> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Studenti středních škol natáčeli

vloženo: 29.11.2017           komentářů: 0

Studenti středních škol natáčeli v Olomouci vlastní zpravodajský pořad
Obecně prospěšná společnost BEACPP4OK, která se dlouhodobě zaměřuje na aktivity rozvíjející kompetence k podnikavosti, iniciativu a kreativitu mladých lidí, připravila pro žáky vybraných středních škol v průběhu listopadu tři odborné kurzy se zaměřením na marketing a média. Tato aktivita je součástí projektu Digitální vzdělávání k podpoře konkurenceschopnosti SŠ v Olomouckém kraji, který je spolufinancován z prostředků Olomouckého kraje.
„Do vzdělávacích projektů v maximální míře integrujeme digitální technologie, abychom v našem regionu drželi krok s aktuálními trendy moderního vzdělávání. Prakticky zaměřené kurzy zároveň přirozeně propojují výuku s praxí a pomáhají studentům získat dovednosti, které mohou skutečně na trhu práce uplatnit,“ říká Kateřina Kramplová Kasparová, ředitelka společnosti BEACPP4OK. Jednodenní kurzy organizované ve spolupráci s Moravskou vysokou školou Olomouc zahrnovaly exkurzi v televizním studiu Multimediálního centra BEA campus channel, odborný 90minutový marketingový workshop s důrazem na prezentaci v médiích a zejména praktická cvičení před i za kamerou. Studenti si mohli vyzkoušet práci kameramanů, zvukařů, režisérů, střihačů, ale i redaktorů a moderátorů, a to přímo v prostorách špičkově vybaveného televizního studia. Výsledkem praktických cvičení byl krátký zpravodajský pořad připravený a natočený samotnými žáky.
Listopadových kurzů se zúčastnily střední školy Art Econ Prostějov a Střední odborná škola Olomouc, jež přijela hned dvakrát. „Studentům se workshop líbil, pro některé byla především praktická cvičení příležitostí dostat se do takto skvěle vybavených prostor a vyzkoušet si reálně práci, kterou by v budoucnu mohli vykonávat. Z mého pohledu bylo vše pro výuku dobře připraveno, aby se během krátké doby studenti dozvěděli vše podstatné o teorii a praxi moderního marketingu. Určitě přijedeme i v budoucnu, bude-li k tomu příležitost,“ říká učitelka Petra Němčík Pavlů, která studenty ze školy Art Econ Prostějov na kurzu doprovázela. Kateřina Kramplová Kasparová s pokračováním v příštím roce počítá. „Praxe v multimediálním centru se konala pro studenty letos poprvé, ale vzhledem k velice kladným ohlasům a zájmu škol v ní plánujeme pokračovat,“ dodává.

autor: Mgr. Šárka Štveráková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.