> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Galerie v podchodu začne nabírat

vloženo: 25.10.2017           komentářů: 0

Galerie v podchodu začne nabírat duši
Konečně se dočkáme pokračování malování podchodu pod ulicí Foerstrovou! Ve středu 1. listopadu 2017 ve 12 hodin budou studenti Gymnázia Čajkovského a senioři pokračovat ve zkrášlování podchodu, kde má vzniknout tzv. Galerie, jejíž součástí mají být obrazy s nejrůznějšími motivy. Máte se na co těšit!
Akce „Malujeme podchody“ se pořádá v rámci projektu Daruj chvilku, který je zaměřen zejména na seniory a spojení generací. Proto se této události účastní hlavně senioři a studenti, kteří si společně popovídají a spolupracují na malování podchodu. Nyní začnou tvořit Galerii, na kterou se mohou těšit jak obyvatelé města, tak turisti, protože takové umění není ke zhlédnutí všude! Těšit se můžete např. na portréty celebrit a na nejrůznější nápady studentů a seniorů, které poté budou sladěny do jednoho celku.
„Mrzí nás, že jsme posledně naplánované malování museli z důvodu nemoci umělce Michaela Essona zrušit. Nemoc si holt nevybírá. Ale nyní je Mike již zdravý a my se těšíme na další umělecké výtvory, které se studenty a se seniory v podchodu vytvoří,“ vysvětluje Mgr. Roman Štěpánek, pořadatel akce.
Tato akce by se nemohla uskutečnit bez podpory Statutárního města Olomouc a zvláštní dík patří také zejména Technickým službám města Olomouce pod vedením pana Miroslava Petříka.
Tímto bychom na pokračování malování podchodu chtěli srdečně pozvat všechny seniory, kteří mají zájem se účastnit zkrášlování veřejného podchodu a zároveň si chtějí užít pěkně strávený čas. Tak tuto šanci nepropásněte a pojďte přispět svým uměním.

autor: www.rpsc.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.