> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Soutěž a podnikej!

vloženo: 01.01.2018           komentářů: 0

Vladimír Horák a Martin Novotný propojují děti s rodiči skrze deskovou hru

Vladimír Horák a Martin Novotný jsou studenti posledního ročníku Slovanského gymnázia v Olomouci. Martin je sociálně zaměřený, má rád lidi, rád s nimi diskutuje a probírá různá témata. Jeho komunikační schopnosti jsou na vysoké úrovni a nejraději je využívá při debatách s vrstevníky. Vláďa slouží v tomto týmu jako hlavní myslitel, snaží se přicházet s novými nápady a vymýšlet další postupy. Věci vidí spíše z té technické stránky a vždy se snaží o co nejvíce do detailu promyšlený plán. Jeho největší zálibou je cokoliv, co má čtyři kola a volant. Právě tohoto koníčku Martin s Vláďou využívají a většina myšlenek se rodí za jejich společné debaty při jízdě autem. Každý z nich je jinak zaměřený, a to jim dává ohromnou výhodu v rozsáhlosti jejich nápadů a myšlenek, společně tvoří silný tým.
Co vás vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibuješ?
Do soutěže nás přivedla vidina seznámení se s podnikatelským prostředím a reálným vyzkoušením prosazení si vlastního nápadu. Podnikání je pro nás nejvyšším stupněm seberealizace a jakýkoliv způsob, který nám tuto problematiku přiblíží, shledáváme za užitečný, prospěšný a skvělý. Slibujeme si, že kromě skvělého umístění v soutěži získáme povědomí o světě podnikaní.
Mohli byste nám popsat svůj projekt a jak jste na něj přišli? Jaký se za vaším projektem skrývá příběh?
Našim projektem je desková hra, pro jejíž hraní je zapotřebí mobilní telefon. Toto propojení bude fungovat velmi jednoduše, a to přes aplikaci. Hráč naší hry si stoupne na určité políčko "reálné" hrací plochy, zadá povel aplikaci a ta už podle typu políčka spustí minihru, úkol, nebo třeba časově omezenou otázku. Touto integrací chytrého telefonu do deskové hry si slibujeme znovuobnovení zájmu o deskové hry našich mladších kamarádů a kamarádek, kteří dnes nedělají nic jiného, než sledují videa na internetu.

Vladimír Horák a Martin NovotnýVladimír Horák a Martin Novotný prezentují v Olomouci
Jaké máš zkušenosti s podnikáním?
Tato soutěž je pro nás první podnikatelskou zkušeností. Věříme ale, že rozhodně ne poslední.
Kde vidíte sebe a svůj projekt za rok?
Velmi neradi spekulujeme, ale jako každý účastník soutěže bychom si přáli náš projekt zrealizovat, založit si na to vlastní firmu a samozřejmě to celé stihnout za jeden rok.
Kdo je váš vzor a proč právě ta osoba?
My jsme nikdy neměli svého vyvoleného, ke kterému bychom vzhlíželi. Naším vzorem jsme my sami. Vzhlížíme k jediným úspěchům, které pro nás reálně něco znamenají, k našim. Prosazujeme myšlenku, že každý by si měl být svým vlastním vzorem a měl by být za své činy sám na sebe hrdý. Což my jsme.
Děkujeme za rozhovor, chtěli byste něco říct na závěr?
Jsme velice rádi, že jsme dostali možnost účastnit se tohoto projektu. Je úžasné, že se našli lidé, kteří chtějí aktivně pomoci mladým nezkušeným snílkům, jako jsme my. Chtěli bychom vám tímto velice poděkovat a popřát hodně zdaru i s vašimi ostatními projekty.


autor: Fundchaser

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.