> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MOL interliga pokračuje

vloženo: 03.01.2018           komentářů: 0

Připomínáme, že první utkání našeho A-týmu se odehraje již dnes v 18:00 hod. v hale DHK Zora Olomouc!


MOL interliga pokračuje středeční předehrávkou Hanaček s Baníkem Most
1.1.2018

Sedm týdnů trvala zimní přestávka interligových celků mezi posledním utkáním a pokračováním soutěže hned po začátku nového roku. Brány sportovních hal se znovu otevřou jakmile uplynou 3 dny v novém roce 2018 a to utkáním mezi družstvem našeho klubu a úřadujícím českým mistrem, tedy ve středu 3. ledna 2018 v 18:00 hod. Důvodem předehrávky je start Baníku Most v Poháru EHF, kdy nastoupí v hracím termínu MOL ligy k zápasu 6. ledna ve švédském Eslövu proti Höörsu HK. Černí andělé se v prvních kolech do čtvrtfinále probojovali přes nizozemský Morrenhof Jansen Dalfsen a ruskou Zvezdu Zvenigorod do skupinové fáze, ve které 16 družstev sehraje ve 4 skupinách souboj o postup mezi nejlepších osm týmů soutěže. Mostečanky budou bojovat s norským Larvikem, švédským Höörsem a rumunským Zalau o postup do čtvrtfinále.

Mimo středečního utkání, je další pořad zápasů 12. kola MOL ligy v průběhu nastávajícího víkendu, při kterém bude k vidění několik velmi zajímavých duelů z obou pólů tabulky. V pátek 5. ledna uvidí příznivci na Zemplíně zápas Iuventy Michalovce proti Sokolu Poruba, dvě špičková družstva nastoupí proti sobě také v sobotu na Slovácku, kde Panenky z Veselí nastoupí proti dalšímu východoslovenskému týmu ŠŠK Prešov. Střetnutí dvou týmů z konce tabulky uvidí diváci v neděli v jižních Čechách kde Sokol Písek přivítá HK Hodonín. Ve zbývajících utkáních nastoupí v Šaľe domácí Duslo proti Trenčínu a v Praze bude hrát domácí Slavia proti nováčkovi soutěže ze Sokola Bánovce. Favority v obou posledních dvou zápasů z nichž v Šaľe se bude hrát v sobotu a v Praze v neděli, budou domácí týmy. Volný los ve 12. kole budou čerpat hráčky HC Zlín, které budou hostit naše děvčata v příštím kole za 10 dnů.

Na Hané uvidíme tedy první zápas MOL ligy v roce 2018. Soupeřem bude úřadující český mistr, vedoucí celek ligové soutěže a novopečený vítěz Českého poháru, kdy tuto trofej získal před pár dny na finálovém turnaji v Jindřichově Hradci. Černí andělé zde vyhráli bez problémů oba své zápasy s Porubou a Slavií Praha. Navíc jejich starší dorostenky tam na podobném turnaji řádily jako černé ruky, když jako po podzimu druhý celek západní skupiny porazily obě vedoucí družstva 1. ligy starších dorostenek a to Sokol Porubu 41:16, tedy rozdílem 25 branek a DHC Plzeň 35:11, tedy „jen“ o 24 branek, což jsou rozdíly hodnocené v normální sportovní řeči nejméně dvou tříd. Řadu těchto „hvězdiček“ uvidíme také ve středu v Olomouci. Super výsledky obou mosteckých týmů svědčí o výborné formě, to samozřejmě jen na dokreslení toho, jaký soupeř naše děvčata ve středečním utkání čeká.

Navíc soupeř přijede rozehraný a v dobré pohodě ověnčený jihočeským triumfem. Sestava Baníku je známá a i přes některé výpadky opor, na příklad dlouhodobě chybí slovenská reprezentantka Lucia Mikulčik, ostatní jsou však v plné síle. Můžeme se tedy těšit na další Slovenku Szarkovou, střeleckou hvězdu nedávného MS v Německu Markétu Jeřábkovou, nebo další účastnice MS Maňákovou Zachovou, nebo brankařku Müllnerovou. Jsme také zvědaví na mladé talenty píseckou odchovankyni Kovářovou, nebo další teenagerky Šípovou, Stříškovou a další. Navíc Baník posílil v ligové přestávce o další dvě Slovenky – trenčínské Katarínu Kostelnou a brankařku Opatovou, z německého angažmá se vrací Michaela Janoušková. Tyto hráčky však s největší pravděpodobností na Hané ještě neuvidíme.

Olomoučanky budou řešit před utkáním některé zdravotní komplikace, přesto jsou připraveny zabojovat a sehrát proti favoritovi vyrovnanou partii. Škoda jen, že se nepodařilo dotáhnout avizované přípravy v polském Chorzowě proti dvěma družstvům polské Superligy a nevyšla ani příprava v Rakousku. Děvčata se ale poctivě připravovala v domácím prostředí a jsou hladové po kvalitní házené. Věříme, že po kvalitní házené jsou hladoví také příznivci našich barev a přijdou své idoly povzbudit v souboji s favoritem.

Program 12. kola MOL ligy:

Středa 03. 01. 2018 v 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most

Pátek 05. 01. 2018 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – Sokol Poruba

Sobota 06. 01. 2018 v 15:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – ŠŠK Prešov

Sobota 06. 01. 2018 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – HK AS Trenčín

Neděle 07. 01. 2018 v 17:00 hod.: Sokol Písek – HK Hodonín

Neděle 07. 01. 2018 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – HK Sokol Bánovce n.Bebr.

Volný los má HC Zlín


autor: Václav Dobeš

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.