> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MVŠO podepsala memorandum

vloženo: 27.11.2017           komentářů: 0

MVŠO podepsala memorandum o spolupráci s čínskou univerzitou

Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) podepsala memorandum o spolupráci s Guangzhou College of South China University of Technology (GCU). Tato moderní vysoká škola sídlí ve městě Kanton, které je hlavním městem provincie Kuang-tung. Jde o významné tradiční centrum obchodu jižní Číny. Guangzhou College navštěvuje 18 tisíc studentů, kterým škola nabízí studium techniky, ekonomie, managementu a dalších oborů. Již v příštím roce by na MVŠO měly přijet na vzdělávací a poznávací pobyty první čtyři desítky čínských studentů.

„Pro naše čínské partnery je zajímavé profesní vzdělávání MVŠO a naše propojení s BEA campusem Olomouc, který je zaměřen na podporu regionálního podnikání,“ říká prorektorka MVŠO pro vnější vztahy Jitka Lidaříková, jež jednání o spolupráci v Číně vedla. „Rádi bychom pro studenty z obou našich škol připravili jednosemestrální nebo roční výměnný program,“ vysvětluje plány do budoucna Shiyao Zhou viceprezidentka GCU pro zahraniční vztahy. Hlavní obory, v nichž se zájmy MVŠO a GCU protínají, jsou ekonomie, management, podnikání a informační technologie. „Pro nás bude velmi zajímavá i spolupráce ve výzkumu či vývoji byznys inovací,“ upřesnila Lidaříková.

MVŠO byla založena v roce 2005 jako obecně prospěšná společnost s misí poskytovat v Olomouckém kraji chybějící ekonomické a manažerské vzdělání a podporovat rozvoj malých a středních firem. Za posledních deset let absolvovalo tříleté bakalářské studium 1341 studentů, z nichž většina působí v olomouckém regionu. MVŠO je součástí BEA campusu Olomouc. Spolupráci s Guangzhou College of South China University of Technology se podařilo navázat díky podpoře Česko-slovensko-čínské komory.

autor: Mgr. Šárka Štveráková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.