> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MOL interliga pokračuje

vloženo: 03.01.2018           komentářů: 0

Připomínáme, že první utkání našeho A-týmu se odehraje již dnes v 18:00 hod. v hale DHK Zora Olomouc!


MOL interliga pokračuje středeční předehrávkou Hanaček s Baníkem Most
1.1.2018

Sedm týdnů trvala zimní přestávka interligových celků mezi posledním utkáním a pokračováním soutěže hned po začátku nového roku. Brány sportovních hal se znovu otevřou jakmile uplynou 3 dny v novém roce 2018 a to utkáním mezi družstvem našeho klubu a úřadujícím českým mistrem, tedy ve středu 3. ledna 2018 v 18:00 hod. Důvodem předehrávky je start Baníku Most v Poháru EHF, kdy nastoupí v hracím termínu MOL ligy k zápasu 6. ledna ve švédském Eslövu proti Höörsu HK. Černí andělé se v prvních kolech do čtvrtfinále probojovali přes nizozemský Morrenhof Jansen Dalfsen a ruskou Zvezdu Zvenigorod do skupinové fáze, ve které 16 družstev sehraje ve 4 skupinách souboj o postup mezi nejlepších osm týmů soutěže. Mostečanky budou bojovat s norským Larvikem, švédským Höörsem a rumunským Zalau o postup do čtvrtfinále.

Mimo středečního utkání, je další pořad zápasů 12. kola MOL ligy v průběhu nastávajícího víkendu, při kterém bude k vidění několik velmi zajímavých duelů z obou pólů tabulky. V pátek 5. ledna uvidí příznivci na Zemplíně zápas Iuventy Michalovce proti Sokolu Poruba, dvě špičková družstva nastoupí proti sobě také v sobotu na Slovácku, kde Panenky z Veselí nastoupí proti dalšímu východoslovenskému týmu ŠŠK Prešov. Střetnutí dvou týmů z konce tabulky uvidí diváci v neděli v jižních Čechách kde Sokol Písek přivítá HK Hodonín. Ve zbývajících utkáních nastoupí v Šaľe domácí Duslo proti Trenčínu a v Praze bude hrát domácí Slavia proti nováčkovi soutěže ze Sokola Bánovce. Favority v obou posledních dvou zápasů z nichž v Šaľe se bude hrát v sobotu a v Praze v neděli, budou domácí týmy. Volný los ve 12. kole budou čerpat hráčky HC Zlín, které budou hostit naše děvčata v příštím kole za 10 dnů.

Na Hané uvidíme tedy první zápas MOL ligy v roce 2018. Soupeřem bude úřadující český mistr, vedoucí celek ligové soutěže a novopečený vítěz Českého poháru, kdy tuto trofej získal před pár dny na finálovém turnaji v Jindřichově Hradci. Černí andělé zde vyhráli bez problémů oba své zápasy s Porubou a Slavií Praha. Navíc jejich starší dorostenky tam na podobném turnaji řádily jako černé ruky, když jako po podzimu druhý celek západní skupiny porazily obě vedoucí družstva 1. ligy starších dorostenek a to Sokol Porubu 41:16, tedy rozdílem 25 branek a DHC Plzeň 35:11, tedy „jen“ o 24 branek, což jsou rozdíly hodnocené v normální sportovní řeči nejméně dvou tříd. Řadu těchto „hvězdiček“ uvidíme také ve středu v Olomouci. Super výsledky obou mosteckých týmů svědčí o výborné formě, to samozřejmě jen na dokreslení toho, jaký soupeř naše děvčata ve středečním utkání čeká.

Navíc soupeř přijede rozehraný a v dobré pohodě ověnčený jihočeským triumfem. Sestava Baníku je známá a i přes některé výpadky opor, na příklad dlouhodobě chybí slovenská reprezentantka Lucia Mikulčik, ostatní jsou však v plné síle. Můžeme se tedy těšit na další Slovenku Szarkovou, střeleckou hvězdu nedávného MS v Německu Markétu Jeřábkovou, nebo další účastnice MS Maňákovou Zachovou, nebo brankařku Müllnerovou. Jsme také zvědaví na mladé talenty píseckou odchovankyni Kovářovou, nebo další teenagerky Šípovou, Stříškovou a další. Navíc Baník posílil v ligové přestávce o další dvě Slovenky – trenčínské Katarínu Kostelnou a brankařku Opatovou, z německého angažmá se vrací Michaela Janoušková. Tyto hráčky však s největší pravděpodobností na Hané ještě neuvidíme.

Olomoučanky budou řešit před utkáním některé zdravotní komplikace, přesto jsou připraveny zabojovat a sehrát proti favoritovi vyrovnanou partii. Škoda jen, že se nepodařilo dotáhnout avizované přípravy v polském Chorzowě proti dvěma družstvům polské Superligy a nevyšla ani příprava v Rakousku. Děvčata se ale poctivě připravovala v domácím prostředí a jsou hladové po kvalitní házené. Věříme, že po kvalitní házené jsou hladoví také příznivci našich barev a přijdou své idoly povzbudit v souboji s favoritem.

Program 12. kola MOL ligy:

Středa 03. 01. 2018 v 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most

Pátek 05. 01. 2018 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – Sokol Poruba

Sobota 06. 01. 2018 v 15:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – ŠŠK Prešov

Sobota 06. 01. 2018 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – HK AS Trenčín

Neděle 07. 01. 2018 v 17:00 hod.: Sokol Písek – HK Hodonín

Neděle 07. 01. 2018 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – HK Sokol Bánovce n.Bebr.

Volný los má HC Zlín


autor: Václav Dobeš

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění