> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

"Zahájení turistické sezóny"

vloženo: 17.03.2018           komentářů: 0

Přijďte, přijeďte do Radíkova na "Zahájení turistické sezóny"

POZOR ZMĚNA A ÚPRAVA PROPOZIC K VÝŠLAPU DO RADÍKOVA....
Vyberte si jednu z nabízených tras podle svých možností a také podle počasí. Můžete jít pěšky z Olomouce po původní plánované trase, nebo až z Hluboček - Mariánského údolí, ale asi většina bude volit vzhledem k nepříznivému vývoji počasí, trasu ze Svatého Kopečku, kam vyjedete autobusem linkou 11 od hlavního nádraží v Olomouci každých 20 minut.

V Klubu českých turistů máme tradice přivítat jaro a zahájit tak turistickou sezónu. V Olomouckém kraji se místo setkání turistů mění podle pořádajícího odboru. Letos pořádá tuto akci k zahájení sezóny a přivítání jara olomoucký Klub Dobrý Hospodář a místo setkání vybrali v Radíkově u vysílače v zázemí CHATA POD VĚŽÍ - RADÍKOV. Akce probíhá od 9:00 do 15:00.

Vzhledem k vývoji počasí, které nepřinese jaro, ale zimních -5° a k tomu hlásí silnější vítr, tak KČT Šternberk ruší organizaci společné trasy z Olomouce do Radíkova podle původního plánu. Na přivítání jara a zahájení turistické sezóny samozřejmě vyrazíme, ale po menších skupinkách, ať si každý zvolí své tempo a trasu dle možností. Rádi vás všechny potkáme v cíli akce v Restauraci pod věží v Radíkově. Nabízíme tady několik tras, ať si můžete s přáteli nebo rodinou zvolit individuálně trasu dle vašich možností.

1.) Z Olomouce přes Bystrovany, Velkou Bystřici, Hlubočky a Posluchov do Radíkova - původně plánovaná trasa 16,5 km.

Od rozcestníku, který je před nádražím, ale málokdo si ho všimne (boční východ k tramvajím), po žluté turistické značce kolem pošty k Bystřičce a kolem ní přes místní část Bělidla do Bystrovan, přes Velkou Bystřici do Hluboček. Z Hluboček půjdete do kopce do Posluchova a nad Radíkov k Chatě pod věží, kde probíhá Zahájení turistické sezóny v Olomouckém kraji. Trasa má 16,5km

K této akci nově vzniká i záznamník, který bude v prodeji za 30Kč a po účasti na třech akcích "Zahájení turistické sezóny v Olomouckém kraji" pak turista dostane odznak bronzového stupně - ten je pak vydán zdarma. Pro zajímavost uvedeme, že příští rok bude zahájení sezóny pod vedením šumperského KČT, takže se podíváme na další zajímavá místa.

2.) Z Olomouce vlakem do Hlubočky - Mariánské údolí a pěšky přes Posluchov do Radíkova - 5 km

Vlakem z Olomouce do Hlubočky - Mariánské údolí a odtud pěšky po zeleném turistickém značení přes Posluchov až k lesu a pak zpevněnou cestou až k Restauraci pod věží nad Radíkovem.


Na trase je stoupání celkem 200 metrů.

3.) Autobusem z Olomouce na Svatý Kopeček a pěšky kolem ZOO k Chatě pod věží - 3,5 km

Autobusem linkou 11 pojedete na zastávku Svatý Kopeček, ZOO. Odtud kolem Zoo až k rozcestníku "Svatý Kopeček - ZOO" kde se dáte doprava po červeném turistickém značení. Po příchodu k dalšímu rozcestníku "U Radíkova" opustíte červené značení a dále půjdete po zpevněné komunikaci. K vysílači nad Radíkovem, kde je Chata pod věží, je to už kousek.4.) Nejkratší možnost je vyjet autobusem až do Radíkova, odkud je to kousek (asi 20 minut) do kopce k vysílači.

Děkujeme všem za sdílení a těšíme se na vás na Zahájení turistické sezóny - Přivítání jara ;-)

autor: KČT Šternberk

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění