> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Budoucí podoba náměstí

vloženo: 09.10.2017           komentářů: 0

Budoucí podoba náměstí Republiky má několik variant. Můžete ji ovlivnit i vy.


Jak bude vypadat v příštích letech náměstí Republiky, Biskupské náměstí a přilehlé ulice? O budoucnosti tohoto významného prostoru v centru Olomouce opět diskutovali ve středu v podvečer autoři studie i zástupci radnice se zájemci z řad veřejnosti. Tentokrát byla debata ve Vlastivědném muzeu součástí festivalu Den architektury.

Hostům diskuzního setkání byly představeny jednotlivé pracovní varianty řešení studie náměstí Republiky a navazujícího území, které připravil autorský tým pod vedením architekta Davida Mareše. Účastníci akce mohli na vizualizacích vidět náměstí Republiky s omezeným počtem aut či téměř zcela bez vozidel, se stromy či bez stromů, dvě různé podoby Biskupského náměstí a další varianty budoucí podoby lokality. „Opět se ukázalo, že zapojení veřejnosti do procesu pořízení studie byl dobrý tah. Přítomní o návrzích opravdu diskutovali a přidávali různé vlastní podněty, což ostatně může až do konce října udělat kdokoliv, kdo navštíví webové stránky a své podněty zašle na příslušnou mailovou adresu,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec.

Do konce října je možné se s navrženými variantami seznámit na webových stránkách a případně reagovat doplněním postřehů, doporučení a podnětů k jednotlivým variantám na adresu petra.ruzickova@olomouc.eu. Poté zpracovatel varianty dopracuje a předá k výběru nejvhodnějšího řešení Radě města Olomouce.

Během debaty se lidé zajímali také o velmi detailní údaje, jako třeba typ a materiál dlažby, druh veřejného osvětlení či podoba laviček. „Do takových detailů bude studie dotvořena teprve v další fázi, a to ve vybrané variantě,“ upřesnil náměstek Jakubec. Výběrem variantního řešení se budou radní zabývat pravděpodobně začátkem příštího roku.


autor: Mgr. Michal Folta

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.