> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z Maďarska vezou dvě výhry

vloženo: 08.10.2017           komentářů: 0

Olomoucké volejbalistky odstartovaly sezonu na výbornou. Z Maďarska vezou dvě výhry
Zatímco ostatním týmům vrcholila herní příprava na nový ročník Qniqa extraligy, který začne o víkendu. Volejbalistky Olomouce mají za sebou ostrý start ve Středoevropské lize, když v Maďarsku svým soupeřkám nepovolily uhrát ani set. Nejprve přehrály Slávii EU Bratislava a poté i domácí Fatum Nyíregyháza.
„Je to pro nás úspěšný vstup do soutěže. Jsme za to rádi. Družstvo jsme měli ve složení na ligu, kdy nám chyběla pouze Bernarda Ćutuk,“ začal hned na úvod Jiří Teplý. „První zápas s Bratislavou byl poměrně jednoznačný,“ hodnotil ostrý start trenér olomouckých volejbalistek.
A měl pravdu. V souboji dvou univerzit měla od začátku navrch Univerzita Palackého, jejíž volejbalistky přehrály bez problémů své sokyně z Ekonomické univerzity v Bratislavě 3-0.
Po slovenských mistryních ze Slávie EU čekalo na Hanačky o den později utkání s místním celkem – Fatum Nyíregyháza. S tou měly ještě v živé paměti přípravné utkání, které odehrály začátkem září na domácím turnaji a zvítězily v něm 3-0. Tentýž výsledek se jim podařilo zopakovat i o měsíc později. Mírné komplikace musel výběr trenéra Teplého řešit pouze ve druhém setu, který vysokoškolačky vyhrály 27:25.
„Nyíregyháza je kvalitní soupeř, pro ně, bohužel hůř přihrávali a my jsme je zatlačili servisem. K odporu se vzepjali jen v koncovce druhého setu, ale my jsme je přehráli a třetí už byl opět jednoznačný pro nás,“ okomentoval vítězství nad domácími lodivod Teplý.
Co jej také může těšit je rychlá aklimatizace reprezentantek René Sain a Veroniky Struškové. Druhá jmenovaná si přenesla formu z reprezentace i do klubu. „Máme spolu odehrané téměř dvě sezony, takže comeback byl bezproblémový. Byla jsem mile překvapena souhrou s nahrávačkami.“ popisovala svůj návrat po druhém utkání olomoucká blokařka. Její slova potvrzují i statistiky z utkání – 20 bodů hovoří za vše.
Extraligu odstartují Olomoučanky v sobotu na Olympu Praha. V neděli pak zamíří k předehrávce proti Fénixu Brno.
MEVZA, Maďarsko:
05.10.2017, Fatum NYÍREGYHÁZA - VK UP OLOMOUC 0:3 (13:25, 25:27, 15:25) 
04.10.2017, Slávia EU BRATISLAVA - VK UP OLOMOUC 0:3 (18:25, 12:25, 17:25) 
Sestava: Dudová, Kubínová, Sajdová, Strušková, Košická, Michalíková, Dedíková, Orvošová, Napolitano-Šenková, Sain.

autor: Adam Fritscher

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.