> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prosincová výprava údolím Sitky

vloženo: 08.12.2017           komentářů: 0

Klub českých turistů ze Šternberka zve všechny příznivce turistiky na nenáročnou vycházku údolím řeky Sitky.

V sobotu 9.12.2017

Poznejte svoje okolí a objevte zajímavá místa, Vávrovu studánku, Pilátův Pramen, Soví kámen, most Fořta Čecha a možná i zříceninu hradu Mutkova. Vycházka je určena pro všechny věkové skupiny. Délka trasy je necelých 8km.
9.12.2017 v sobotu vyrazíme autobusem v 9:15 z autobusového nádraží směrem na Dvorskou, Jesenickou, dále jede přes Hlásnici a Mutkov až pod Huzovou-mlýn, kde budeme v 9:40.
Odtud se vydáme kolem řeky Sitky krásným údolím až do Horního Žlebu, kde nám pojede zpět do Šternberka autobus ve 13:15. Máme na celou trasu 3,5 hodiny takže bude dostatečná rezerva na pohodovou procházku. Pokud budeme rychlí, dojdeme až k rybníku v Dolním Žlebu a odtud autobusem zpět 13:19 nebo pěšky až do Šternberka. Návrat si zpestříme posezením v hospůdce. Máme rezervovanou celý Irish Pub 5 Lišek od 13:45 do 16:00 kdy je pak už normálně otevřeno, ale kdo chce, tak může být samozřejmě déle.

autor: KČT Šternberk

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.