> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Olomouckém kraji jsem doma.

vloženo: 29.03.2018           komentářů: 0

Středoškoláci v BEA campusu Olomouc představili své digitální JÁ i možnosti umělé inteligence

V BEA campusu Olomouc se včera konalo prezentační finále 7. ročníku esejisticko-prezentační středoškolské soutěže s názvem „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“ Soutěž byla v tomto roce pořádána společností BEACPP4OK, a to ve spolupráci s partnery jednotlivých soutěžních kategorií.
Do prezentačního finále bylo vybráno 15 soutěžních týmů. Studenti z osmi středních škol Olomouckého kraje se setkali při společném prezentačním souboji a vedli si naprosto skvěle. Finalisté byli do velkého prezentačního souboje vybaveni potřebnými rétorickými i prezentačními „zbraněmi", jež se jim dostalo na workshopu prezentačních dovedností, který prezentačnímu finále předcházel. Před zaplněným sálem BEA campusu Olomouc soutěžící předvedli ty nejlepší výkony.
Velkého finále a slavnostního vyhlášení výsledků se jako odborní garanti, porotci a hosté zúčastnili náměstek primátora Statutárního města Olomouce PhDr. Pavel Urbášek, za odbor školství Magistrátu města Olomouce Mgr. Barbora Šenková, náměstek hejtmana Ladislav Hynek, Mgr. Marek Vaculík, ředitel společnosti BEACPP4OK. Za Moravskou vysokou školu v porotě zasedl Ing. Omar Ameir, Ph.D. a student MVŠO Josef Polzer. TESCO SW, přední českou IT firmu, zastupoval Mgr. Viktor Spáčil.

Většina finalistů vystupovala s mikrofonem poprvé. Našli se však i tací, kteří na podiu BEA campusu Olomouc jsou jako doma. Ti nejlepší ze všech se umístili na prvních místech ve svých kategoriích a odnesli si nejen silné zážitky, ale také hodnotné ceny, které do soutěže věnovali partneři.
Dárkové tašky od společnosti BEACPPOK, která je pořádajícím soutěže a garantem kategorie s názvem „Škola mých snů připravena pro vzdělání 4.0.“ získaly dvě studentky Kristýna Jedynáková, Martina Koplíková.
V kategorii „Digitální JÁ vs. Reálné JÁ aneb Jak může má stopa v digitálním světě ovlivnit mé studium a kariéru?“, jejímž odborným garantem byla Moravská vysoká škola Olomouc, zvítězili studenti Otilie Pernecká a Kryštof Hodinář. Ti získali stipendia ke studiu na Moravské vysoké škole Olomouc.
IT technologie blízké budoucnosti a umělá inteligence, touto problematikou se zabývala soutěžní kategorie s názvem „IT a umělá inteligence“. V kategorii byla hned dvě první místa. Výkony byly tak neuvěřitelně vyrovnané a na prvním místě se umístil Martin Zatloukal ze Slovanského gymnázia a druhý tým tvořili Hanuš Řezáč a Jakub Osmani, kteří jsou ostřílenými prezentujícími a podium BEA campusu Olomouc jim je dobře známé. Soutěže se letos účastnili již počtvrté. Odborným garantem kategorie byla společnost TESCO SW, která jako ceny do soutěže věnovala chytré hodinky. To, že studenti Hanuš Řezáč a Jakub Osmani zúročili znalosti z workshopů prezentačních dovedností a zkušenosti z minulých ročníků, potvrzuje fakt, že taktéž získali cenu publika, kterou volili diváci přítomní v sále. Cenu publika věnovala společnost BEACPP4OK.
Partnerem kategorie „ Cesta k domovu aneb Jak historie ovlivňuje ráz našeho města? A Top 5 Olomouckého kraje pro můj spokojený život“ byl Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc. Vítězem se stal tým ve složení Kristýny Hodanské a Michala Dohnálka, kteří si odnesli dárkové balíčky, jež do soutěže věnovali garanti kategorie.
V čase zpátky jsme se vydali s cestovní kanceláří Bohemian Fantasy a kategorií „Toulky po Olomouci se strojem času“ Vítězkami se staly stři studentky Zuzana Koleňáková, Simona Kropáčková a Soňa Müllerová se svou originální, hodnotnou a vtipnou scénkou.
Své studenty přišli podpořit také pedagogové a ředitele zapojených středních škol. Cenu za největší počet zaslaných esejí vyhrálo gymnázium Čajkovského a byli ohodnoceni sladkou odměnou.


autor: Mgr. Marek Vaculík

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.