> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Další odhalená pěstírna konopí

vloženo: 17.10.2017           komentářů: 0

Kriminalisté na Olomoucku odhalili další pěstírnu konopí


Kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti na úseku drogové problematiky, zahájili v této souvislosti koncem uplynulého týdne trestní stíhání tří osob – dvou mužů ve věku 43let a jedné ženy ve věku 66let. Ženu obvinili ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného formou spolupachatelství, a to z části dílem dokonaným, a zčásti dílem ve stadiu pokusu, prvního ze dvou mužů ve věku 43let obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného formou spolupachatelství a druhého z nich z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného formou spolupachatelství zčásti dílem dokonaným, zčásti dílem ve stadiu pokusu. Všichni tři obvinění jsou z Olomoucka a navzájem se znali.

Samotná realizace proběhla ve středu 11. října 2017. Na základě přechozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, byly všechny tři osoby zadrženy, a to v místech jejich současného bydliště. Jak kriminalisté zjistili, 66letá žena měla společně s prvním ze dvou 43letých mužů nejméně od března 2015 do března 2017 vybudovat v rodinném domě na Olomoucku pěstírnu konopí, a to tzv. indoor cestou, ve které vypěstovali několik kusů rostlin konopí, z něhož vyrobili přesně nezjištěné množství marihuany, kterou měl obviněný distribuovat blíže nezjištěným osobám. Žena si měla část marihuany ponechat pro vlastní potřebu, za část pak obdržet od 43letého muže peníze pro vlastní potřebu. 43letý obviněný není pro kriminalisty žádným nováčkem. V nedávné minulosti byl za obdobný trestný čin Okresním soudem v Olomouci odsouzen a potrestán. 66letá obviněná žena je stíhání na svobodě a v případě prokázání viny a odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. V případě 43letého obviněného muže byl ze strany policejního orgánu dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován a trestní stíhání je vedeno vazebně. Obviněnému, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Druhý z obviněných, rovněž 43letý muž z Olomoucka, měl od května letošního roku společně s 66letou obviněnou na pozemku rodinného domu na Olomoucku, v bývalém skleníku k tomu uzpůsobeném, za uměle vytvořených podmínek, tzv. indoor způsobem, vyrobit dosud přesně nezjištěné množství marihuany, tuto prodat blíže neustanoveným odběratelům a o zisk se dělit s obviněnou. Tomuto 43letému obviněnému hrozí, v případě prokázání viny a odsouzení, trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. Trestní stíhání obviněného probíhá na svobodě.

Ještě téhož dne, kdy proběhla realizace, byla provedena také domovní prohlídka v rodinném domě na Olomoucku, stejně jako prohlídka přilehlých prostor a zahrady domu. Při ní kriminalisté zajistili sofistikovaně vybavenou kompletní indoor pěstírnu konopí, věci, související s nelegální výrobou konopí, a také 112 kusů rostlin v různém stádiu růstu. Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz.autor: por. Mgr. Irena Urbánková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.