> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomoucká Slavnost vína

vloženo: 01.11.2017           komentářů: 0

Olomoucká Slavnost vína přinese už příští pátek ta nejlepší vína a gastronomii i hvězdné hosty


Euripidés kdysi řekl, že "kde není vína, není lásky," a právě proto pro vás máme připravený další ročník společenské události moravského podzimu, kde hlavně o lásku k vínu rozhodně nebude nouze. Slavnost vína 2017 se v hotelu NH Collection Olomouc Congress koná v pátek 10. listopadu a skutečně je na co se těšit!
“Na této již vyprodané akci máte jedinečnou šanci ochutnat více než 200 vzorků vín od 23 prestižních moravských vinařů a rozmazlovat vaše chuťové pohárky budou také speciality regionální gastronomie, které jsou součástí jedinečného rautu v režii šéfkuchaře hotelu Petra Zučka a jeho týmu,” láká především na gurmánské zážitky ředitel NH Collection Olomouc Congress Tomáš Rousek.
A co se k výbornému vínu a jídlu hodí nejlépe? Přece bohatý doprovodný program za účasti známých tváří… “Je to tak a z toho důvodu máme opravdu radost, že vás celým večerem bude provádět moderátor a také velký milovník vína Marek Vašut, jako hlavní hudební host se představí přední český zpěvák Janek Ledecký a nebude chybět ani kapela Kolorez, cimbálovka Hellband či DJs Radia Haná. A čeká vás toho mnohem víc - třeba kurz sekání sektu či vystoupení orientálních tanečnic,” popisuje část programu letošní slavnosti ředitel spolupořádající agentury Forsberg Marek Berger.
“Součástí akce je i oblíbená anketa o nejoblíbenějšího vinaře a letošní ročník má navíc také charitativní rozměr - ve prospěch Společnosti pro ranou péči Olomouc budeme dražit grafiku Josefa Velčovského,” dodává ředitel spolupořádajícího Radia Haná David Foretník.

Slavnost vína
10. 11. 2017 19:00 - NH Collection Olomouc Congress
Legionářská 21, Olomouc
www.slavnostvina.cz
www.facebook.com/events/106916983403847

autor: Bc. Markéta Dosoudilová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.