> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

"Zahájení turistické sezóny"

vloženo: 17.03.2018           komentářů: 0

Přijďte, přijeďte do Radíkova na "Zahájení turistické sezóny"

POZOR ZMĚNA A ÚPRAVA PROPOZIC K VÝŠLAPU DO RADÍKOVA....
Vyberte si jednu z nabízených tras podle svých možností a také podle počasí. Můžete jít pěšky z Olomouce po původní plánované trase, nebo až z Hluboček - Mariánského údolí, ale asi většina bude volit vzhledem k nepříznivému vývoji počasí, trasu ze Svatého Kopečku, kam vyjedete autobusem linkou 11 od hlavního nádraží v Olomouci každých 20 minut.

V Klubu českých turistů máme tradice přivítat jaro a zahájit tak turistickou sezónu. V Olomouckém kraji se místo setkání turistů mění podle pořádajícího odboru. Letos pořádá tuto akci k zahájení sezóny a přivítání jara olomoucký Klub Dobrý Hospodář a místo setkání vybrali v Radíkově u vysílače v zázemí CHATA POD VĚŽÍ - RADÍKOV. Akce probíhá od 9:00 do 15:00.

Vzhledem k vývoji počasí, které nepřinese jaro, ale zimních -5° a k tomu hlásí silnější vítr, tak KČT Šternberk ruší organizaci společné trasy z Olomouce do Radíkova podle původního plánu. Na přivítání jara a zahájení turistické sezóny samozřejmě vyrazíme, ale po menších skupinkách, ať si každý zvolí své tempo a trasu dle možností. Rádi vás všechny potkáme v cíli akce v Restauraci pod věží v Radíkově. Nabízíme tady několik tras, ať si můžete s přáteli nebo rodinou zvolit individuálně trasu dle vašich možností.

1.) Z Olomouce přes Bystrovany, Velkou Bystřici, Hlubočky a Posluchov do Radíkova - původně plánovaná trasa 16,5 km.

Od rozcestníku, který je před nádražím, ale málokdo si ho všimne (boční východ k tramvajím), po žluté turistické značce kolem pošty k Bystřičce a kolem ní přes místní část Bělidla do Bystrovan, přes Velkou Bystřici do Hluboček. Z Hluboček půjdete do kopce do Posluchova a nad Radíkov k Chatě pod věží, kde probíhá Zahájení turistické sezóny v Olomouckém kraji. Trasa má 16,5km

K této akci nově vzniká i záznamník, který bude v prodeji za 30Kč a po účasti na třech akcích "Zahájení turistické sezóny v Olomouckém kraji" pak turista dostane odznak bronzového stupně - ten je pak vydán zdarma. Pro zajímavost uvedeme, že příští rok bude zahájení sezóny pod vedením šumperského KČT, takže se podíváme na další zajímavá místa.

2.) Z Olomouce vlakem do Hlubočky - Mariánské údolí a pěšky přes Posluchov do Radíkova - 5 km

Vlakem z Olomouce do Hlubočky - Mariánské údolí a odtud pěšky po zeleném turistickém značení přes Posluchov až k lesu a pak zpevněnou cestou až k Restauraci pod věží nad Radíkovem.


Na trase je stoupání celkem 200 metrů.

3.) Autobusem z Olomouce na Svatý Kopeček a pěšky kolem ZOO k Chatě pod věží - 3,5 km

Autobusem linkou 11 pojedete na zastávku Svatý Kopeček, ZOO. Odtud kolem Zoo až k rozcestníku "Svatý Kopeček - ZOO" kde se dáte doprava po červeném turistickém značení. Po příchodu k dalšímu rozcestníku "U Radíkova" opustíte červené značení a dále půjdete po zpevněné komunikaci. K vysílači nad Radíkovem, kde je Chata pod věží, je to už kousek.4.) Nejkratší možnost je vyjet autobusem až do Radíkova, odkud je to kousek (asi 20 minut) do kopce k vysílači.

Děkujeme všem za sdílení a těšíme se na vás na Zahájení turistické sezóny - Přivítání jara ;-)

autor: KČT Šternberk

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

29.06.2018

Poctiví nálezci
V prvním případě se jednalo o muže, který našel na ulici Křížkovského pánskou peněženku. Ta obsahovala osobní doklady, průkaz pojišťovny, věrnostní karty, kreditní kartu a hotovost ve výši 500,- Kč. S druhým nálezem se na strážníky obrátila žena, která ve Smetanových sadech nalezla mobilní telefon značky ASUS. V obou případech se podařilo majitele věcí kontaktovat a předat jim nálezy. Od začátku roku přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc celkem 347 oznámení o nálezech, kdy se v 83 případech jednalo o doklady a ceniny a v dalších 264 o věci

27.06.2018

Vloupání do trafiky
Telefonické oznámení o dvou mladících, kteří mají pravděpodobně vykrádat trafiku na třídě Míru, přijalo ve středu 27.6.2018 po osmé hodině večerní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala dva mladíky, kteří byli v mírně podnapilém stavu. Starší z dvojice hlídce uvedl, že mu nechtěně zajel za plot u trafiky skateboard a následně si pro něj lezl.

27.06.2018

Muž měl obavu z konfliktu
Ve středu 27.6.2018 ve večerních hodinách přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od muže, který požádal strážníky o dohled při setkání se svou bývalou přítelkyní. Muž byl se ženou domluven na předání věcí ze společného bydliště, obával se však z možného napadení ze strany jejích známých, kteří mají být z východní Evropy. Oznamovatel si za přítomnosti bývalé přítelkyně převzal své osobní věci a celá věc se tak obešla bez narušení veřejného pořádku.

27.06.2018

Strážníci pomáhali seniorce
Pracovník ostrahy supermarketu, nacházejícího se v nákupním centru na ulici 8. května, se včera v odpoledních hodinách telefonicky obrátil na městskou policii s žádostí o pomoc. Důvodem byla bezmála sedmdesátiletá žena, která se již delší dobu pohybovala po prodejně a bála se jít domů. Žena strážníkům po příjezdu do supermarketu sdělila, že ztratila tašku s doklady a nyní se bojí jít do svého bytu, protože by se zde mohl nacházet zloděj. Hlídka ženu doprovodila do místa trvalého bydliště a společně zkontrolovali byt, kdy bylo zjištěno, že se zde nikdo nenachází a taktéž nevznikla žádná škoda na majetku.

27.06.2018

Vandal poškodil dveře prodejny
Včera před osmou hodinou ranní zjistila hlídka Městské policie Olomouc, při kontrolní činnosti, poškozené vstupní dveře do prodejny, která se nachází v pasáži v Edelmannově paláci. Při bližší kontrole strážníci zjistili, že ve dveřích je rozbitá spodní skleněná výplň. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu řešení.