> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Další odhalená pěstírna konopí

vloženo: 17.10.2017           komentářů: 0

Kriminalisté na Olomoucku odhalili další pěstírnu konopí


Kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti na úseku drogové problematiky, zahájili v této souvislosti koncem uplynulého týdne trestní stíhání tří osob – dvou mužů ve věku 43let a jedné ženy ve věku 66let. Ženu obvinili ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného formou spolupachatelství, a to z části dílem dokonaným, a zčásti dílem ve stadiu pokusu, prvního ze dvou mužů ve věku 43let obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného formou spolupachatelství a druhého z nich z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného formou spolupachatelství zčásti dílem dokonaným, zčásti dílem ve stadiu pokusu. Všichni tři obvinění jsou z Olomoucka a navzájem se znali.

Samotná realizace proběhla ve středu 11. října 2017. Na základě přechozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, byly všechny tři osoby zadrženy, a to v místech jejich současného bydliště. Jak kriminalisté zjistili, 66letá žena měla společně s prvním ze dvou 43letých mužů nejméně od března 2015 do března 2017 vybudovat v rodinném domě na Olomoucku pěstírnu konopí, a to tzv. indoor cestou, ve které vypěstovali několik kusů rostlin konopí, z něhož vyrobili přesně nezjištěné množství marihuany, kterou měl obviněný distribuovat blíže nezjištěným osobám. Žena si měla část marihuany ponechat pro vlastní potřebu, za část pak obdržet od 43letého muže peníze pro vlastní potřebu. 43letý obviněný není pro kriminalisty žádným nováčkem. V nedávné minulosti byl za obdobný trestný čin Okresním soudem v Olomouci odsouzen a potrestán. 66letá obviněná žena je stíhání na svobodě a v případě prokázání viny a odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. V případě 43letého obviněného muže byl ze strany policejního orgánu dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován a trestní stíhání je vedeno vazebně. Obviněnému, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Druhý z obviněných, rovněž 43letý muž z Olomoucka, měl od května letošního roku společně s 66letou obviněnou na pozemku rodinného domu na Olomoucku, v bývalém skleníku k tomu uzpůsobeném, za uměle vytvořených podmínek, tzv. indoor způsobem, vyrobit dosud přesně nezjištěné množství marihuany, tuto prodat blíže neustanoveným odběratelům a o zisk se dělit s obviněnou. Tomuto 43letému obviněnému hrozí, v případě prokázání viny a odsouzení, trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. Trestní stíhání obviněného probíhá na svobodě.

Ještě téhož dne, kdy proběhla realizace, byla provedena také domovní prohlídka v rodinném domě na Olomoucku, stejně jako prohlídka přilehlých prostor a zahrady domu. Při ní kriminalisté zajistili sofistikovaně vybavenou kompletní indoor pěstírnu konopí, věci, související s nelegální výrobou konopí, a také 112 kusů rostlin v různém stádiu růstu. Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz.autor: por. Mgr. Irena Urbánková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.