> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festival kulturních programů

vloženo: 06.11.2017           komentářů: 0

Redutu ovládl Festival kulturních programů


Deset souborů z devíti olomouckých základních škol se minulý týden představilo na festivalu kulturních programů v sále Reduty. Jejich vystoupení budou doprovázet slavnostní vítání občánků na olomoucké radnici či obřady k výročí seniorů.

„Festival plynule navázal na dřívější soutěžní přehlídku. Úroveň škol je natolik vyrovnaná a předvedené programy natolik kvalitní, že soutěž by byla zbytečná,“ vysvětlil náměstek primátora Pavel Urbášek. Podle něj bylo hlavním cílem vidět, jak sestavené programy vypadají.

Kulturní program s dětmi zpravidla prvního stupně základních škol nacvičují pedagogičtí pracovníci. Soubory jsou zpravidla desetičlenné a některé mají i jednotné oblečení, nebo jeho prvky.

Zhruba osmiminutová pásma tvoří hudební a recitační vystoupení, která najdou uplatnění v obřadní síni radnice. „Každý měsíc připravujeme osm vítání nových občánků. Jednotlivé školní soubory se pak na obřadech střídají,“ uvedla za komisi pro občanské záležitosti statutárního města Olomouce Marie Romanovská.

Školní vystoupení ale doprovázejí i obřady spojené s gratulací jubilantům. Na radnici přicházejí senioři ve věku 75, 80 a 85 let.

Ve městě se tradičně koná před Vánocemi také setkání 75letých obyvatel na obřadu v Moravském divadle. Právě takový se uskuteční 7. prosince. Letos se týká rekordního počtu 878 pětasedmdesátníků. „Kromě vystoupení žáků ze základní školy v Holici se na něm představí i pěvecký sbor Bobule a populární sbor seniorů Zpievanky,“ doplnila Romanovská.

Festival kulturních programů se letos konal posedmé. Jako hosté na něm vystoupili i studenti hejčínského gymnázia. Všechny soubory obdržely ocenění za účast.


autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.