> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fotografická soutěž YOlo Awards

vloženo: 10.10.2017           komentářů: 0

Fotografická soutěž YOlo Awards zahájila výstavu ve VMO!

V úterý 10. října 2017 se od 17 hodin ve Vlastivědném muzeu v Olomouci uskutečnila vernisáž, která zahájila výstavu 25 finálových fotografií soutěže YOlo Awards. Fotografie je nyní možno bezplatně zhlédnout v prostorách muzea před sálem
Václava III. až do 6. listopadu.
Vlastivědné muzeum Olomouc hostí výstavu fotografií prvního ročníku soutěže YOlo Awards. Probojovalo se sem 25 nejpovedenějších ztvárnění zadaného tématu, kterým byl pro letošní ročník zvolen POHYB. Přijďte se také přesvědčit, že i mobilním telefonem se dají pořídit nevšední obrázky!
„Zachytit pohyb, a k tomu mobilním telefonem, není opravdu jednoduché, a tak jsem velice rád, že se tu sešlo tolik zajímavých a nevšedních fotografií,“ prozradil olomoucký fotograf Lukáš Navara, který je jedním z porotců. Lukáš také dodal, že již nyní začínají organizátoři společně s fanoušky soutěže YOlo Awards ladit téma dalšího ročníku.
Celkově se soutěže účastnilo 662 fotografií. Dvouměsíční online hlasování rozhodlo o dvaceti nejúspěšnějších a dalším pěti fotografiím udělila porota tzv. “divokou kartu“. Na vítěze poté čeká workshop s čestným ředitelem soutěže prof. Jindřichem Štreitem a výkonným ředitelem Lukášem Navarou.
„Prvním ročníkem určitě nekončíme, budeme se spolu s našimi talentovanými fotografy posouvat kupředu a věříme, že si soutěž najde mnoho dalších příznivců,“ dodal za organizační tým Roman Štěpánek.
Vše se tedy rozhodne 6. listopadu 2017, kdy proběhne slavnostní vyhlášení absolutních vítězů. Konat se bude opět zde ve Vlastivědném muzeu od 18 hodin, tentokrát však v sále Václava III.
Kdo se nemohl vernisáže zúčastnit, mohl program sledovat pohodlně z domova online na facebookové stránce soutěže.

autor: Bc. Nadija Bodnarová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.