> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fotografická soutěž YOlo Awards

vloženo: 10.10.2017           komentářů: 0

Fotografická soutěž YOlo Awards zahájila výstavu ve VMO!

V úterý 10. října 2017 se od 17 hodin ve Vlastivědném muzeu v Olomouci uskutečnila vernisáž, která zahájila výstavu 25 finálových fotografií soutěže YOlo Awards. Fotografie je nyní možno bezplatně zhlédnout v prostorách muzea před sálem
Václava III. až do 6. listopadu.
Vlastivědné muzeum Olomouc hostí výstavu fotografií prvního ročníku soutěže YOlo Awards. Probojovalo se sem 25 nejpovedenějších ztvárnění zadaného tématu, kterým byl pro letošní ročník zvolen POHYB. Přijďte se také přesvědčit, že i mobilním telefonem se dají pořídit nevšední obrázky!
„Zachytit pohyb, a k tomu mobilním telefonem, není opravdu jednoduché, a tak jsem velice rád, že se tu sešlo tolik zajímavých a nevšedních fotografií,“ prozradil olomoucký fotograf Lukáš Navara, který je jedním z porotců. Lukáš také dodal, že již nyní začínají organizátoři společně s fanoušky soutěže YOlo Awards ladit téma dalšího ročníku.
Celkově se soutěže účastnilo 662 fotografií. Dvouměsíční online hlasování rozhodlo o dvaceti nejúspěšnějších a dalším pěti fotografiím udělila porota tzv. “divokou kartu“. Na vítěze poté čeká workshop s čestným ředitelem soutěže prof. Jindřichem Štreitem a výkonným ředitelem Lukášem Navarou.
„Prvním ročníkem určitě nekončíme, budeme se spolu s našimi talentovanými fotografy posouvat kupředu a věříme, že si soutěž najde mnoho dalších příznivců,“ dodal za organizační tým Roman Štěpánek.
Vše se tedy rozhodne 6. listopadu 2017, kdy proběhne slavnostní vyhlášení absolutních vítězů. Konat se bude opět zde ve Vlastivědném muzeu od 18 hodin, tentokrát však v sále Václava III.
Kdo se nemohl vernisáže zúčastnit, mohl program sledovat pohodlně z domova online na facebookové stránce soutěže.

autor: Bc. Nadija Bodnarová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.