> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pondělní charitativní prodej

vloženo: 15.12.2017           komentářů: 0

Punč s primátorem vynesl téměř 38 tisíc korun


Pondělní charitativní prodej punče ve stánku Lions Clubu vynesl 37 960 korun. Není divu, že se jedná se o rekordní částku za poslední roky, když punč prodával samotný primátor Antonín Staněk.

U stánku s punčem se objevili nejen jeho předchůdci Ivan Kosatík či Martin Tesařík, ale i arcibiskup Jan Graubner a další spousta Olomoučanů. „Taky k tomu máte i příspěvek z vlásenkárny,“ hlásila u stánku skupinka žen z Moravského divadla. Samotné příspěvky z celkové částky na projekt Lví očko, který hradí specializované oční vyšetření dětí v mateřských školách, přesáhl pět tisíc korun.

„Dobročinnost k vánočním svátkům patří. Jsem rád, že jsem se po roce opět mohl osobně připojit a že výtěžek je ještě vyšší než loni,“ řekl primátor Staněk, který přítomným uhradil prvních padesát punčů.

Prezident Lions Clubu Olomouc Zdeněk Svozil potvrdil, že projekt již zrak dětem skutečně zachránil. „Včasné vyšetření je důležité, proto jsem rád, že se letos opět jedná o nadprůměrnou tržbu,“ zhodnotil úspěch primátorského punče prezident Svozil. Letošní výtěžek je zhruba o tři tisíce korun vyšší.

Prodej punče ve stánku Lions Clubu v rámci olomouckých vánočních trhů má mnohaletou tradici, u jejíhož počátku stál první polistopadový primátor a tehdejší prezident Lions Clubu Milan Hořínek.


autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

28.03.2019

Víko kanálu ohrožovalo bezpečnost provoz
Telefonické oznámení o uvolněném víku kanálu ve vozovce na ulici Norská, které ohrožuje bezpečnost silničního provozu, přijalo včera v dopoledních hodinách operační středisko. Strážníci na místě usadili víko do původní polohy, to bylo ovšem stále uvolněné.

27.03.2019

O papouška se postarali strážníci
Ve středu 27. března po poledni přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu papouška. Muž do telefonu sdělil, že papoušek mu přistál na rameni a on neví, co s ním má dělat. Hlídka si po příjezdu na místo papouška do oznamovatele převzala a poté ho převezla do odborné veterinární péče.

27.03.2019

Z obchodu putoval na záchytku
Na muže, který je pod vlivem alkoholu a ještě odcizil zboží v hypermarketu na ulici Pasteurova, byli včera před půl sedmou večer upozorněni ostrahou strážníci Městské policie Olomouc. Pracovník ostrahy na místě hlídce sdělil, že viděl muže, jak si pod bundu schovává alkohol a následně prochází přes pokladnu bez zaplacení. Při bližší kontrole se zjistilo, že devětadvacetiletý muž odcizil láhev rumu a uzený sýr v celkové částce 182,- Kč. Jelikož byl dotyčný ještě pod vlivem alkoholu, putoval z místa rovnou na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,41 promile alkoholu v dechu.

26.03.2019

Muž kradl v hypermarketu kosmetiku
Včera odpoledne byli strážníci Městské policie Olomouc přivoláni k případu krádeže v hypermarketu na ulici Pražská. V letošním roce se jednalo už o 163 případ, kdy z tohoto bylo 149 přestupků a 14 trestných činů.

25.03.2019

Strážníci řešili spor mezi sousedkami
Oznámení od ženy, která má problémy se svojí sousedkou v domě na ulici Klicperova, přijalo v pondělí 25.3.2019 Operační středisko Městské policie Olomouc. Důvodem měly být schválnosti, které jí sousedka opakovaně provádí, kdy včera jí měla shodit boty ze schodů. Strážníci na místě kontaktovali dvě starší ženy a ty hlídce sdělily, že si vše již vyříkaly před příjezdem strážníků.