> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z Maďarska vezou dvě výhry

vloženo: 08.10.2017           komentářů: 0

Olomoucké volejbalistky odstartovaly sezonu na výbornou. Z Maďarska vezou dvě výhry
Zatímco ostatním týmům vrcholila herní příprava na nový ročník Qniqa extraligy, který začne o víkendu. Volejbalistky Olomouce mají za sebou ostrý start ve Středoevropské lize, když v Maďarsku svým soupeřkám nepovolily uhrát ani set. Nejprve přehrály Slávii EU Bratislava a poté i domácí Fatum Nyíregyháza.
„Je to pro nás úspěšný vstup do soutěže. Jsme za to rádi. Družstvo jsme měli ve složení na ligu, kdy nám chyběla pouze Bernarda Ćutuk,“ začal hned na úvod Jiří Teplý. „První zápas s Bratislavou byl poměrně jednoznačný,“ hodnotil ostrý start trenér olomouckých volejbalistek.
A měl pravdu. V souboji dvou univerzit měla od začátku navrch Univerzita Palackého, jejíž volejbalistky přehrály bez problémů své sokyně z Ekonomické univerzity v Bratislavě 3-0.
Po slovenských mistryních ze Slávie EU čekalo na Hanačky o den později utkání s místním celkem – Fatum Nyíregyháza. S tou měly ještě v živé paměti přípravné utkání, které odehrály začátkem září na domácím turnaji a zvítězily v něm 3-0. Tentýž výsledek se jim podařilo zopakovat i o měsíc později. Mírné komplikace musel výběr trenéra Teplého řešit pouze ve druhém setu, který vysokoškolačky vyhrály 27:25.
„Nyíregyháza je kvalitní soupeř, pro ně, bohužel hůř přihrávali a my jsme je zatlačili servisem. K odporu se vzepjali jen v koncovce druhého setu, ale my jsme je přehráli a třetí už byl opět jednoznačný pro nás,“ okomentoval vítězství nad domácími lodivod Teplý.
Co jej také může těšit je rychlá aklimatizace reprezentantek René Sain a Veroniky Struškové. Druhá jmenovaná si přenesla formu z reprezentace i do klubu. „Máme spolu odehrané téměř dvě sezony, takže comeback byl bezproblémový. Byla jsem mile překvapena souhrou s nahrávačkami.“ popisovala svůj návrat po druhém utkání olomoucká blokařka. Její slova potvrzují i statistiky z utkání – 20 bodů hovoří za vše.
Extraligu odstartují Olomoučanky v sobotu na Olympu Praha. V neděli pak zamíří k předehrávce proti Fénixu Brno.
MEVZA, Maďarsko:
05.10.2017, Fatum NYÍREGYHÁZA - VK UP OLOMOUC 0:3 (13:25, 25:27, 15:25) 
04.10.2017, Slávia EU BRATISLAVA - VK UP OLOMOUC 0:3 (18:25, 12:25, 17:25) 
Sestava: Dudová, Kubínová, Sajdová, Strušková, Košická, Michalíková, Dedíková, Orvošová, Napolitano-Šenková, Sain.

autor: Adam Fritscher

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění