> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Galerie v podchodu začne nabírat

vloženo: 25.10.2017           komentářů: 0

Galerie v podchodu začne nabírat duši
Konečně se dočkáme pokračování malování podchodu pod ulicí Foerstrovou! Ve středu 1. listopadu 2017 ve 12 hodin budou studenti Gymnázia Čajkovského a senioři pokračovat ve zkrášlování podchodu, kde má vzniknout tzv. Galerie, jejíž součástí mají být obrazy s nejrůznějšími motivy. Máte se na co těšit!
Akce „Malujeme podchody“ se pořádá v rámci projektu Daruj chvilku, který je zaměřen zejména na seniory a spojení generací. Proto se této události účastní hlavně senioři a studenti, kteří si společně popovídají a spolupracují na malování podchodu. Nyní začnou tvořit Galerii, na kterou se mohou těšit jak obyvatelé města, tak turisti, protože takové umění není ke zhlédnutí všude! Těšit se můžete např. na portréty celebrit a na nejrůznější nápady studentů a seniorů, které poté budou sladěny do jednoho celku.
„Mrzí nás, že jsme posledně naplánované malování museli z důvodu nemoci umělce Michaela Essona zrušit. Nemoc si holt nevybírá. Ale nyní je Mike již zdravý a my se těšíme na další umělecké výtvory, které se studenty a se seniory v podchodu vytvoří,“ vysvětluje Mgr. Roman Štěpánek, pořadatel akce.
Tato akce by se nemohla uskutečnit bez podpory Statutárního města Olomouc a zvláštní dík patří také zejména Technickým službám města Olomouce pod vedením pana Miroslava Petříka.
Tímto bychom na pokračování malování podchodu chtěli srdečně pozvat všechny seniory, kteří mají zájem se účastnit zkrášlování veřejného podchodu a zároveň si chtějí užít pěkně strávený čas. Tak tuto šanci nepropásněte a pojďte přispět svým uměním.

autor: www.rpsc.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění