> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Další odhalená pěstírna konopí

vloženo: 17.10.2017           komentářů: 0

Kriminalisté na Olomoucku odhalili další pěstírnu konopí


Kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti na úseku drogové problematiky, zahájili v této souvislosti koncem uplynulého týdne trestní stíhání tří osob – dvou mužů ve věku 43let a jedné ženy ve věku 66let. Ženu obvinili ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného formou spolupachatelství, a to z části dílem dokonaným, a zčásti dílem ve stadiu pokusu, prvního ze dvou mužů ve věku 43let obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného formou spolupachatelství a druhého z nich z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného formou spolupachatelství zčásti dílem dokonaným, zčásti dílem ve stadiu pokusu. Všichni tři obvinění jsou z Olomoucka a navzájem se znali.

Samotná realizace proběhla ve středu 11. října 2017. Na základě přechozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, byly všechny tři osoby zadrženy, a to v místech jejich současného bydliště. Jak kriminalisté zjistili, 66letá žena měla společně s prvním ze dvou 43letých mužů nejméně od března 2015 do března 2017 vybudovat v rodinném domě na Olomoucku pěstírnu konopí, a to tzv. indoor cestou, ve které vypěstovali několik kusů rostlin konopí, z něhož vyrobili přesně nezjištěné množství marihuany, kterou měl obviněný distribuovat blíže nezjištěným osobám. Žena si měla část marihuany ponechat pro vlastní potřebu, za část pak obdržet od 43letého muže peníze pro vlastní potřebu. 43letý obviněný není pro kriminalisty žádným nováčkem. V nedávné minulosti byl za obdobný trestný čin Okresním soudem v Olomouci odsouzen a potrestán. 66letá obviněná žena je stíhání na svobodě a v případě prokázání viny a odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. V případě 43letého obviněného muže byl ze strany policejního orgánu dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován a trestní stíhání je vedeno vazebně. Obviněnému, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Druhý z obviněných, rovněž 43letý muž z Olomoucka, měl od května letošního roku společně s 66letou obviněnou na pozemku rodinného domu na Olomoucku, v bývalém skleníku k tomu uzpůsobeném, za uměle vytvořených podmínek, tzv. indoor způsobem, vyrobit dosud přesně nezjištěné množství marihuany, tuto prodat blíže neustanoveným odběratelům a o zisk se dělit s obviněnou. Tomuto 43letému obviněnému hrozí, v případě prokázání viny a odsouzení, trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. Trestní stíhání obviněného probíhá na svobodě.

Ještě téhož dne, kdy proběhla realizace, byla provedena také domovní prohlídka v rodinném domě na Olomoucku, stejně jako prohlídka přilehlých prostor a zahrady domu. Při ní kriminalisté zajistili sofistikovaně vybavenou kompletní indoor pěstírnu konopí, věci, související s nelegální výrobou konopí, a také 112 kusů rostlin v různém stádiu růstu. Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz.autor: por. Mgr. Irena Urbánková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.