> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Svoz odpadů

vloženo: 25.12.2017           komentářů: 0

Svoz odpadů a provoz sběrových dvorů během vánočních a novoročních svátků

Technické služby města Olomouce, a.s. oznamují, že v období vánočních a novoročních svátků bude svoz odpadů a provoz sběrových dvorů probíhat v mimořádném režimu.

Ve svátcích 25. a 26. 12. 2017 i v dalších dnech do konce roku bude svoz odpadů probíhat beze změn v řádném termínu – tedy ve stanovených svozových dnech.
Na Nový rok 1. 1. 2018 svoz odpadu probíhat nebude, a posouvá se tak celý harmonogram svozu o jeden den od úterý 2. 1. do soboty 6. 1. 2018 (tzn. pondělní svoz bude v úterý, úterní ve středu atd.).

Sběrové dvory v Neředíně za hřbitovem a na ulici Chelčického v Hodolanech budou ve svátky 24. - 26. 12. 2017 a 1. 1. 2018 uzavřeny. V ostatní dny (pondělí – sobota) budou mít běžnou provozní dobu 9 – 13 a 13.30 – 17 hod., v neděli 31. 12. 2017 budou mít otevřeno od 9 do 13 hodin také beze změn. Od 2. 1. 2018 již bude provoz sběrových dvorů opět ve standardním režimu.

Čerpací stanice a mycí linka na ulici Libušina bude pro veřejnost uzavřena od 23. 12. 2017 do 1. 1. 2018 včetně. Jen smluvní tankování s přidělenými čipy bude fungovat beze změn.

autor: https://www.tsmo.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.