> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prosincová výprava údolím Sitky

vloženo: 08.12.2017           komentářů: 0

Klub českých turistů ze Šternberka zve všechny příznivce turistiky na nenáročnou vycházku údolím řeky Sitky.

V sobotu 9.12.2017

Poznejte svoje okolí a objevte zajímavá místa, Vávrovu studánku, Pilátův Pramen, Soví kámen, most Fořta Čecha a možná i zříceninu hradu Mutkova. Vycházka je určena pro všechny věkové skupiny. Délka trasy je necelých 8km.
9.12.2017 v sobotu vyrazíme autobusem v 9:15 z autobusového nádraží směrem na Dvorskou, Jesenickou, dále jede přes Hlásnici a Mutkov až pod Huzovou-mlýn, kde budeme v 9:40.
Odtud se vydáme kolem řeky Sitky krásným údolím až do Horního Žlebu, kde nám pojede zpět do Šternberka autobus ve 13:15. Máme na celou trasu 3,5 hodiny takže bude dostatečná rezerva na pohodovou procházku. Pokud budeme rychlí, dojdeme až k rybníku v Dolním Žlebu a odtud autobusem zpět 13:19 nebo pěšky až do Šternberka. Návrat si zpestříme posezením v hospůdce. Máme rezervovanou celý Irish Pub 5 Lišek od 13:45 do 16:00 kdy je pak už normálně otevřeno, ale kdo chce, tak může být samozřejmě déle.

autor: KČT Šternberk

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

14.06.2019

Čtveřice psů skončila v útulku
Rovných pět oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce přijalo včera operační středisko. Strážníci byli postupně vysláni na ulice Švýcarské nábřeží, Na Krejnici, Jeremiášova a ve dvou případech na třídu Míru. Pouze v jednom případě se nepodařilo zvíře odchytit, zbývající čtveřice tak putovala do útulku pro psy v Neředíně. Od ledna strážníci řešili celkem 227 oznámení, kdy bylo odchyceno celkem 129 psů.

13.06.2019

Lapkové řádí i v parných dnech
Ve středu 12.6.2019 přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc čtyři oznámení o krádežích supermarketech. Strážníci třikrát vyjížděli do supermarketu na ulici Pražská a v jednom případu na ulici Štursova. Lapkové ve věku 39- 60 let odcizili zboží v celkové hodnotě přes 1 100,- Kč. Rekordmanem byl třiapadesátiletý muž, který byl v tomto roce pro krádeže řešen již desetkrát.

13.06.2019

Tři nálezy stříkaček během jednoho dne
Hned tři oznámení o nálezu použitých injekčních stříkaček a jehel řešili ve středu 12. června olomoučtí strážníci. Hlídky byly postupně vyslány na ulice Březinova, Pražská a do Smetanových sadů. Zde odebraly do sběrných boxů tři stříkačky, které budou následně předány k odborné likvidaci. V letošním roce se jednalo již o 113 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 184 kusů infekčního materiálu.

12.06.2019

Nejdřív facka, poté roztržený řetízek
Včera v ranních hodinách byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána na ulici Husitská, kde mělo dle telefonického oznámení docházet k fyzickému napadání ženy neznámým mužem. Strážníci na místě kontaktovali osoby dle popisu, kdy osmnáctiletá dívka uvedla, že se pohádala se svým bývalým přítelem. Ten jí měl následně udeřit do obličeje a poté jí při hádce strhnout zlatý řetízek z krku.

05.06.2019

Řidička se rozjela i s „botičkou“
Ve středu 5. června v odpoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána na ulici Slovenská, kde řidička žádala o demontáž blokovacího zařízení ze svého vozidla. Třicetiletá žena strážníkům na místě sdělila, že si „botičky“ nevšimla a podařilo se jí s ní rozjet. K poškození vozidla Volkswagen nedošlo, ale byla způsobena škoda na blokovacím zařízení.