> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prosincová výprava údolím Sitky

vloženo: 08.12.2017           komentářů: 0

Klub českých turistů ze Šternberka zve všechny příznivce turistiky na nenáročnou vycházku údolím řeky Sitky.

V sobotu 9.12.2017

Poznejte svoje okolí a objevte zajímavá místa, Vávrovu studánku, Pilátův Pramen, Soví kámen, most Fořta Čecha a možná i zříceninu hradu Mutkova. Vycházka je určena pro všechny věkové skupiny. Délka trasy je necelých 8km.
9.12.2017 v sobotu vyrazíme autobusem v 9:15 z autobusového nádraží směrem na Dvorskou, Jesenickou, dále jede přes Hlásnici a Mutkov až pod Huzovou-mlýn, kde budeme v 9:40.
Odtud se vydáme kolem řeky Sitky krásným údolím až do Horního Žlebu, kde nám pojede zpět do Šternberka autobus ve 13:15. Máme na celou trasu 3,5 hodiny takže bude dostatečná rezerva na pohodovou procházku. Pokud budeme rychlí, dojdeme až k rybníku v Dolním Žlebu a odtud autobusem zpět 13:19 nebo pěšky až do Šternberka. Návrat si zpestříme posezením v hospůdce. Máme rezervovanou celý Irish Pub 5 Lišek od 13:45 do 16:00 kdy je pak už normálně otevřeno, ale kdo chce, tak může být samozřejmě déle.

autor: KČT Šternberk

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění