> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

"Zahájení turistické sezóny"

vloženo: 17.03.2018           komentářů: 0

Přijďte, přijeďte do Radíkova na "Zahájení turistické sezóny"

POZOR ZMĚNA A ÚPRAVA PROPOZIC K VÝŠLAPU DO RADÍKOVA....
Vyberte si jednu z nabízených tras podle svých možností a také podle počasí. Můžete jít pěšky z Olomouce po původní plánované trase, nebo až z Hluboček - Mariánského údolí, ale asi většina bude volit vzhledem k nepříznivému vývoji počasí, trasu ze Svatého Kopečku, kam vyjedete autobusem linkou 11 od hlavního nádraží v Olomouci každých 20 minut.

V Klubu českých turistů máme tradice přivítat jaro a zahájit tak turistickou sezónu. V Olomouckém kraji se místo setkání turistů mění podle pořádajícího odboru. Letos pořádá tuto akci k zahájení sezóny a přivítání jara olomoucký Klub Dobrý Hospodář a místo setkání vybrali v Radíkově u vysílače v zázemí CHATA POD VĚŽÍ - RADÍKOV. Akce probíhá od 9:00 do 15:00.

Vzhledem k vývoji počasí, které nepřinese jaro, ale zimních -5° a k tomu hlásí silnější vítr, tak KČT Šternberk ruší organizaci společné trasy z Olomouce do Radíkova podle původního plánu. Na přivítání jara a zahájení turistické sezóny samozřejmě vyrazíme, ale po menších skupinkách, ať si každý zvolí své tempo a trasu dle možností. Rádi vás všechny potkáme v cíli akce v Restauraci pod věží v Radíkově. Nabízíme tady několik tras, ať si můžete s přáteli nebo rodinou zvolit individuálně trasu dle vašich možností.

1.) Z Olomouce přes Bystrovany, Velkou Bystřici, Hlubočky a Posluchov do Radíkova - původně plánovaná trasa 16,5 km.

Od rozcestníku, který je před nádražím, ale málokdo si ho všimne (boční východ k tramvajím), po žluté turistické značce kolem pošty k Bystřičce a kolem ní přes místní část Bělidla do Bystrovan, přes Velkou Bystřici do Hluboček. Z Hluboček půjdete do kopce do Posluchova a nad Radíkov k Chatě pod věží, kde probíhá Zahájení turistické sezóny v Olomouckém kraji. Trasa má 16,5km

K této akci nově vzniká i záznamník, který bude v prodeji za 30Kč a po účasti na třech akcích "Zahájení turistické sezóny v Olomouckém kraji" pak turista dostane odznak bronzového stupně - ten je pak vydán zdarma. Pro zajímavost uvedeme, že příští rok bude zahájení sezóny pod vedením šumperského KČT, takže se podíváme na další zajímavá místa.

2.) Z Olomouce vlakem do Hlubočky - Mariánské údolí a pěšky přes Posluchov do Radíkova - 5 km

Vlakem z Olomouce do Hlubočky - Mariánské údolí a odtud pěšky po zeleném turistickém značení přes Posluchov až k lesu a pak zpevněnou cestou až k Restauraci pod věží nad Radíkovem.


Na trase je stoupání celkem 200 metrů.

3.) Autobusem z Olomouce na Svatý Kopeček a pěšky kolem ZOO k Chatě pod věží - 3,5 km

Autobusem linkou 11 pojedete na zastávku Svatý Kopeček, ZOO. Odtud kolem Zoo až k rozcestníku "Svatý Kopeček - ZOO" kde se dáte doprava po červeném turistickém značení. Po příchodu k dalšímu rozcestníku "U Radíkova" opustíte červené značení a dále půjdete po zpevněné komunikaci. K vysílači nad Radíkovem, kde je Chata pod věží, je to už kousek.4.) Nejkratší možnost je vyjet autobusem až do Radíkova, odkud je to kousek (asi 20 minut) do kopce k vysílači.

Děkujeme všem za sdílení a těšíme se na vás na Zahájení turistické sezóny - Přivítání jara ;-)

autor: KČT Šternberk

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.