> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Studenti středních škol natáčeli

vloženo: 29.11.2017           komentářů: 0

Studenti středních škol natáčeli v Olomouci vlastní zpravodajský pořad
Obecně prospěšná společnost BEACPP4OK, která se dlouhodobě zaměřuje na aktivity rozvíjející kompetence k podnikavosti, iniciativu a kreativitu mladých lidí, připravila pro žáky vybraných středních škol v průběhu listopadu tři odborné kurzy se zaměřením na marketing a média. Tato aktivita je součástí projektu Digitální vzdělávání k podpoře konkurenceschopnosti SŠ v Olomouckém kraji, který je spolufinancován z prostředků Olomouckého kraje.
„Do vzdělávacích projektů v maximální míře integrujeme digitální technologie, abychom v našem regionu drželi krok s aktuálními trendy moderního vzdělávání. Prakticky zaměřené kurzy zároveň přirozeně propojují výuku s praxí a pomáhají studentům získat dovednosti, které mohou skutečně na trhu práce uplatnit,“ říká Kateřina Kramplová Kasparová, ředitelka společnosti BEACPP4OK. Jednodenní kurzy organizované ve spolupráci s Moravskou vysokou školou Olomouc zahrnovaly exkurzi v televizním studiu Multimediálního centra BEA campus channel, odborný 90minutový marketingový workshop s důrazem na prezentaci v médiích a zejména praktická cvičení před i za kamerou. Studenti si mohli vyzkoušet práci kameramanů, zvukařů, režisérů, střihačů, ale i redaktorů a moderátorů, a to přímo v prostorách špičkově vybaveného televizního studia. Výsledkem praktických cvičení byl krátký zpravodajský pořad připravený a natočený samotnými žáky.
Listopadových kurzů se zúčastnily střední školy Art Econ Prostějov a Střední odborná škola Olomouc, jež přijela hned dvakrát. „Studentům se workshop líbil, pro některé byla především praktická cvičení příležitostí dostat se do takto skvěle vybavených prostor a vyzkoušet si reálně práci, kterou by v budoucnu mohli vykonávat. Z mého pohledu bylo vše pro výuku dobře připraveno, aby se během krátké doby studenti dozvěděli vše podstatné o teorii a praxi moderního marketingu. Určitě přijedeme i v budoucnu, bude-li k tomu příležitost,“ říká učitelka Petra Němčík Pavlů, která studenty ze školy Art Econ Prostějov na kurzu doprovázela. Kateřina Kramplová Kasparová s pokračováním v příštím roce počítá. „Praxe v multimediálním centru se konala pro studenty letos poprvé, ale vzhledem k velice kladným ohlasům a zájmu škol v ní plánujeme pokračovat,“ dodává.

autor: Mgr. Šárka Štveráková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.