> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomouci se na Jičín nedaří

vloženo: 13.01.2018           komentářů: 0

FBS Olomouc vs. KM automatik FBK Jičín

V novém kalendářním roce se můžete nově těšit na pravidelné info z Extraligy žen, o které se postarají i samy hráčky!

Čekají vás pravidelné video- i psané rozhovory, preview k zápasům a samozřejmě články z odehraných utkání s komentáři samotných aktérek. První videorozhovory si můžete prohlédnout zde: ALENA SKLENÁŘOVÁ & LUCIE CHOLINSKÁ.

Domácí jsou po 15. kolech nejvyšší soutěže stále na posledním místě, díky prosincovým bodovým ziskům se ale dotáhli svým nejbližším sousedům na dostřel a v sobotu na domácí palubovce budou chtít tuto vzrůstající tendenci potvrdit. Jičín okupuje nadějnou 7. příčku, která by mu - stejně jako loni - zajistila účast v play-off, ještě to ale nebude mít jednoduché. Mimojiné i proto, že tým opustila Andrea Satýnková, která se po předčasně ukončeném hostování vrátila zpět do FBŠ Bohemians.

Olomouci se na Jičín dlouhodobě nedaří, naposled jej porazila v únoru 2016, a to až na nájezdy. Je to její jediná výhra nad tímto soupeřem od postupu Jičína do Extraligy v roce 2014. V zápasech obou soupeřů padá tradičně množství branek, a tak se mají diváci na co těšit - brankářky Franková (FBS) a Samková (FBK) se jistě zapotí. Domácím bude v sestavě chybět pouze dvojice Podroužková (zranění) - Tomanová (studijní povinnosti), ostatní hráčky jsou k utkání připraveny.

V týmu Olomouce do Extraligy letos poprvé promlouvá také nadějná juniorka Lucie Cholinská. Co bude podle ní na Jičín platit? "S Jičínem musíme hrát balónky rychle od hokejky a především i tvrdě tělem, protože minulý zápas obsahoval dost osobních soubojů a musíme na to být připraveni", říká zatím osmigólová střelkyně. "V minulém zápase s Jičínem jsme ve velké míře využívaly obránkyně, které střílely a bylo z toho dost šancí, v tom chceme rozhodně pokračovat. A samozřejmě proměňovat šance, co si vytvoříme", dodává Cholinská.

Jak to ženám tentokrát půjde? Přijďte se sami přesvědčit!
Zápas začíná dns v sobotu 13. ledna v olomoucké Čajkareně v 18:00!

autor: FBS Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

01.11.2017

Během dvou hodin přišla dívka o kolo
Včera po deváté hodině večer se osobně na služebnu městské policie dostavila jedenadvacetiletá dívka, které zde oznámila krádež jízdního kola. Dívka strážníkům sdělila, že si toho dne kolem sedmé hodiny večer uzamkla své jízdní kolo u zábradlí na ulici Jeremenkova a šla si zacvičit do fit centra. Po necelých dvou hodinách se na místo vrátila, ale na místě se nacházel pouze zámek od kola. Vzhledem k ceně kola se bude případem, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, zabývat správní orgán.

01.11.2017

Muž svařoval fólie uprostřed silnice
Telefonické oznámení o muži, který zabral část pozemní komunikace na ulici U Panelárny a svařuje zde fólie, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc včera v deset hodin dopoledne. Hlídka na místě zjistila, že pracovník firmy zde rozvinul cca 30 metrů fólie, kterou svařuje. Vzhledem k tomu, že muž nepředložil povolení ke zvláštnímu užívání komunikace a činnost odmítl ukončit, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích.

30.10.2017

Extrémní vítr zaměstnal strážníky
Na dvě desítky oznámení v souvislosti se silným větrem přijalo během uplynulé neděle Operační středisko Městské policie Olomouc. Lidé oznamovali popadané střešní tašky, padající omítku, spadené stromy, poletující polystyren ze staveb, vyhnuté mobilní oplocení nebo spadené mobilní WC na osobní automobil.

27.10.2017

Pořezaný muž
Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo ve čtvrtek 26.10.2017 v 18:18 hodin telefonické oznámení o pořezaném muži před provozovnou Taverna Alegra na ulici Kateřinská v Olomouci. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala oznamovatele, který uvedl, že mu pořezaný muž sdělil, že se pořezal sám a hodlá v tom pokračovat. Poté z místa utekl. Strážníkům se podařilo pořezaného muže nalézt. Ten měl řezné poranění na zápěstí levé ruky. Strážníci mu poraněnou ruku ošetřili a přivolali na místo Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Pořezaný muž odmítl strážníkům prokázat svou totožnost a po opakované výzvě k prokázání totožnosti se pokusil o útěk se slovy, že na žádné doktory čekat nebude a že se bude dále sebepoškozovat. Aby zabránili jeho útěku a možnému dalšímu sebepoškozování, použili strážníci proti muži hmaty a chvaty sebeobrany a přiložili mu pouta.

25.10.2017

Vjezd do pěší zóny se muži nevyplatil
Ve středu 25.10.2017 v 11:31 hodin zastavila hlídka strážníků Městské policie Olomouc vozidlo Škoda Octavia, které se pohybovalo v pěší zóně na Horním náměstí v Olomouci a jehož řidič byl tedy důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Na výzvu strážníků k předložení řidičského průkazu řidič uvedeného vozidla odpověděl, že řidičský průkaz nemá. Následným šetřením strážníci zjistili, že čtyřiašedesátiletý muž z obce na Olomoucku má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.