> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Olomouckém kraji jsem doma.

vloženo: 29.03.2018           komentářů: 0

Středoškoláci v BEA campusu Olomouc představili své digitální JÁ i možnosti umělé inteligence

V BEA campusu Olomouc se včera konalo prezentační finále 7. ročníku esejisticko-prezentační středoškolské soutěže s názvem „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“ Soutěž byla v tomto roce pořádána společností BEACPP4OK, a to ve spolupráci s partnery jednotlivých soutěžních kategorií.
Do prezentačního finále bylo vybráno 15 soutěžních týmů. Studenti z osmi středních škol Olomouckého kraje se setkali při společném prezentačním souboji a vedli si naprosto skvěle. Finalisté byli do velkého prezentačního souboje vybaveni potřebnými rétorickými i prezentačními „zbraněmi", jež se jim dostalo na workshopu prezentačních dovedností, který prezentačnímu finále předcházel. Před zaplněným sálem BEA campusu Olomouc soutěžící předvedli ty nejlepší výkony.
Velkého finále a slavnostního vyhlášení výsledků se jako odborní garanti, porotci a hosté zúčastnili náměstek primátora Statutárního města Olomouce PhDr. Pavel Urbášek, za odbor školství Magistrátu města Olomouce Mgr. Barbora Šenková, náměstek hejtmana Ladislav Hynek, Mgr. Marek Vaculík, ředitel společnosti BEACPP4OK. Za Moravskou vysokou školu v porotě zasedl Ing. Omar Ameir, Ph.D. a student MVŠO Josef Polzer. TESCO SW, přední českou IT firmu, zastupoval Mgr. Viktor Spáčil.

Většina finalistů vystupovala s mikrofonem poprvé. Našli se však i tací, kteří na podiu BEA campusu Olomouc jsou jako doma. Ti nejlepší ze všech se umístili na prvních místech ve svých kategoriích a odnesli si nejen silné zážitky, ale také hodnotné ceny, které do soutěže věnovali partneři.
Dárkové tašky od společnosti BEACPPOK, která je pořádajícím soutěže a garantem kategorie s názvem „Škola mých snů připravena pro vzdělání 4.0.“ získaly dvě studentky Kristýna Jedynáková, Martina Koplíková.
V kategorii „Digitální JÁ vs. Reálné JÁ aneb Jak může má stopa v digitálním světě ovlivnit mé studium a kariéru?“, jejímž odborným garantem byla Moravská vysoká škola Olomouc, zvítězili studenti Otilie Pernecká a Kryštof Hodinář. Ti získali stipendia ke studiu na Moravské vysoké škole Olomouc.
IT technologie blízké budoucnosti a umělá inteligence, touto problematikou se zabývala soutěžní kategorie s názvem „IT a umělá inteligence“. V kategorii byla hned dvě první místa. Výkony byly tak neuvěřitelně vyrovnané a na prvním místě se umístil Martin Zatloukal ze Slovanského gymnázia a druhý tým tvořili Hanuš Řezáč a Jakub Osmani, kteří jsou ostřílenými prezentujícími a podium BEA campusu Olomouc jim je dobře známé. Soutěže se letos účastnili již počtvrté. Odborným garantem kategorie byla společnost TESCO SW, která jako ceny do soutěže věnovala chytré hodinky. To, že studenti Hanuš Řezáč a Jakub Osmani zúročili znalosti z workshopů prezentačních dovedností a zkušenosti z minulých ročníků, potvrzuje fakt, že taktéž získali cenu publika, kterou volili diváci přítomní v sále. Cenu publika věnovala společnost BEACPP4OK.
Partnerem kategorie „ Cesta k domovu aneb Jak historie ovlivňuje ráz našeho města? A Top 5 Olomouckého kraje pro můj spokojený život“ byl Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc. Vítězem se stal tým ve složení Kristýny Hodanské a Michala Dohnálka, kteří si odnesli dárkové balíčky, jež do soutěže věnovali garanti kategorie.
V čase zpátky jsme se vydali s cestovní kanceláří Bohemian Fantasy a kategorií „Toulky po Olomouci se strojem času“ Vítězkami se staly stři studentky Zuzana Koleňáková, Simona Kropáčková a Soňa Müllerová se svou originální, hodnotnou a vtipnou scénkou.
Své studenty přišli podpořit také pedagogové a ředitele zapojených středních škol. Cenu za největší počet zaslaných esejí vyhrálo gymnázium Čajkovského a byli ohodnoceni sladkou odměnou.


autor: Mgr. Marek Vaculík

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění