> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MOL interliga pokračuje

vloženo: 03.01.2018           komentářů: 0

Připomínáme, že první utkání našeho A-týmu se odehraje již dnes v 18:00 hod. v hale DHK Zora Olomouc!


MOL interliga pokračuje středeční předehrávkou Hanaček s Baníkem Most
1.1.2018

Sedm týdnů trvala zimní přestávka interligových celků mezi posledním utkáním a pokračováním soutěže hned po začátku nového roku. Brány sportovních hal se znovu otevřou jakmile uplynou 3 dny v novém roce 2018 a to utkáním mezi družstvem našeho klubu a úřadujícím českým mistrem, tedy ve středu 3. ledna 2018 v 18:00 hod. Důvodem předehrávky je start Baníku Most v Poháru EHF, kdy nastoupí v hracím termínu MOL ligy k zápasu 6. ledna ve švédském Eslövu proti Höörsu HK. Černí andělé se v prvních kolech do čtvrtfinále probojovali přes nizozemský Morrenhof Jansen Dalfsen a ruskou Zvezdu Zvenigorod do skupinové fáze, ve které 16 družstev sehraje ve 4 skupinách souboj o postup mezi nejlepších osm týmů soutěže. Mostečanky budou bojovat s norským Larvikem, švédským Höörsem a rumunským Zalau o postup do čtvrtfinále.

Mimo středečního utkání, je další pořad zápasů 12. kola MOL ligy v průběhu nastávajícího víkendu, při kterém bude k vidění několik velmi zajímavých duelů z obou pólů tabulky. V pátek 5. ledna uvidí příznivci na Zemplíně zápas Iuventy Michalovce proti Sokolu Poruba, dvě špičková družstva nastoupí proti sobě také v sobotu na Slovácku, kde Panenky z Veselí nastoupí proti dalšímu východoslovenskému týmu ŠŠK Prešov. Střetnutí dvou týmů z konce tabulky uvidí diváci v neděli v jižních Čechách kde Sokol Písek přivítá HK Hodonín. Ve zbývajících utkáních nastoupí v Šaľe domácí Duslo proti Trenčínu a v Praze bude hrát domácí Slavia proti nováčkovi soutěže ze Sokola Bánovce. Favority v obou posledních dvou zápasů z nichž v Šaľe se bude hrát v sobotu a v Praze v neděli, budou domácí týmy. Volný los ve 12. kole budou čerpat hráčky HC Zlín, které budou hostit naše děvčata v příštím kole za 10 dnů.

Na Hané uvidíme tedy první zápas MOL ligy v roce 2018. Soupeřem bude úřadující český mistr, vedoucí celek ligové soutěže a novopečený vítěz Českého poháru, kdy tuto trofej získal před pár dny na finálovém turnaji v Jindřichově Hradci. Černí andělé zde vyhráli bez problémů oba své zápasy s Porubou a Slavií Praha. Navíc jejich starší dorostenky tam na podobném turnaji řádily jako černé ruky, když jako po podzimu druhý celek západní skupiny porazily obě vedoucí družstva 1. ligy starších dorostenek a to Sokol Porubu 41:16, tedy rozdílem 25 branek a DHC Plzeň 35:11, tedy „jen“ o 24 branek, což jsou rozdíly hodnocené v normální sportovní řeči nejméně dvou tříd. Řadu těchto „hvězdiček“ uvidíme také ve středu v Olomouci. Super výsledky obou mosteckých týmů svědčí o výborné formě, to samozřejmě jen na dokreslení toho, jaký soupeř naše děvčata ve středečním utkání čeká.

Navíc soupeř přijede rozehraný a v dobré pohodě ověnčený jihočeským triumfem. Sestava Baníku je známá a i přes některé výpadky opor, na příklad dlouhodobě chybí slovenská reprezentantka Lucia Mikulčik, ostatní jsou však v plné síle. Můžeme se tedy těšit na další Slovenku Szarkovou, střeleckou hvězdu nedávného MS v Německu Markétu Jeřábkovou, nebo další účastnice MS Maňákovou Zachovou, nebo brankařku Müllnerovou. Jsme také zvědaví na mladé talenty píseckou odchovankyni Kovářovou, nebo další teenagerky Šípovou, Stříškovou a další. Navíc Baník posílil v ligové přestávce o další dvě Slovenky – trenčínské Katarínu Kostelnou a brankařku Opatovou, z německého angažmá se vrací Michaela Janoušková. Tyto hráčky však s největší pravděpodobností na Hané ještě neuvidíme.

Olomoučanky budou řešit před utkáním některé zdravotní komplikace, přesto jsou připraveny zabojovat a sehrát proti favoritovi vyrovnanou partii. Škoda jen, že se nepodařilo dotáhnout avizované přípravy v polském Chorzowě proti dvěma družstvům polské Superligy a nevyšla ani příprava v Rakousku. Děvčata se ale poctivě připravovala v domácím prostředí a jsou hladové po kvalitní házené. Věříme, že po kvalitní házené jsou hladoví také příznivci našich barev a přijdou své idoly povzbudit v souboji s favoritem.

Program 12. kola MOL ligy:

Středa 03. 01. 2018 v 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most

Pátek 05. 01. 2018 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – Sokol Poruba

Sobota 06. 01. 2018 v 15:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – ŠŠK Prešov

Sobota 06. 01. 2018 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – HK AS Trenčín

Neděle 07. 01. 2018 v 17:00 hod.: Sokol Písek – HK Hodonín

Neděle 07. 01. 2018 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – HK Sokol Bánovce n.Bebr.

Volný los má HC Zlín


autor: Václav Dobeš

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.