Klikněte pro zvětšení...

Ani do třetice to nevyšlo.

vloženo: 27.02.2018           komentářů: 0

Junioři prohráli s Třincem potřetí v sezóně

T Ř I N E C - Dnešní dohrávka prvního kola nadstavbové části zavedla Hanáky do Třince, s kterým v této sezóně ještě nevyhráli. Po třech odehraných kolech měli svěřenci trenéra Fialy s Brančíkem na kontě jednu výhru a dvě prohry, proto pokud se chtěli dotáhnout na vedoucí Jihlavu, na kterou v sobotu nestačili, museli dnes vyhrát. Po zápase chudém na branky nakonec ani potřetí na Oceláři recept nenašli a prohráli 1:2. O jedinou branku Kohoutů se postaral Pavel Tomaník.

Skóre zápasu otevřel hned v první minutě třinecký Jan Kalus, který tváří v tvář Ovčařimu nezaváhal a poslal domácí do vedení. Poté dostal Janků nabito na modrou čáru, Loubal ale na kotouč dobře viděl a zachytil jej na své hrudi. O pár minut později se na druhé straně v dobré šanci ocitl Przybyla. Ovčaři ale Hanáky podržel a puk zachytil do lapačky. V desáté minutě se po chybě v třinecké rozehrávce v mezikruží ocitl osamocený Tomaník, Loubal ale předvedl efektivní zákrok a podržel domácí. O minutu později se v další dobré akci ocitl aktivní Przybyla, ani napodruhé ale tváří v tvář Ovčařimu neuspěl. Ani přísloví "do třetice všeho dobrého" třineckému útočníkovi nepomohlo. V 15. minutě předvedl parádní individuální akci a prokličkoval se až k Ovčařimu. Jeho pokus ale zastavila branková konstrukce, takže olomoucký gólman v tomto mini souboji vyšel i napotřetí vítězně. Do kabin se tedy odcházelo s jednobrankovým rozdílem.

Druhou periodu začal skákavým nahozením na Loubala Palička. Třinecký gólman si ale s nepříjemným lobem olomouckého forvarda nakonec poradil. Kuba to posléze zkoušel podobně jako jeho spoluhráč, nikdo z Hanáků se však k dorážce nedostal a proto třinecká obrana uklidila kotouč do bezpečí. V 31. minutě mohl srovnat olomoucký Paťava. Puk do odkryté klece se mu ale dostat nepodařilo. Na druhé straně se do nebezpečné pozice dostal Kalus, z blízkosti branky ale puk do sítě neusměrnil. O minutu později to byli opět Kohouti, kteří zahrozili. Konkrétně Palička, který se hnal do brejku, Loubal ale stačil zakročit a zabránil Hanákům ve srovnání skóre. V 34. minutě se v další velké šanci ocitl Przybyla, tomu však štěstí v tomto zápase nakloněno nebylo, a proto Ovčaři podržel Hanáky skvělým zákrokem. Ke konci druhé třetiny se po závaru ocitl Loubal mimo svou branku, Olomouc ale této možnosti nevyužila. O pár vteřin později už ale Hanáci srovnali. Prosadil se Pavel Tomaník, který se natlačil až před Loubala, kterého vymíchal a poté zakončil do prázdné branky.

Na začátku třetí periody měli Hanáci výhodu přesilové hry, třinecká obrana však jejich nápor zvládla celkem bez obtíží. Ve 48. minutě se tlačili do zakončení olomoučtí Holiš, jehož střela skončila po dobrém zákroku Loubala v síti a Beier, který se dral drze do zakončení. Jeho ne příliš prudká střela ale Loubala příliš neohrozila. V polovině poslední části to byli proto domácím kteří vsítili vítěznou branku. Z pravého mantinelu nahodil kotouč na Ovčařiho Jakub Adámek a jelikož olomoucký gólman měl zakrytý výhled, střela prošla až do sítě. Po tomto gólu byli domácí aktivnější, ale výborný Ovčaři v bráně držel Hanáky stále ve hře. V 56. minutě se mezi kruhy ve výborné pozici ocitl Indrák, který mohl srovnat. Branku soupeře však přestřelil. O minutu později přišla pro Hanáky komplikace, když po útočném faulu šel Macuh odpykat dvě minuty za podražení. Místo toho, aby Olomouc útočila, musela se bránit. Po úspěšně zvládnutém oslabení se Hanáci vrhli do útoku. Ten si ale domácí obrana pohlídala a tak se třinečtí mohli radovat z třetí výhry nad Olomoucí v sezóně.

autor: Jiří Horák

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >  OLOMOUCKÁ 112

01.11.2017

Během dvou hodin přišla dívka o kolo
Včera po deváté hodině večer se osobně na služebnu městské policie dostavila jedenadvacetiletá dívka, které zde oznámila krádež jízdního kola. Dívka strážníkům sdělila, že si toho dne kolem sedmé hodiny večer uzamkla své jízdní kolo u zábradlí na ulici Jeremenkova a šla si zacvičit do fit centra. Po necelých dvou hodinách se na místo vrátila, ale na místě se nacházel pouze zámek od kola. Vzhledem k ceně kola se bude případem, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, zabývat správní orgán.

01.11.2017

Muž svařoval fólie uprostřed silnice
Telefonické oznámení o muži, který zabral část pozemní komunikace na ulici U Panelárny a svařuje zde fólie, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc včera v deset hodin dopoledne. Hlídka na místě zjistila, že pracovník firmy zde rozvinul cca 30 metrů fólie, kterou svařuje. Vzhledem k tomu, že muž nepředložil povolení ke zvláštnímu užívání komunikace a činnost odmítl ukončit, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích.

30.10.2017

Extrémní vítr zaměstnal strážníky
Na dvě desítky oznámení v souvislosti se silným větrem přijalo během uplynulé neděle Operační středisko Městské policie Olomouc. Lidé oznamovali popadané střešní tašky, padající omítku, spadené stromy, poletující polystyren ze staveb, vyhnuté mobilní oplocení nebo spadené mobilní WC na osobní automobil.

27.10.2017

Pořezaný muž
Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo ve čtvrtek 26.10.2017 v 18:18 hodin telefonické oznámení o pořezaném muži před provozovnou Taverna Alegra na ulici Kateřinská v Olomouci. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala oznamovatele, který uvedl, že mu pořezaný muž sdělil, že se pořezal sám a hodlá v tom pokračovat. Poté z místa utekl. Strážníkům se podařilo pořezaného muže nalézt. Ten měl řezné poranění na zápěstí levé ruky. Strážníci mu poraněnou ruku ošetřili a přivolali na místo Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Pořezaný muž odmítl strážníkům prokázat svou totožnost a po opakované výzvě k prokázání totožnosti se pokusil o útěk se slovy, že na žádné doktory čekat nebude a že se bude dále sebepoškozovat. Aby zabránili jeho útěku a možnému dalšímu sebepoškozování, použili strážníci proti muži hmaty a chvaty sebeobrany a přiložili mu pouta.

25.10.2017

Vjezd do pěší zóny se muži nevyplatil
Ve středu 25.10.2017 v 11:31 hodin zastavila hlídka strážníků Městské policie Olomouc vozidlo Škoda Octavia, které se pohybovalo v pěší zóně na Horním náměstí v Olomouci a jehož řidič byl tedy důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Na výzvu strážníků k předložení řidičského průkazu řidič uvedeného vozidla odpověděl, že řidičský průkaz nemá. Následným šetřením strážníci zjistili, že čtyřiašedesátiletý muž z obce na Olomoucku má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.