> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Soutěž a podnikej!

vloženo: 01.01.2018           komentářů: 0

Vladimír Horák a Martin Novotný propojují děti s rodiči skrze deskovou hru

Vladimír Horák a Martin Novotný jsou studenti posledního ročníku Slovanského gymnázia v Olomouci. Martin je sociálně zaměřený, má rád lidi, rád s nimi diskutuje a probírá různá témata. Jeho komunikační schopnosti jsou na vysoké úrovni a nejraději je využívá při debatách s vrstevníky. Vláďa slouží v tomto týmu jako hlavní myslitel, snaží se přicházet s novými nápady a vymýšlet další postupy. Věci vidí spíše z té technické stránky a vždy se snaží o co nejvíce do detailu promyšlený plán. Jeho největší zálibou je cokoliv, co má čtyři kola a volant. Právě tohoto koníčku Martin s Vláďou využívají a většina myšlenek se rodí za jejich společné debaty při jízdě autem. Každý z nich je jinak zaměřený, a to jim dává ohromnou výhodu v rozsáhlosti jejich nápadů a myšlenek, společně tvoří silný tým.
Co vás vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibuješ?
Do soutěže nás přivedla vidina seznámení se s podnikatelským prostředím a reálným vyzkoušením prosazení si vlastního nápadu. Podnikání je pro nás nejvyšším stupněm seberealizace a jakýkoliv způsob, který nám tuto problematiku přiblíží, shledáváme za užitečný, prospěšný a skvělý. Slibujeme si, že kromě skvělého umístění v soutěži získáme povědomí o světě podnikaní.
Mohli byste nám popsat svůj projekt a jak jste na něj přišli? Jaký se za vaším projektem skrývá příběh?
Našim projektem je desková hra, pro jejíž hraní je zapotřebí mobilní telefon. Toto propojení bude fungovat velmi jednoduše, a to přes aplikaci. Hráč naší hry si stoupne na určité políčko "reálné" hrací plochy, zadá povel aplikaci a ta už podle typu políčka spustí minihru, úkol, nebo třeba časově omezenou otázku. Touto integrací chytrého telefonu do deskové hry si slibujeme znovuobnovení zájmu o deskové hry našich mladších kamarádů a kamarádek, kteří dnes nedělají nic jiného, než sledují videa na internetu.

Vladimír Horák a Martin NovotnýVladimír Horák a Martin Novotný prezentují v Olomouci
Jaké máš zkušenosti s podnikáním?
Tato soutěž je pro nás první podnikatelskou zkušeností. Věříme ale, že rozhodně ne poslední.
Kde vidíte sebe a svůj projekt za rok?
Velmi neradi spekulujeme, ale jako každý účastník soutěže bychom si přáli náš projekt zrealizovat, založit si na to vlastní firmu a samozřejmě to celé stihnout za jeden rok.
Kdo je váš vzor a proč právě ta osoba?
My jsme nikdy neměli svého vyvoleného, ke kterému bychom vzhlíželi. Naším vzorem jsme my sami. Vzhlížíme k jediným úspěchům, které pro nás reálně něco znamenají, k našim. Prosazujeme myšlenku, že každý by si měl být svým vlastním vzorem a měl by být za své činy sám na sebe hrdý. Což my jsme.
Děkujeme za rozhovor, chtěli byste něco říct na závěr?
Jsme velice rádi, že jsme dostali možnost účastnit se tohoto projektu. Je úžasné, že se našli lidé, kteří chtějí aktivně pomoci mladým nezkušeným snílkům, jako jsme my. Chtěli bychom vám tímto velice poděkovat a popřát hodně zdaru i s vašimi ostatními projekty.


autor: Fundchaser

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění