> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Změna jízdních řádu

vloženo: 15.12.2017           komentářů: 0

Změna jízdních řádu k 1. lednu 2018


S platností od pondělí 1. 1. 2018 vstupují v platnost nové jízdní řády linek DPMO, a.s., a to z důvodu změny a rozšíření dopravní obslužnosti a jako reakce na podněty získané od cestující veřejnosti, komisí městských částí, firem a škol na území města Olomouce a obcí zapojených do IDSOK.
TRAMVAJOVÝ PROVOZ

Nedochází ke změnám časových údajů v jízdních řádech, pouze jsou změněny garantované spoje na lince č. 2.
AUTOBUSOVÝ PROVOZ

Přejmenování zastávek, zastávky na znamení

Zastávka Domov důchodců na Domov seniorů
Zastávka Hamerská na Staškova
Zastávka Holice, rest. U Sokolovny na Týnecká
Zastávka Chomoutov škola na Chomoutov, škola
Zastávka Chomoutov, křižovatka na Horecká
Zastávka Masokombinát na Hamerská
Zastávka Milo II na Hamerská, MILO
Zastávka Nové Sady, Ahold na Ahold
Zastávka Nové Sady, sokolovna na Za Poštou
Zastávka Nové Sady, U Kostela na Andělská
Zastávka Nové Sady, žel. zast. na Nové Sady
Zastávka Řepčín, Svatoplukova na Svatoplukova
Zastávka Selské náměstí (v ul. Kubatova) na Kubatova
Zastávka Třída 17. listopadu na 17. listopadu
Zastávka Na Sezníku nově na znamení

Nová zastávka

Droždín, Bukovanská

Linka č. 10

Z provozních důvodů dojde u spoje s odjezdem ze zastávky Nová Ulice směr Ladova k uspíšení z 16.19 na 16.04 hod.
Linka č. 11

V pracovní dny bude posilový spoj s odjezdem v 7.23 hod. ze zastávky Selské náměstí směr Hlavní nádraží převeden do linky č. 31.
Ve dnech pracovního klidu bude spoj s odjezdem v 17.26 hod. z Hlavního nádraží prodloužen až na zastávku Lošov, Svolinského.
Spoje zajíždějící do Týnečka budou jednosměrně obsluhovat zastávku Kubatova (mezi zastávkami Na Rohu a Týneček).
Spoje vedené na zastávku Ladova budou odbavovat zastávku Hlavní nádraží u označníku G.
Linka č. 12

Z důvodu optimalizace dochází ke změně jízdního řádu a počtu vypravených kurzů. Linka nebude zajíždět na zastávky Staškova a Hamerská.
Linka č. 14

Spoj s odjezdem v 13.17 hod. v pracovní dny ze zastávky Náměstí Hrdinů směr Ahold bude veden již ze zastávky Hlavní nádraží (zastávka Na Střelnici nebude tímto spojem obsluhována).
Spoj s odjezdem ze zastávky Ahold v 13.18 hod. v pracovní dny bude zajíždět na zastávku Olma.
Linka č. 15

Linkou bude obsluhována nová jednosměrná zastávka Droždín, Bukovanská, která je mezi zastávkami Droždín, Horní Úlehla a Bukovany.
Linka nebude zajíždět na zastávku Olma.
Zastávka Na Sezníku je nově na znamení.
Linka č. 16

Spoj s odjezdem ze zastávky Náměstí Hrdinů směr Nové Sady v 22.00 hod. bude nově veden již ze zastávky Tabulový vrch v 21.50 hod.
Linka č. 19

Z důvodu optimalizace dochází ke změně jízdního řádu a počtu vypravených kurzů. Linka nebude zajíždět na zastávky Staškova a Hamerská.
Linka č. 20

Linka bude nově obsluhovat zastávku Na Trati v obou směrech.
Z provozních důvodů bude spoj s odjezdem ze zastávky Farmak v 8.44 hod. ukončen na zastávce Tržnice, plocha.
Linka č. 22

Z provozních důvodů bude spoj s odjezdem 5.08 hod. v pracovní dny ze zastávky Finanční úřad směr Černovír opožděn na odjezd 5.38 hod.
Zastávka Na Sezníku je nově na znamení.
Linka č. 24

Dojde ke zrušení spojů s odjezdy v 12.51 hod. a v 16.04 hod. ze zastávky Nová ulice.
Linka č. 25

Z provozních důvodů dochází ke změně trasy a jízdního řádu. Linka bude vedena po komunikaci u Kauflandu a dále ulicemi Vejdovského, tř. Kosmonautů, Jeremenkova, Tovární, Lipenská, (Pavelkova), Hamerská, Přerovská, Týnecká a zpět. Odbavování na Hlavním nádraží bude probíhat u označníku „G“ (nástup směr Kaufland, sklad a výstup) a u označníku „C“ (nástup směr Kaufland a výstup).
Po trase bude linka obsluhovat zastávky Kaufland; Hlavní nádraží; Fibichova; Autobusové nádraží podchod; Lipenská; (Olma); Hamerská, MILO; Hamerská; Staškova; Týnecká; Kaufland, sklad a zpět.
Linka č. 28

Dochází k zavedení nové linky k zajištění obsluhy lokalit Povel, Slavonín, Nedvězí a Technologický park. Linka bude vedena ze zastávky Tržnice na Technologický park a zpět, ukončena bude na zastávce Tržnice, plocha. Začínající spoje budou vedeny již ze zastávky Na Střelnici a končící spoje budou vedeny až do zastávky Ladova. Provozována bude pouze v pracovní dny.
Po trase bude linka obsluhovat zastávky (Na Střelnici); (Náměstí Hrdinů pro linku č. 16); Tržnice pro linku č. 16; Smetanovy sady; U Botanické zahrady; Povel, škola; U Kapličky; Jižní; Slavonín, křižovatka; Slavonín, KOVO; Nedvězí; Technologický park a zpět na Tržnici, plocha. Končící spoje budou obsluhovat zastávky (Tržnice pro linku č. 18); (Náměstí Hrdinů pro linku č. 18); (Na Střelnici) a (Ladova).
Linka č. 31

Dochází ke změně jízdního řádu. Do linky bude vložen posilový spoj v 7.23 hod. ze zastávky Kubatova do zastávky Hlavní nádraží za zrušený spoj z linky č. 11.
Linka č. 42

Z provozních důvodů bude zaveden nový spoj v 12.52 hod. ze zastávky Nová Ulice
Linka č. 111

Linka bude v provozu v pracovních dnech od 30. 4. do 29. 6. 2018 a ve dnech pracovního klidu od 28. 4. do 2. 9. 2018 včetně.
Noční doprava – linky č. 50 a 52

Dochází k úpravě jízdních řádů z důvodu zajištění návaznosti na příjezdy a odjezdy vlaků.

U linky č 50 dochází k posunu odjezdů spojů z Hlavního nádraží v 0.09 a 0.54 hod. na 0.15 a 1.57 hod., spoj končící na zastávce Trnkova bude veden po trase linky až do zastávky Hlavní nádraží. U linky č. 52 dochází k posunu odjezdu spoje z Hlavního nádraží v 2.07 na 2.15 hod.

Na linkách č. 12, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 26, 27, 50 a 111 dochází k optimalizaci jízdních dob.

U linek, které v tomto dokumentu nejsou uvedeny, nedochází k žádným změnám.
Nové jízdní řády budou k dispozici na webových stránkách www.dpmo.cz a na prodejnách DPMO, a.s. od 18. 12. 2017.

Martina Krčová, tisková mluvčí
Dopravního podniku města Olomouce, a. s.
Koželužská 563/1, 771 10 Olomouc, tel: 585 533 150, 777 776 537
e-mail: krcova@dpmo.cz


autor: Martina Krčová, tisková mluvčí

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

28.03.2019

Víko kanálu ohrožovalo bezpečnost provoz
Telefonické oznámení o uvolněném víku kanálu ve vozovce na ulici Norská, které ohrožuje bezpečnost silničního provozu, přijalo včera v dopoledních hodinách operační středisko. Strážníci na místě usadili víko do původní polohy, to bylo ovšem stále uvolněné.

27.03.2019

O papouška se postarali strážníci
Ve středu 27. března po poledni přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu papouška. Muž do telefonu sdělil, že papoušek mu přistál na rameni a on neví, co s ním má dělat. Hlídka si po příjezdu na místo papouška do oznamovatele převzala a poté ho převezla do odborné veterinární péče.

27.03.2019

Z obchodu putoval na záchytku
Na muže, který je pod vlivem alkoholu a ještě odcizil zboží v hypermarketu na ulici Pasteurova, byli včera před půl sedmou večer upozorněni ostrahou strážníci Městské policie Olomouc. Pracovník ostrahy na místě hlídce sdělil, že viděl muže, jak si pod bundu schovává alkohol a následně prochází přes pokladnu bez zaplacení. Při bližší kontrole se zjistilo, že devětadvacetiletý muž odcizil láhev rumu a uzený sýr v celkové částce 182,- Kč. Jelikož byl dotyčný ještě pod vlivem alkoholu, putoval z místa rovnou na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zjištěna hodnota 2,41 promile alkoholu v dechu.

26.03.2019

Muž kradl v hypermarketu kosmetiku
Včera odpoledne byli strážníci Městské policie Olomouc přivoláni k případu krádeže v hypermarketu na ulici Pražská. V letošním roce se jednalo už o 163 případ, kdy z tohoto bylo 149 přestupků a 14 trestných činů.

25.03.2019

Strážníci řešili spor mezi sousedkami
Oznámení od ženy, která má problémy se svojí sousedkou v domě na ulici Klicperova, přijalo v pondělí 25.3.2019 Operační středisko Městské policie Olomouc. Důvodem měly být schválnosti, které jí sousedka opakovaně provádí, kdy včera jí měla shodit boty ze schodů. Strážníci na místě kontaktovali dvě starší ženy a ty hlídce sdělily, že si vše již vyříkaly před příjezdem strážníků.