> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Soutěž a podnikej!

vloženo: 01.01.2018           komentářů: 0

Vladimír Horák a Martin Novotný propojují děti s rodiči skrze deskovou hru

Vladimír Horák a Martin Novotný jsou studenti posledního ročníku Slovanského gymnázia v Olomouci. Martin je sociálně zaměřený, má rád lidi, rád s nimi diskutuje a probírá různá témata. Jeho komunikační schopnosti jsou na vysoké úrovni a nejraději je využívá při debatách s vrstevníky. Vláďa slouží v tomto týmu jako hlavní myslitel, snaží se přicházet s novými nápady a vymýšlet další postupy. Věci vidí spíše z té technické stránky a vždy se snaží o co nejvíce do detailu promyšlený plán. Jeho největší zálibou je cokoliv, co má čtyři kola a volant. Právě tohoto koníčku Martin s Vláďou využívají a většina myšlenek se rodí za jejich společné debaty při jízdě autem. Každý z nich je jinak zaměřený, a to jim dává ohromnou výhodu v rozsáhlosti jejich nápadů a myšlenek, společně tvoří silný tým.
Co vás vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibuješ?
Do soutěže nás přivedla vidina seznámení se s podnikatelským prostředím a reálným vyzkoušením prosazení si vlastního nápadu. Podnikání je pro nás nejvyšším stupněm seberealizace a jakýkoliv způsob, který nám tuto problematiku přiblíží, shledáváme za užitečný, prospěšný a skvělý. Slibujeme si, že kromě skvělého umístění v soutěži získáme povědomí o světě podnikaní.
Mohli byste nám popsat svůj projekt a jak jste na něj přišli? Jaký se za vaším projektem skrývá příběh?
Našim projektem je desková hra, pro jejíž hraní je zapotřebí mobilní telefon. Toto propojení bude fungovat velmi jednoduše, a to přes aplikaci. Hráč naší hry si stoupne na určité políčko "reálné" hrací plochy, zadá povel aplikaci a ta už podle typu políčka spustí minihru, úkol, nebo třeba časově omezenou otázku. Touto integrací chytrého telefonu do deskové hry si slibujeme znovuobnovení zájmu o deskové hry našich mladších kamarádů a kamarádek, kteří dnes nedělají nic jiného, než sledují videa na internetu.

Vladimír Horák a Martin NovotnýVladimír Horák a Martin Novotný prezentují v Olomouci
Jaké máš zkušenosti s podnikáním?
Tato soutěž je pro nás první podnikatelskou zkušeností. Věříme ale, že rozhodně ne poslední.
Kde vidíte sebe a svůj projekt za rok?
Velmi neradi spekulujeme, ale jako každý účastník soutěže bychom si přáli náš projekt zrealizovat, založit si na to vlastní firmu a samozřejmě to celé stihnout za jeden rok.
Kdo je váš vzor a proč právě ta osoba?
My jsme nikdy neměli svého vyvoleného, ke kterému bychom vzhlíželi. Naším vzorem jsme my sami. Vzhlížíme k jediným úspěchům, které pro nás reálně něco znamenají, k našim. Prosazujeme myšlenku, že každý by si měl být svým vlastním vzorem a měl by být za své činy sám na sebe hrdý. Což my jsme.
Děkujeme za rozhovor, chtěli byste něco říct na závěr?
Jsme velice rádi, že jsme dostali možnost účastnit se tohoto projektu. Je úžasné, že se našli lidé, kteří chtějí aktivně pomoci mladým nezkušeným snílkům, jako jsme my. Chtěli bychom vám tímto velice poděkovat a popřát hodně zdaru i s vašimi ostatními projekty.


autor: Fundchaser

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.