> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Galerie v podchodu začne nabírat

vloženo: 25.10.2017           komentářů: 0

Galerie v podchodu začne nabírat duši
Konečně se dočkáme pokračování malování podchodu pod ulicí Foerstrovou! Ve středu 1. listopadu 2017 ve 12 hodin budou studenti Gymnázia Čajkovského a senioři pokračovat ve zkrášlování podchodu, kde má vzniknout tzv. Galerie, jejíž součástí mají být obrazy s nejrůznějšími motivy. Máte se na co těšit!
Akce „Malujeme podchody“ se pořádá v rámci projektu Daruj chvilku, který je zaměřen zejména na seniory a spojení generací. Proto se této události účastní hlavně senioři a studenti, kteří si společně popovídají a spolupracují na malování podchodu. Nyní začnou tvořit Galerii, na kterou se mohou těšit jak obyvatelé města, tak turisti, protože takové umění není ke zhlédnutí všude! Těšit se můžete např. na portréty celebrit a na nejrůznější nápady studentů a seniorů, které poté budou sladěny do jednoho celku.
„Mrzí nás, že jsme posledně naplánované malování museli z důvodu nemoci umělce Michaela Essona zrušit. Nemoc si holt nevybírá. Ale nyní je Mike již zdravý a my se těšíme na další umělecké výtvory, které se studenty a se seniory v podchodu vytvoří,“ vysvětluje Mgr. Roman Štěpánek, pořadatel akce.
Tato akce by se nemohla uskutečnit bez podpory Statutárního města Olomouc a zvláštní dík patří také zejména Technickým službám města Olomouce pod vedením pana Miroslava Petříka.
Tímto bychom na pokračování malování podchodu chtěli srdečně pozvat všechny seniory, kteří mají zájem se účastnit zkrášlování veřejného podchodu a zároveň si chtějí užít pěkně strávený čas. Tak tuto šanci nepropásněte a pojďte přispět svým uměním.

autor: www.rpsc.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.