> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

"Zahájení turistické sezóny"

vloženo: 17.03.2018           komentářů: 0

Přijďte, přijeďte do Radíkova na "Zahájení turistické sezóny"

POZOR ZMĚNA A ÚPRAVA PROPOZIC K VÝŠLAPU DO RADÍKOVA....
Vyberte si jednu z nabízených tras podle svých možností a také podle počasí. Můžete jít pěšky z Olomouce po původní plánované trase, nebo až z Hluboček - Mariánského údolí, ale asi většina bude volit vzhledem k nepříznivému vývoji počasí, trasu ze Svatého Kopečku, kam vyjedete autobusem linkou 11 od hlavního nádraží v Olomouci každých 20 minut.

V Klubu českých turistů máme tradice přivítat jaro a zahájit tak turistickou sezónu. V Olomouckém kraji se místo setkání turistů mění podle pořádajícího odboru. Letos pořádá tuto akci k zahájení sezóny a přivítání jara olomoucký Klub Dobrý Hospodář a místo setkání vybrali v Radíkově u vysílače v zázemí CHATA POD VĚŽÍ - RADÍKOV. Akce probíhá od 9:00 do 15:00.

Vzhledem k vývoji počasí, které nepřinese jaro, ale zimních -5° a k tomu hlásí silnější vítr, tak KČT Šternberk ruší organizaci společné trasy z Olomouce do Radíkova podle původního plánu. Na přivítání jara a zahájení turistické sezóny samozřejmě vyrazíme, ale po menších skupinkách, ať si každý zvolí své tempo a trasu dle možností. Rádi vás všechny potkáme v cíli akce v Restauraci pod věží v Radíkově. Nabízíme tady několik tras, ať si můžete s přáteli nebo rodinou zvolit individuálně trasu dle vašich možností.

1.) Z Olomouce přes Bystrovany, Velkou Bystřici, Hlubočky a Posluchov do Radíkova - původně plánovaná trasa 16,5 km.

Od rozcestníku, který je před nádražím, ale málokdo si ho všimne (boční východ k tramvajím), po žluté turistické značce kolem pošty k Bystřičce a kolem ní přes místní část Bělidla do Bystrovan, přes Velkou Bystřici do Hluboček. Z Hluboček půjdete do kopce do Posluchova a nad Radíkov k Chatě pod věží, kde probíhá Zahájení turistické sezóny v Olomouckém kraji. Trasa má 16,5km

K této akci nově vzniká i záznamník, který bude v prodeji za 30Kč a po účasti na třech akcích "Zahájení turistické sezóny v Olomouckém kraji" pak turista dostane odznak bronzového stupně - ten je pak vydán zdarma. Pro zajímavost uvedeme, že příští rok bude zahájení sezóny pod vedením šumperského KČT, takže se podíváme na další zajímavá místa.

2.) Z Olomouce vlakem do Hlubočky - Mariánské údolí a pěšky přes Posluchov do Radíkova - 5 km

Vlakem z Olomouce do Hlubočky - Mariánské údolí a odtud pěšky po zeleném turistickém značení přes Posluchov až k lesu a pak zpevněnou cestou až k Restauraci pod věží nad Radíkovem.


Na trase je stoupání celkem 200 metrů.

3.) Autobusem z Olomouce na Svatý Kopeček a pěšky kolem ZOO k Chatě pod věží - 3,5 km

Autobusem linkou 11 pojedete na zastávku Svatý Kopeček, ZOO. Odtud kolem Zoo až k rozcestníku "Svatý Kopeček - ZOO" kde se dáte doprava po červeném turistickém značení. Po příchodu k dalšímu rozcestníku "U Radíkova" opustíte červené značení a dále půjdete po zpevněné komunikaci. K vysílači nad Radíkovem, kde je Chata pod věží, je to už kousek.4.) Nejkratší možnost je vyjet autobusem až do Radíkova, odkud je to kousek (asi 20 minut) do kopce k vysílači.

Děkujeme všem za sdílení a těšíme se na vás na Zahájení turistické sezóny - Přivítání jara ;-)

autor: KČT Šternberk

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

01.11.2017

Během dvou hodin přišla dívka o kolo
Včera po deváté hodině večer se osobně na služebnu městské policie dostavila jedenadvacetiletá dívka, které zde oznámila krádež jízdního kola. Dívka strážníkům sdělila, že si toho dne kolem sedmé hodiny večer uzamkla své jízdní kolo u zábradlí na ulici Jeremenkova a šla si zacvičit do fit centra. Po necelých dvou hodinách se na místo vrátila, ale na místě se nacházel pouze zámek od kola. Vzhledem k ceně kola se bude případem, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, zabývat správní orgán.

01.11.2017

Muž svařoval fólie uprostřed silnice
Telefonické oznámení o muži, který zabral část pozemní komunikace na ulici U Panelárny a svařuje zde fólie, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc včera v deset hodin dopoledne. Hlídka na místě zjistila, že pracovník firmy zde rozvinul cca 30 metrů fólie, kterou svařuje. Vzhledem k tomu, že muž nepředložil povolení ke zvláštnímu užívání komunikace a činnost odmítl ukončit, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích.

30.10.2017

Extrémní vítr zaměstnal strážníky
Na dvě desítky oznámení v souvislosti se silným větrem přijalo během uplynulé neděle Operační středisko Městské policie Olomouc. Lidé oznamovali popadané střešní tašky, padající omítku, spadené stromy, poletující polystyren ze staveb, vyhnuté mobilní oplocení nebo spadené mobilní WC na osobní automobil.

27.10.2017

Pořezaný muž
Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo ve čtvrtek 26.10.2017 v 18:18 hodin telefonické oznámení o pořezaném muži před provozovnou Taverna Alegra na ulici Kateřinská v Olomouci. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala oznamovatele, který uvedl, že mu pořezaný muž sdělil, že se pořezal sám a hodlá v tom pokračovat. Poté z místa utekl. Strážníkům se podařilo pořezaného muže nalézt. Ten měl řezné poranění na zápěstí levé ruky. Strážníci mu poraněnou ruku ošetřili a přivolali na místo Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Pořezaný muž odmítl strážníkům prokázat svou totožnost a po opakované výzvě k prokázání totožnosti se pokusil o útěk se slovy, že na žádné doktory čekat nebude a že se bude dále sebepoškozovat. Aby zabránili jeho útěku a možnému dalšímu sebepoškozování, použili strážníci proti muži hmaty a chvaty sebeobrany a přiložili mu pouta.

25.10.2017

Vjezd do pěší zóny se muži nevyplatil
Ve středu 25.10.2017 v 11:31 hodin zastavila hlídka strážníků Městské policie Olomouc vozidlo Škoda Octavia, které se pohybovalo v pěší zóně na Horním náměstí v Olomouci a jehož řidič byl tedy důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Na výzvu strážníků k předložení řidičského průkazu řidič uvedeného vozidla odpověděl, že řidičský průkaz nemá. Následným šetřením strážníci zjistili, že čtyřiašedesátiletý muž z obce na Olomoucku má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.