Klikněte pro zvětšení...

Ani do třetice to nevyšlo.

vloženo: 27.02.2018           komentářů: 0

Junioři prohráli s Třincem potřetí v sezóně

T Ř I N E C - Dnešní dohrávka prvního kola nadstavbové části zavedla Hanáky do Třince, s kterým v této sezóně ještě nevyhráli. Po třech odehraných kolech měli svěřenci trenéra Fialy s Brančíkem na kontě jednu výhru a dvě prohry, proto pokud se chtěli dotáhnout na vedoucí Jihlavu, na kterou v sobotu nestačili, museli dnes vyhrát. Po zápase chudém na branky nakonec ani potřetí na Oceláři recept nenašli a prohráli 1:2. O jedinou branku Kohoutů se postaral Pavel Tomaník.

Skóre zápasu otevřel hned v první minutě třinecký Jan Kalus, který tváří v tvář Ovčařimu nezaváhal a poslal domácí do vedení. Poté dostal Janků nabito na modrou čáru, Loubal ale na kotouč dobře viděl a zachytil jej na své hrudi. O pár minut později se na druhé straně v dobré šanci ocitl Przybyla. Ovčaři ale Hanáky podržel a puk zachytil do lapačky. V desáté minutě se po chybě v třinecké rozehrávce v mezikruží ocitl osamocený Tomaník, Loubal ale předvedl efektivní zákrok a podržel domácí. O minutu později se v další dobré akci ocitl aktivní Przybyla, ani napodruhé ale tváří v tvář Ovčařimu neuspěl. Ani přísloví "do třetice všeho dobrého" třineckému útočníkovi nepomohlo. V 15. minutě předvedl parádní individuální akci a prokličkoval se až k Ovčařimu. Jeho pokus ale zastavila branková konstrukce, takže olomoucký gólman v tomto mini souboji vyšel i napotřetí vítězně. Do kabin se tedy odcházelo s jednobrankovým rozdílem.

Druhou periodu začal skákavým nahozením na Loubala Palička. Třinecký gólman si ale s nepříjemným lobem olomouckého forvarda nakonec poradil. Kuba to posléze zkoušel podobně jako jeho spoluhráč, nikdo z Hanáků se však k dorážce nedostal a proto třinecká obrana uklidila kotouč do bezpečí. V 31. minutě mohl srovnat olomoucký Paťava. Puk do odkryté klece se mu ale dostat nepodařilo. Na druhé straně se do nebezpečné pozice dostal Kalus, z blízkosti branky ale puk do sítě neusměrnil. O minutu později to byli opět Kohouti, kteří zahrozili. Konkrétně Palička, který se hnal do brejku, Loubal ale stačil zakročit a zabránil Hanákům ve srovnání skóre. V 34. minutě se v další velké šanci ocitl Przybyla, tomu však štěstí v tomto zápase nakloněno nebylo, a proto Ovčaři podržel Hanáky skvělým zákrokem. Ke konci druhé třetiny se po závaru ocitl Loubal mimo svou branku, Olomouc ale této možnosti nevyužila. O pár vteřin později už ale Hanáci srovnali. Prosadil se Pavel Tomaník, který se natlačil až před Loubala, kterého vymíchal a poté zakončil do prázdné branky.

Na začátku třetí periody měli Hanáci výhodu přesilové hry, třinecká obrana však jejich nápor zvládla celkem bez obtíží. Ve 48. minutě se tlačili do zakončení olomoučtí Holiš, jehož střela skončila po dobrém zákroku Loubala v síti a Beier, který se dral drze do zakončení. Jeho ne příliš prudká střela ale Loubala příliš neohrozila. V polovině poslední části to byli proto domácím kteří vsítili vítěznou branku. Z pravého mantinelu nahodil kotouč na Ovčařiho Jakub Adámek a jelikož olomoucký gólman měl zakrytý výhled, střela prošla až do sítě. Po tomto gólu byli domácí aktivnější, ale výborný Ovčaři v bráně držel Hanáky stále ve hře. V 56. minutě se mezi kruhy ve výborné pozici ocitl Indrák, který mohl srovnat. Branku soupeře však přestřelil. O minutu později přišla pro Hanáky komplikace, když po útočném faulu šel Macuh odpykat dvě minuty za podražení. Místo toho, aby Olomouc útočila, musela se bránit. Po úspěšně zvládnutém oslabení se Hanáci vrhli do útoku. Ten si ale domácí obrana pohlídala a tak se třinečtí mohli radovat z třetí výhry nad Olomoucí v sezóně.

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.