> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Centrum Semafor nabízí školám

vloženo: 21.11.2017           komentářů: 0

Centrum Semafor nabízí školám mobilní dopravní hřiště


Výuku dopravní výchovy přímo v prostorách škol prostřednictvím mobilního dopravního hřiště zařídí zájemcům Centrum Semafor.

Mobilní dopravní hřiště sestává z několika gumových panelů o celkové rozloze 8×10 metrů, které se položí na podlahu a vytvoří kromě vozovek i přechody pro chodce či křižovatky. V sestavě jsou lehké plastové dopravní značky a světelné semafory pro chodce i vozidla.

„Děti po hřišti nejezdí, ale pouze chodí v barevných vestičkách, které znázorňují auto, kolo, hasiče, policii nebo cyklistu. Výuku, která trvá dva dny vždy po jedné vyučovací hodině, vedou instruktoři Centra Semafor,“ objasnil manažer centra Josef Línek.

Za hlavní výhodu považuje to, že pozornost dětí není rozptylována ovládáním vozidla a mohou se tak soustředit jen na dodržování pravidel, respektive pokynů vyučujících.

Mobilní dopravní hřiště se využívá především v zimních měsících v době od listopadu do března a je určeno pro mateřské školy a 1. a 2. ročníky základních škol.

Více informací najdete na stránkách Centra Semafor:http://centrum-semafor.cz/dopravni-vychova/pro-skoly/


autor: Centra Semafor

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.