> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Budoucí podoba náměstí

vloženo: 09.10.2017           komentářů: 0

Budoucí podoba náměstí Republiky má několik variant. Můžete ji ovlivnit i vy.


Jak bude vypadat v příštích letech náměstí Republiky, Biskupské náměstí a přilehlé ulice? O budoucnosti tohoto významného prostoru v centru Olomouce opět diskutovali ve středu v podvečer autoři studie i zástupci radnice se zájemci z řad veřejnosti. Tentokrát byla debata ve Vlastivědném muzeu součástí festivalu Den architektury.

Hostům diskuzního setkání byly představeny jednotlivé pracovní varianty řešení studie náměstí Republiky a navazujícího území, které připravil autorský tým pod vedením architekta Davida Mareše. Účastníci akce mohli na vizualizacích vidět náměstí Republiky s omezeným počtem aut či téměř zcela bez vozidel, se stromy či bez stromů, dvě různé podoby Biskupského náměstí a další varianty budoucí podoby lokality. „Opět se ukázalo, že zapojení veřejnosti do procesu pořízení studie byl dobrý tah. Přítomní o návrzích opravdu diskutovali a přidávali různé vlastní podněty, což ostatně může až do konce října udělat kdokoliv, kdo navštíví webové stránky a své podněty zašle na příslušnou mailovou adresu,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec.

Do konce října je možné se s navrženými variantami seznámit na webových stránkách a případně reagovat doplněním postřehů, doporučení a podnětů k jednotlivým variantám na adresu petra.ruzickova@olomouc.eu. Poté zpracovatel varianty dopracuje a předá k výběru nejvhodnějšího řešení Radě města Olomouce.

Během debaty se lidé zajímali také o velmi detailní údaje, jako třeba typ a materiál dlažby, druh veřejného osvětlení či podoba laviček. „Do takových detailů bude studie dotvořena teprve v další fázi, a to ve vybrané variantě,“ upřesnil náměstek Jakubec. Výběrem variantního řešení se budou radní zabývat pravděpodobně začátkem příštího roku.


autor: Mgr. Michal Folta

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OLOMOUCKÁ 112

28.03.2019

Víko kanálu ohrožovalo bezpečnost provoz
Telefonické oznámení o uvolněném víku kanálu ve vozovce na ulici Norská, které ohrožuje bezpečnost silničního provozu, přijalo včera v dopoledních hodinách operační středisko. Strážníci na místě usadili víko do původní polohy, to bylo ovšem stále uvolněné.

27.03.2019

O papouška se postarali strážníci
Ve středu 27. března po poledni přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu papouška. Muž do telefonu sdělil, že papoušek mu přistál na rameni a on neví, co s ním má dělat. Hlídka si po příjezdu na místo papouška do oznamovatele převzala a poté ho převezla do odborné veterinární péče.

27.03.2019

Z obchodu putoval na záchytku
Na muže, který je pod vlivem alkoholu a ještě odcizil zboží v hypermarketu na ulici Pasteurova, byli včera před půl sedmou večer upozorněni ostrahou strážníci Městské policie Olomouc. Pracovník ostrahy na místě hlídce sdělil, že viděl muže, jak si pod bundu schovává alkohol a následně prochází přes pokladnu bez zaplacení. Při bližší kontrole se zjistilo, že devětadvacetiletý muž odcizil láhev rumu a uzený sýr v celkové částce 182,- Kč. Jelikož byl dotyčný ještě pod vlivem alkoholu, putoval z místa rovnou na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,41 promile alkoholu v dechu.

26.03.2019

Muž kradl v hypermarketu kosmetiku
Včera odpoledne byli strážníci Městské policie Olomouc přivoláni k případu krádeže v hypermarketu na ulici Pražská. V letošním roce se jednalo už o 163 případ, kdy z tohoto bylo 149 přestupků a 14 trestných činů.

25.03.2019

Strážníci řešili spor mezi sousedkami
Oznámení od ženy, která má problémy se svojí sousedkou v domě na ulici Klicperova, přijalo v pondělí 25.3.2019 Operační středisko Městské policie Olomouc. Důvodem měly být schválnosti, které jí sousedka opakovaně provádí, kdy včera jí měla shodit boty ze schodů. Strážníci na místě kontaktovali dvě starší ženy a ty hlídce sdělily, že si vše již vyříkaly před příjezdem strážníků.