> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomouci se na Jičín nedaří

vloženo: 13.01.2018           komentářů: 0

FBS Olomouc vs. KM automatik FBK Jičín

V novém kalendářním roce se můžete nově těšit na pravidelné info z Extraligy žen, o které se postarají i samy hráčky!

Čekají vás pravidelné video- i psané rozhovory, preview k zápasům a samozřejmě články z odehraných utkání s komentáři samotných aktérek. První videorozhovory si můžete prohlédnout zde: ALENA SKLENÁŘOVÁ & LUCIE CHOLINSKÁ.

Domácí jsou po 15. kolech nejvyšší soutěže stále na posledním místě, díky prosincovým bodovým ziskům se ale dotáhli svým nejbližším sousedům na dostřel a v sobotu na domácí palubovce budou chtít tuto vzrůstající tendenci potvrdit. Jičín okupuje nadějnou 7. příčku, která by mu - stejně jako loni - zajistila účast v play-off, ještě to ale nebude mít jednoduché. Mimojiné i proto, že tým opustila Andrea Satýnková, která se po předčasně ukončeném hostování vrátila zpět do FBŠ Bohemians.

Olomouci se na Jičín dlouhodobě nedaří, naposled jej porazila v únoru 2016, a to až na nájezdy. Je to její jediná výhra nad tímto soupeřem od postupu Jičína do Extraligy v roce 2014. V zápasech obou soupeřů padá tradičně množství branek, a tak se mají diváci na co těšit - brankářky Franková (FBS) a Samková (FBK) se jistě zapotí. Domácím bude v sestavě chybět pouze dvojice Podroužková (zranění) - Tomanová (studijní povinnosti), ostatní hráčky jsou k utkání připraveny.

V týmu Olomouce do Extraligy letos poprvé promlouvá také nadějná juniorka Lucie Cholinská. Co bude podle ní na Jičín platit? "S Jičínem musíme hrát balónky rychle od hokejky a především i tvrdě tělem, protože minulý zápas obsahoval dost osobních soubojů a musíme na to být připraveni", říká zatím osmigólová střelkyně. "V minulém zápase s Jičínem jsme ve velké míře využívaly obránkyně, které střílely a bylo z toho dost šancí, v tom chceme rozhodně pokračovat. A samozřejmě proměňovat šance, co si vytvoříme", dodává Cholinská.

Jak to ženám tentokrát půjde? Přijďte se sami přesvědčit!
Zápas začíná dns v sobotu 13. ledna v olomoucké Čajkareně v 18:00!

autor: FBS Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.