> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Změna jízdních řádu

vloženo: 15.12.2017           komentářů: 0

Změna jízdních řádu k 1. lednu 2018


S platností od pondělí 1. 1. 2018 vstupují v platnost nové jízdní řády linek DPMO, a.s., a to z důvodu změny a rozšíření dopravní obslužnosti a jako reakce na podněty získané od cestující veřejnosti, komisí městských částí, firem a škol na území města Olomouce a obcí zapojených do IDSOK.
TRAMVAJOVÝ PROVOZ

Nedochází ke změnám časových údajů v jízdních řádech, pouze jsou změněny garantované spoje na lince č. 2.
AUTOBUSOVÝ PROVOZ

Přejmenování zastávek, zastávky na znamení

Zastávka Domov důchodců na Domov seniorů
Zastávka Hamerská na Staškova
Zastávka Holice, rest. U Sokolovny na Týnecká
Zastávka Chomoutov škola na Chomoutov, škola
Zastávka Chomoutov, křižovatka na Horecká
Zastávka Masokombinát na Hamerská
Zastávka Milo II na Hamerská, MILO
Zastávka Nové Sady, Ahold na Ahold
Zastávka Nové Sady, sokolovna na Za Poštou
Zastávka Nové Sady, U Kostela na Andělská
Zastávka Nové Sady, žel. zast. na Nové Sady
Zastávka Řepčín, Svatoplukova na Svatoplukova
Zastávka Selské náměstí (v ul. Kubatova) na Kubatova
Zastávka Třída 17. listopadu na 17. listopadu
Zastávka Na Sezníku nově na znamení

Nová zastávka

Droždín, Bukovanská

Linka č. 10

Z provozních důvodů dojde u spoje s odjezdem ze zastávky Nová Ulice směr Ladova k uspíšení z 16.19 na 16.04 hod.
Linka č. 11

V pracovní dny bude posilový spoj s odjezdem v 7.23 hod. ze zastávky Selské náměstí směr Hlavní nádraží převeden do linky č. 31.
Ve dnech pracovního klidu bude spoj s odjezdem v 17.26 hod. z Hlavního nádraží prodloužen až na zastávku Lošov, Svolinského.
Spoje zajíždějící do Týnečka budou jednosměrně obsluhovat zastávku Kubatova (mezi zastávkami Na Rohu a Týneček).
Spoje vedené na zastávku Ladova budou odbavovat zastávku Hlavní nádraží u označníku G.
Linka č. 12

Z důvodu optimalizace dochází ke změně jízdního řádu a počtu vypravených kurzů. Linka nebude zajíždět na zastávky Staškova a Hamerská.
Linka č. 14

Spoj s odjezdem v 13.17 hod. v pracovní dny ze zastávky Náměstí Hrdinů směr Ahold bude veden již ze zastávky Hlavní nádraží (zastávka Na Střelnici nebude tímto spojem obsluhována).
Spoj s odjezdem ze zastávky Ahold v 13.18 hod. v pracovní dny bude zajíždět na zastávku Olma.
Linka č. 15

Linkou bude obsluhována nová jednosměrná zastávka Droždín, Bukovanská, která je mezi zastávkami Droždín, Horní Úlehla a Bukovany.
Linka nebude zajíždět na zastávku Olma.
Zastávka Na Sezníku je nově na znamení.
Linka č. 16

Spoj s odjezdem ze zastávky Náměstí Hrdinů směr Nové Sady v 22.00 hod. bude nově veden již ze zastávky Tabulový vrch v 21.50 hod.
Linka č. 19

Z důvodu optimalizace dochází ke změně jízdního řádu a počtu vypravených kurzů. Linka nebude zajíždět na zastávky Staškova a Hamerská.
Linka č. 20

Linka bude nově obsluhovat zastávku Na Trati v obou směrech.
Z provozních důvodů bude spoj s odjezdem ze zastávky Farmak v 8.44 hod. ukončen na zastávce Tržnice, plocha.
Linka č. 22

