> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Budoucí podoba náměstí

vloženo: 09.10.2017           komentářů: 0

Budoucí podoba náměstí Republiky má několik variant. Můžete ji ovlivnit i vy.


Jak bude vypadat v příštích letech náměstí Republiky, Biskupské náměstí a přilehlé ulice? O budoucnosti tohoto významného prostoru v centru Olomouce opět diskutovali ve středu v podvečer autoři studie i zástupci radnice se zájemci z řad veřejnosti. Tentokrát byla debata ve Vlastivědném muzeu součástí festivalu Den architektury.

Hostům diskuzního setkání byly představeny jednotlivé pracovní varianty řešení studie náměstí Republiky a navazujícího území, které připravil autorský tým pod vedením architekta Davida Mareše. Účastníci akce mohli na vizualizacích vidět náměstí Republiky s omezeným počtem aut či téměř zcela bez vozidel, se stromy či bez stromů, dvě různé podoby Biskupského náměstí a další varianty budoucí podoby lokality. „Opět se ukázalo, že zapojení veřejnosti do procesu pořízení studie byl dobrý tah. Přítomní o návrzích opravdu diskutovali a přidávali různé vlastní podněty, což ostatně může až do konce října udělat kdokoliv, kdo navštíví webové stránky a své podněty zašle na příslušnou mailovou adresu,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec.

Do konce října je možné se s navrženými variantami seznámit na webových stránkách a případně reagovat doplněním postřehů, doporučení a podnětů k jednotlivým variantám na adresu petra.ruzickova@olomouc.eu. Poté zpracovatel varianty dopracuje a předá k výběru nejvhodnějšího řešení Radě města Olomouce.

Během debaty se lidé zajímali také o velmi detailní údaje, jako třeba typ a materiál dlažby, druh veřejného osvětlení či podoba laviček. „Do takových detailů bude studie dotvořena teprve v další fázi, a to ve vybrané variantě,“ upřesnil náměstek Jakubec. Výběrem variantního řešení se budou radní zabývat pravděpodobně začátkem příštího roku.


autor: Mgr. Michal Folta

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.