> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fotografická soutěž YOlo Awards

vloženo: 10.10.2017           komentářů: 0

Fotografická soutěž YOlo Awards zahájila výstavu ve VMO!

V úterý 10. října 2017 se od 17 hodin ve Vlastivědném muzeu v Olomouci uskutečnila vernisáž, která zahájila výstavu 25 finálových fotografií soutěže YOlo Awards. Fotografie je nyní možno bezplatně zhlédnout v prostorách muzea před sálem
Václava III. až do 6. listopadu.
Vlastivědné muzeum Olomouc hostí výstavu fotografií prvního ročníku soutěže YOlo Awards. Probojovalo se sem 25 nejpovedenějších ztvárnění zadaného tématu, kterým byl pro letošní ročník zvolen POHYB. Přijďte se také přesvědčit, že i mobilním telefonem se dají pořídit nevšední obrázky!
„Zachytit pohyb, a k tomu mobilním telefonem, není opravdu jednoduché, a tak jsem velice rád, že se tu sešlo tolik zajímavých a nevšedních fotografií,“ prozradil olomoucký fotograf Lukáš Navara, který je jedním z porotců. Lukáš také dodal, že již nyní začínají organizátoři společně s fanoušky soutěže YOlo Awards ladit téma dalšího ročníku.
Celkově se soutěže účastnilo 662 fotografií. Dvouměsíční online hlasování rozhodlo o dvaceti nejúspěšnějších a dalším pěti fotografiím udělila porota tzv. “divokou kartu“. Na vítěze poté čeká workshop s čestným ředitelem soutěže prof. Jindřichem Štreitem a výkonným ředitelem Lukášem Navarou.
„Prvním ročníkem určitě nekončíme, budeme se spolu s našimi talentovanými fotografy posouvat kupředu a věříme, že si soutěž najde mnoho dalších příznivců,“ dodal za organizační tým Roman Štěpánek.
Vše se tedy rozhodne 6. listopadu 2017, kdy proběhne slavnostní vyhlášení absolutních vítězů. Konat se bude opět zde ve Vlastivědném muzeu od 18 hodin, tentokrát však v sále Václava III.
Kdo se nemohl vernisáže zúčastnit, mohl program sledovat pohodlně z domova online na facebookové stránce soutěže.

autor: Bc. Nadija Bodnarová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.