> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Centrum Semafor nabízí školám

vloženo: 21.11.2017           komentářů: 0

Centrum Semafor nabízí školám mobilní dopravní hřiště


Výuku dopravní výchovy přímo v prostorách škol prostřednictvím mobilního dopravního hřiště zařídí zájemcům Centrum Semafor.

Mobilní dopravní hřiště sestává z několika gumových panelů o celkové rozloze 8×10 metrů, které se položí na podlahu a vytvoří kromě vozovek i přechody pro chodce či křižovatky. V sestavě jsou lehké plastové dopravní značky a světelné semafory pro chodce i vozidla.

„Děti po hřišti nejezdí, ale pouze chodí v barevných vestičkách, které znázorňují auto, kolo, hasiče, policii nebo cyklistu. Výuku, která trvá dva dny vždy po jedné vyučovací hodině, vedou instruktoři Centra Semafor,“ objasnil manažer centra Josef Línek.

Za hlavní výhodu považuje to, že pozornost dětí není rozptylována ovládáním vozidla a mohou se tak soustředit jen na dodržování pravidel, respektive pokynů vyučujících.

Mobilní dopravní hřiště se využívá především v zimních měsících v době od listopadu do března a je určeno pro mateřské školy a 1. a 2. ročníky základních škol.

Více informací najdete na stránkách Centra Semafor:http://centrum-semafor.cz/dopravni-vychova/pro-skoly/


autor: Centra Semafor

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění