> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

FBS Olomouc vs. Crazy girls FBC

vloženo: 17.02.2018           komentářů: 0

Na ženy Olomouce čeká na závěr základní části pořádná jízda.

Ve všech třech zápasech, které mají holky před sebou, totiž bojují o tzv. šest bodů - všichni soupeři jsou totiž přímými konkurenty o play-off.
Jako první se FBS utká s Crazy Girls z Liberce, které naposled porazilo dva roky zpátky, a nyní by nelichotivou bilanci z poslední doby chtěly hráčky zase malinko zlepšit. V podzimním zápase na severu Čech padlo patnáct branek - v 50. minutě Olomouc ještě dokonce díky gólu Suchánkové vedla, ale domácí dokázaly díky Šamanině a Leierové zápas ještě otočit. I teď to budou právě tyto dvě hráčky - a s nimi reprezentantka Mlejnková, které by měly dělat Olomouci největší potíže. Třetí jmenovaná se podílela téměř na dvou třetinách všech libereckých branek.
Zápas bude jistě pikantní pro kapitánku Olomouce Barboru Pařízkovou, která týmem zpod Ještědu prošla a odehrála tam mezi lety 2008 až 2010 dvě sezóny. "Na roky v Liberci vzpomínám strašně ráda, až bych řekla, že to to byly asi nejlepší roky. Bylo mi 18, odstěhovala jsem se od rodičů na privát plný bab v mém věku, tak si dovedete představit, jak to tam vypadalo", usmívá se letos už sedmibodová obránkyně. "Užívala jsem si tam kromě florbalu i úplně vše okolo a získala přátele na celý život. Z tehdejšího kádru jsem se na hřišti potkala s Klárkou Leierovou, která tenkrát tuším ještě hostovala z Mladé Boleslavi a s dnešní tahounkou Míšou Mlejnkovou, která tehdy byla vycházející hvězdou v juniorce", uzavírá Pařízková.


Utkání si nejlépe vychutnáte samozřejmě osobně na hale, pokud se ale zúčastnit nemůžete, pak zvolte variantu online přenosu & video přenosu.

Pořadí v tabulce:
8. Crazy girls FBC Liberec (17 bodů)
11. FBS Olomouc (13 bodů)

Vzájemná utkání:
23. 9. 2017 Crazy girls FBC Liberec vs. FBS Olomouc 8:7 (ZDE)
10. 2. 2017 FBS Olomouc vs. Crazy girls FBC Liberec 3:6 (ZDE)
12. 11. 2016 Crazy girls FBC Liberec vs. FBS Olomouc 3:1 (ZDE)
30. 1. 2016 TEMPISH FBS Olomouc vs. Crazy girls FBC Liberec 6:5 (ZDE)
17. 11. 2015 Crazy girls FBC Liberec vs. TEMPISH FBS Olomouc 5:2 (ZDE)
Poslední zápasy:
(19. kolo) FBS Olomouc vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:9
(18. kolo) Ivanti TIGERS FK Jižní Město vs. FBS Olomouc 5:4
(17. kolo) FbŠ Bohemians vs. FBS Olomouc 1:2

(19. kolo) Crazy girls FBC Liberec vs. Ivanti TIGERS FK Jižní Město 2:17
(18. kolo) Únětická 12° Tatran Střešovice vs. Crazy girls FBC Liberec 5:10
(17. kolo) KM automatik FBK Jičín vs. Crazy girls FBC Liberec 6:7sn.

Lídři - FBS Olomouc:
1. Tereza Reimerová 19 (12+7)
2. Lucie Cholinská 19 (12+7)
3. Jitka Oháňková 19 (11+8)
4. Petra Mandátová 15 (10+5)
5. Kateřina Peterková 9 (4+5)

Lídři - Crazy girls FBC Liberec:
1. Michaela Mlejnková 53 (35+26)
2. Klára Leierová 39 (13+26)
3. Oxana Šamanina 20 (12+8)
4. Nikol Pekárková 20 (8+12)
5. Lucie Veidlová 18 (8+10)

autor: FBS Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.