Z provozních důvodů bude spoj s odjezdem 5.08 hod. v pracovní dny ze zastávky Finanční úřad směr Černovír opožděn na odjezd 5.38 hod.
Zastávka Na Sezníku je nově na znamení.
Linka č. 24

Dojde ke zrušení spojů s odjezdy v 12.51 hod. a v 16.04 hod. ze zastávky Nová ulice.
Linka č. 25

Z provozních důvodů dochází ke změně trasy a jízdního řádu. Linka bude vedena po komunikaci u Kauflandu a dále ulicemi Vejdovského, tř. Kosmonautů, Jeremenkova, Tovární, Lipenská, (Pavelkova), Hamerská, Přerovská, Týnecká a zpět. Odbavování na Hlavním nádraží bude probíhat u označníku „G“ (nástup směr Kaufland, sklad a výstup) a u označníku „C“ (nástup směr Kaufland a výstup).
Po trase bude linka obsluhovat zastávky Kaufland; Hlavní nádraží; Fibichova; Autobusové nádraží podchod; Lipenská; (Olma); Hamerská, MILO; Hamerská; Staškova; Týnecká; Kaufland, sklad a zpět.
Linka č. 28

Dochází k zavedení nové linky k zajištění obsluhy lokalit Povel, Slavonín, Nedvězí a Technologický park. Linka bude vedena ze zastávky Tržnice na Technologický park a zpět, ukončena bude na zastávce Tržnice, plocha. Začínající spoje budou vedeny již ze zastávky Na Střelnici a končící spoje budou vedeny až do zastávky Ladova. Provozována bude pouze v pracovní dny.
Po trase bude linka obsluhovat zastávky (Na Střelnici); (Náměstí Hrdinů pro linku č. 16); Tržnice pro linku č. 16; Smetanovy sady; U Botanické zahrady; Povel, škola; U Kapličky; Jižní; Slavonín, křižovatka; Slavonín, KOVO; Nedvězí; Technologický park a zpět na Tržnici, plocha. Končící spoje budou obsluhovat zastávky (Tržnice pro linku č. 18); (Náměstí Hrdinů pro linku č. 18); (Na Střelnici) a (Ladova).
Linka č. 31

Dochází ke změně jízdního řádu. Do linky bude vložen posilový spoj v 7.23 hod. ze zastávky Kubatova do zastávky Hlavní nádraží za zrušený spoj z linky č. 11.
Linka č. 42

Z provozních důvodů bude zaveden nový spoj v 12.52 hod. ze zastávky Nová Ulice
Linka č. 111

Linka bude v provozu v pracovních dnech od 30. 4. do 29. 6. 2018 a ve dnech pracovního klidu od 28. 4. do 2. 9. 2018 včetně.
Noční doprava – linky č. 50 a 52

Dochází k úpravě jízdních řádů z důvodu zajištění návaznosti na příjezdy a odjezdy vlaků.

U linky č 50 dochází k posunu odjezdů spojů z Hlavního nádraží v 0.09 a 0.54 hod. na 0.15 a 1.57 hod., spoj končící na zastávce Trnkova bude veden po trase linky až do zastávky Hlavní nádraží. U linky č. 52 dochází k posunu odjezdu spoje z Hlavního nádraží v 2.07 na 2.15 hod.

Na linkách č. 12, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 26, 27, 50 a 111 dochází k optimalizaci jízdních dob.

U linek, které v tomto dokumentu nejsou uvedeny, nedochází k žádným změnám.
Nové jízdní řády budou k dispozici na webových stránkách www.dpmo.cz a na prodejnách DPMO, a.s. od 18. 12. 2017.

Martina Krčová, tisková mluvčí
Dopravního podniku města Olomouce, a. s.
Koželužská 563/1, 771 10 Olomouc, tel: 585 533 150, 777 776 537
e-mail: krcova@dpmo.cz


autor: Martina Krčová, tisková mluvčí

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.