC 0:3 (13:25, 25:27, 15:25) 
04.10.2017, Slávia EU BRATISLAVA - VK UP OLOMOUC 0:3 (18:25, 12:25, 17:25) 
Sestava: Dudová, Kubínová, Sajdová, Strušková, Košická, Michalíková, Dedíková, Orvošová, Napolitano-Šenková, Sain.

autor: Adam Fritscher

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.