> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Studenti středních škol natáčeli

vloženo: 29.11.2017           komentářů: 0

Studenti středních škol natáčeli v Olomouci vlastní zpravodajský pořad
Obecně prospěšná společnost BEACPP4OK, která se dlouhodobě zaměřuje na aktivity rozvíjející kompetence k podnikavosti, iniciativu a kreativitu mladých lidí, připravila pro žáky vybraných středních škol v průběhu listopadu tři odborné kurzy se zaměřením na marketing a média. Tato aktivita je součástí projektu Digitální vzdělávání k podpoře konkurenceschopnosti SŠ v Olomouckém kraji, který je spolufinancován z prostředků Olomouckého kraje.
„Do vzdělávacích projektů v maximální míře integrujeme digitální technologie, abychom v našem regionu drželi krok s aktuálními trendy moderního vzdělávání. Prakticky zaměřené kurzy zároveň přirozeně propojují výuku s praxí a pomáhají studentům získat dovednosti, které mohou skutečně na trhu práce uplatnit,“ říká Kateřina Kramplová Kasparová, ředitelka společnosti BEACPP4OK. Jednodenní kurzy organizované ve spolupráci s Moravskou vysokou školou Olomouc zahrnovaly exkurzi v televizním studiu Multimediálního centra BEA campus channel, odborný 90minutový marketingový workshop s důrazem na prezentaci v médiích a zejména praktická cvičení před i za kamerou. Studenti si mohli vyzkoušet práci kameramanů, zvukařů, režisérů, střihačů, ale i redaktorů a moderátorů, a to přímo v prostorách špičkově vybaveného televizního studia. Výsledkem praktických cvičení byl krátký zpravodajský pořad připravený a natočený samotnými žáky.
Listopadových kurzů se zúčastnily střední školy Art Econ Prostějov a Střední odborná škola Olomouc, jež přijela hned dvakrát. „Studentům se workshop líbil, pro některé byla především praktická cvičení příležitostí dostat se do takto skvěle vybavených prostor a vyzkoušet si reálně práci, kterou by v budoucnu mohli vykonávat. Z mého pohledu bylo vše pro výuku dobře připraveno, aby se během krátké doby studenti dozvěděli vše podstatné o teorii a praxi moderního marketingu. Určitě přijedeme i v budoucnu, bude-li k tomu příležitost,“ říká učitelka Petra Němčík Pavlů, která studenty ze školy Art Econ Prostějov na kurzu doprovázela. Kateřina Kramplová Kasparová s pokračováním v příštím roce počítá. „Praxe v multimediálním centru se konala pro studenty letos poprvé, ale vzhledem k velice kladným ohlasům a zájmu škol v ní plánujeme pokračovat,“ dodává.

autor: Mgr. Šárka Štveráková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.