> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

"Zahájení turistické sezóny"

vloženo: 17.03.2018           komentářů: 0

Přijďte, přijeďte do Radíkova na "Zahájení turistické sezóny"

POZOR ZMĚNA A ÚPRAVA PROPOZIC K VÝŠLAPU DO RADÍKOVA....
Vyberte si jednu z nabízených tras podle svých možností a také podle počasí. Můžete jít pěšky z Olomouce po původní plánované trase, nebo až z Hluboček - Mariánského údolí, ale asi většina bude volit vzhledem k nepříznivému vývoji počasí, trasu ze Svatého Kopečku, kam vyjedete autobusem linkou 11 od hlavního nádraží v Olomouci každých 20 minut.

V Klubu českých turistů máme tradice přivítat jaro a zahájit tak turistickou sezónu. V Olomouckém kraji se místo setkání turistů mění podle pořádajícího odboru. Letos pořádá tuto akci k zahájení sezóny a přivítání jara olomoucký Klub Dobrý Hospodář a místo setkání vybrali v Radíkově u vysílače v zázemí CHATA POD VĚŽÍ - RADÍKOV. Akce probíhá od 9:00 do 15:00.

Vzhledem k vývoji počasí, které nepřinese jaro, ale zimních -5° a k tomu hlásí silnější vítr, tak KČT Šternberk ruší organizaci společné trasy z Olomouce do Radíkova podle původního plánu. Na přivítání jara a zahájení turistické sezóny samozřejmě vyrazíme, ale po menších skupinkách, ať si každý zvolí své tempo a trasu dle možností. Rádi vás všechny potkáme v cíli akce v Restauraci pod věží v Radíkově. Nabízíme tady několik tras, ať si můžete s přáteli nebo rodinou zvolit individuálně trasu dle vašich možností.

1.) Z Olomouce přes Bystrovany, Velkou Bystřici, Hlubočky a Posluchov do Radíkova - původně plánovaná trasa 16,5 km.

Od rozcestníku, který je před nádražím, ale málokdo si ho všimne (boční východ k tramvajím), po žluté turistické značce kolem pošty k Bystřičce a kolem ní přes místní část Bělidla do Bystrovan, přes Velkou Bystřici do Hluboček. Z Hluboček půjdete do kopce do Posluchova a nad Radíkov k Chatě pod věží, kde probíhá Zahájení turistické sezóny v Olomouckém kraji. Trasa má 16,5km

K této akci nově vzniká i záznamník, který bude v prodeji za 30Kč a po účasti na třech akcích "Zahájení turistické sezóny v Olomouckém kraji" pak turista dostane odznak bronzového stupně - ten je pak vydán zdarma. Pro zajímavost uvedeme, že příští rok bude zahájení sezóny pod vedením šumperského KČT, takže se podíváme na další zajímavá místa.

2.) Z Olomouce vlakem do Hlubočky - Mariánské údolí a pěšky přes Posluchov do Radíkova - 5 km

Vlakem z Olomouce do Hlubočky - Mariánské údolí a odtud pěšky po zeleném turistickém značení přes Posluchov až k lesu a pak zpevněnou cestou až k Restauraci pod věží nad Radíkovem.


Na trase je stoupání celkem 200 metrů.

3.) Autobusem z Olomouce na Svatý Kopeček a pěšky kolem ZOO k Chatě pod věží - 3,5 km

Autobusem linkou 11 pojedete na zastávku Svatý Kopeček, ZOO. Odtud kolem Zoo až k rozcestníku "Svatý Kopeček - ZOO" kde se dáte doprava po červeném turistickém značení. Po příchodu k dalšímu rozcestníku "U Radíkova" opustíte červené značení a dále půjdete po zpevněné komunikaci. K vysílači nad Radíkovem, kde je Chata pod věží, je to už kousek.4.) Nejkratší možnost je vyjet autobusem až do Radíkova, odkud je to kousek (asi 20 minut) do kopce k vysílači.

Děkujeme všem za sdílení a těšíme se na vás na Zahájení turistické sezóny - Přivítání jara ;-)

autor: KČT Šternberk

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.