> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Olomouckém kraji jsem doma.

vloženo: 29.03.2018           komentářů: 0

Středoškoláci v BEA campusu Olomouc představili své digitální JÁ i možnosti umělé inteligence

V BEA campusu Olomouc se včera konalo prezentační finále 7. ročníku esejisticko-prezentační středoškolské soutěže s názvem „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“ Soutěž byla v tomto roce pořádána společností BEACPP4OK, a to ve spolupráci s partnery jednotlivých soutěžních kategorií.
Do prezentačního finále bylo vybráno 15 soutěžních týmů. Studenti z osmi středních škol Olomouckého kraje se setkali při společném prezentačním souboji a vedli si naprosto skvěle. Finalisté byli do velkého prezentačního souboje vybaveni potřebnými rétorickými i prezentačními „zbraněmi", jež se jim dostalo na workshopu prezentačních dovedností, který prezentačnímu finále předcházel. Před zaplněným sálem BEA campusu Olomouc soutěžící předvedli ty nejlepší výkony.
Velkého finále a slavnostního vyhlášení výsledků se jako odborní garanti, porotci a hosté zúčastnili náměstek primátora Statutárního města Olomouce PhDr. Pavel Urbášek, za odbor školství Magistrátu města Olomouce Mgr. Barbora Šenková, náměstek hejtmana Ladislav Hynek, Mgr. Marek Vaculík, ředitel společnosti BEACPP4OK. Za Moravskou vysokou školu v porotě zasedl Ing. Omar Ameir, Ph.D. a student MVŠO Josef Polzer. TESCO SW, přední českou IT firmu, zastupoval Mgr. Viktor Spáčil.

Většina finalistů vystupovala s mikrofonem poprvé. Našli se však i tací, kteří na podiu BEA campusu Olomouc jsou jako doma. Ti nejlepší ze všech se umístili na prvních místech ve svých kategoriích a odnesli si nejen silné zážitky, ale také hodnotné ceny, které do soutěže věnovali partneři.
Dárkové tašky od společnosti BEACPPOK, která je pořádajícím soutěže a garantem kategorie s názvem „Škola mých snů připravena pro vzdělání 4.0.“ získaly dvě studentky Kristýna Jedynáková, Martina Koplíková.
V kategorii „Digitální JÁ vs. Reálné JÁ aneb Jak může má stopa v digitálním světě ovlivnit mé studium a kariéru?“, jejímž odborným garantem byla Moravská vysoká škola Olomouc, zvítězili studenti Otilie Pernecká a Kryštof Hodinář. Ti získali stipendia ke studiu na Moravské vysoké škole Olomouc.
IT technologie blízké budoucnosti a umělá inteligence, touto problematikou se zabývala soutěžní kategorie s názvem „IT a umělá inteligence“. V kategorii byla hned dvě první místa. Výkony byly tak neuvěřitelně vyrovnané a na prvním místě se umístil Martin Zatloukal ze Slovanského gymnázia a druhý tým tvořili Hanuš Řezáč a Jakub Osmani, kteří jsou ostřílenými prezentujícími a podium BEA campusu Olomouc jim je dobře známé. Soutěže se letos účastnili již počtvrté. Odborným garantem kategorie byla společnost TESCO SW, která jako ceny do soutěže věnovala chytré hodinky. To, že studenti Hanuš Řezáč a Jakub Osmani zúročili znalosti z workshopů prezentačních dovedností a zkušenosti z minulých ročníků, potvrzuje fakt, že taktéž získali cenu publika, kterou volili diváci přítomní v sále. Cenu publika věnovala společnost BEACPP4OK.
Partnerem kategorie „ Cesta k domovu aneb Jak historie ovlivňuje ráz našeho města? A Top 5 Olomouckého kraje pro můj spokojený život“ byl Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc. Vítězem se stal tým ve složení Kristýny Hodanské a Michala Dohnálka, kteří si odnesli dárkové balíčky, jež do soutěže věnovali garanti kategorie.
V čase zpátky jsme se vydali s cestovní kanceláří Bohemian Fantasy a kategorií „Toulky po Olomouci se strojem času“ Vítězkami se staly stři studentky Zuzana Koleňáková, Simona Kropáčková a Soňa Müllerová se svou originální, hodnotnou a vtipnou scénkou.
Své studenty přišli podpořit také pedagogové a ředitele zapojených středních škol. Cenu za největší počet zaslaných esejí vyhrálo gymnázium Čajkovského a byli ohodnoceni sladkou odměnou.


autor: Mgr. Marek Vaculík

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OLOMOUCKÁ 112

01.11.2017

Během dvou hodin přišla dívka o kolo
Včera po deváté hodině večer se osobně na služebnu městské policie dostavila jedenadvacetiletá dívka, které zde oznámila krádež jízdního kola. Dívka strážníkům sdělila, že si toho dne kolem sedmé hodiny večer uzamkla své jízdní kolo u zábradlí na ulici Jeremenkova a šla si zacvičit do fit centra. Po necelých dvou hodinách se na místo vrátila, ale na místě se nacházel pouze zámek od kola. Vzhledem k ceně kola se bude případem, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, zabývat správní orgán.

01.11.2017

Muž svařoval fólie uprostřed silnice
Telefonické oznámení o muži, který zabral část pozemní komunikace na ulici U Panelárny a svařuje zde fólie, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc včera v deset hodin dopoledne. Hlídka na místě zjistila, že pracovník firmy zde rozvinul cca 30 metrů fólie, kterou svařuje. Vzhledem k tomu, že muž nepředložil povolení ke zvláštnímu užívání komunikace a činnost odmítl ukončit, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích.

30.10.2017

Extrémní vítr zaměstnal strážníky
Na dvě desítky oznámení v souvislosti se silným větrem přijalo během uplynulé neděle Operační středisko Městské policie Olomouc. Lidé oznamovali popadané střešní tašky, padající omítku, spadené stromy, poletující polystyren ze staveb, vyhnuté mobilní oplocení nebo spadené mobilní WC na osobní automobil.

27.10.2017

Pořezaný muž
Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo ve čtvrtek 26.10.2017 v 18:18 hodin telefonické oznámení o pořezaném muži před provozovnou Taverna Alegra na ulici Kateřinská v Olomouci. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala oznamovatele, který uvedl, že mu pořezaný muž sdělil, že se pořezal sám a hodlá v tom pokračovat. Poté z místa utekl. Strážníkům se podařilo pořezaného muže nalézt. Ten měl řezné poranění na zápěstí levé ruky. Strážníci mu poraněnou ruku ošetřili a přivolali na místo Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Pořezaný muž odmítl strážníkům prokázat svou totožnost a po opakované výzvě k prokázání totožnosti se pokusil o útěk se slovy, že na žádné doktory čekat nebude a že se bude dále sebepoškozovat. Aby zabránili jeho útěku a možnému dalšímu sebepoškozování, použili strážníci proti muži hmaty a chvaty sebeobrany a přiložili mu pouta.

25.10.2017

Vjezd do pěší zóny se muži nevyplatil
Ve středu 25.10.2017 v 11:31 hodin zastavila hlídka strážníků Městské policie Olomouc vozidlo Škoda Octavia, které se pohybovalo v pěší zóně na Horním náměstí v Olomouci a jehož řidič byl tedy důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Na výzvu strážníků k předložení řidičského průkazu řidič uvedeného vozidla odpověděl, že řidičský průkaz nemá. Následným šetřením strážníci zjistili, že čtyřiašedesátiletý muž z obce na Olomoucku má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.