> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Neobvyklý karneval na jednom místě

vloženo: 22.03.2018           komentářů: 0

Karneval přinese zábavu studentům i zdravotně postiženým
Večer plný zábavy slibuje ojedinělá společenská událost, kterou připravují studenti oboru Aplikovaná pohybové aktivity a Aplikovaná tělesná výchova FTK UP. Neobvyklý karneval na jednom místě propojí studenty, pedagogy, zdravotně postižené a vlastně kohokoliv, kdo má rád dobrou zábavu a nerad tráví páteční večery doma.
„Karneval APA je setkání zdravotně postižených osob, studentů, zaměstnanců fakulty a každého, kdo si chce užít zábavný večer,“ říkají organizátoři zajímavé akce, připravované na 6. dubna. Každý ročník karnevalu má své tematické zaměření. Letošní 11. ročník se ponese v duchu první republiky, od jejíhož vzniku letos uplyne rovných sto let.
Studenti, kteří akci připravují, se současně obracejí na firmy a podnikatele s nabídkou spolupráce. Ta se odehrává v několika rovinách, firma se může stát sponzorem, hlavním sponzorem nebo generálním sponzorem karnevalu. Od formy spolupráce se pak odvíjí i propagace sponzora na festivalu.
Karneval APA se odehraje 6. dubna v BEA centru v Olomouci na třídě Kosmonautů. Aktuální novinky lze sledovat na Facebooku a na Twitteru.

Co je APA - Aplikované pohybové aktivity (APA) jsou vědní oblastí s výrazným přesahem do praxe. Své působení APA zaměřuje na podporu školní TV, rekreace, sportu a částečně i rehabilitace osob se speciálními potřebami.

autor: Mgr. Michal Folta

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění