> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MVŠO podepsala memorandum

vloženo: 27.11.2017           komentářů: 0

MVŠO podepsala memorandum o spolupráci s čínskou univerzitou

Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) podepsala memorandum o spolupráci s Guangzhou College of South China University of Technology (GCU). Tato moderní vysoká škola sídlí ve městě Kanton, které je hlavním městem provincie Kuang-tung. Jde o významné tradiční centrum obchodu jižní Číny. Guangzhou College navštěvuje 18 tisíc studentů, kterým škola nabízí studium techniky, ekonomie, managementu a dalších oborů. Již v příštím roce by na MVŠO měly přijet na vzdělávací a poznávací pobyty první čtyři desítky čínských studentů.

„Pro naše čínské partnery je zajímavé profesní vzdělávání MVŠO a naše propojení s BEA campusem Olomouc, který je zaměřen na podporu regionálního podnikání,“ říká prorektorka MVŠO pro vnější vztahy Jitka Lidaříková, jež jednání o spolupráci v Číně vedla. „Rádi bychom pro studenty z obou našich škol připravili jednosemestrální nebo roční výměnný program,“ vysvětluje plány do budoucna Shiyao Zhou viceprezidentka GCU pro zahraniční vztahy. Hlavní obory, v nichž se zájmy MVŠO a GCU protínají, jsou ekonomie, management, podnikání a informační technologie. „Pro nás bude velmi zajímavá i spolupráce ve výzkumu či vývoji byznys inovací,“ upřesnila Lidaříková.

MVŠO byla založena v roce 2005 jako obecně prospěšná společnost s misí poskytovat v Olomouckém kraji chybějící ekonomické a manažerské vzdělání a podporovat rozvoj malých a středních firem. Za posledních deset let absolvovalo tříleté bakalářské studium 1341 studentů, z nichž většina působí v olomouckém regionu. MVŠO je součástí BEA campusu Olomouc. Spolupráci s Guangzhou College of South China University of Technology se podařilo navázat díky podpoře Česko-slovensko-čínské komory.

autor: Mgr. Šárka Štveráková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.