> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Olomouckém kraji jsem doma.

vloženo: 29.03.2018           komentářů: 0

Středoškoláci v BEA campusu Olomouc představili své digitální JÁ i možnosti umělé inteligence

V BEA campusu Olomouc se včera konalo prezentační finále 7. ročníku esejisticko-prezentační středoškolské soutěže s názvem „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“ Soutěž byla v tomto roce pořádána společností BEACPP4OK, a to ve spolupráci s partnery jednotlivých soutěžních kategorií.
Do prezentačního finále bylo vybráno 15 soutěžních týmů. Studenti z osmi středních škol Olomouckého kraje se setkali při společném prezentačním souboji a vedli si naprosto skvěle. Finalisté byli do velkého prezentačního souboje vybaveni potřebnými rétorickými i prezentačními „zbraněmi", jež se jim dostalo na workshopu prezentačních dovedností, který prezentačnímu finále předcházel. Před zaplněným sálem BEA campusu Olomouc soutěžící předvedli ty nejlepší výkony.
Velkého finále a slavnostního vyhlášení výsledků se jako odborní garanti, porotci a hosté zúčastnili náměstek primátora Statutárního města Olomouce PhDr. Pavel Urbášek, za odbor školství Magistrátu města Olomouce Mgr. Barbora Šenková, náměstek hejtmana Ladislav Hynek, Mgr. Marek Vaculík, ředitel společnosti BEACPP4OK. Za Moravskou vysokou školu v porotě zasedl Ing. Omar Ameir, Ph.D. a student MVŠO Josef Polzer. TESCO SW, přední českou IT firmu, zastupoval Mgr. Viktor Spáčil.

Většina finalistů vystupovala s mikrofonem poprvé. Našli se však i tací, kteří na podiu BEA campusu Olomouc jsou jako doma. Ti nejlepší ze všech se umístili na prvních místech ve svých kategoriích a odnesli si nejen silné zážitky, ale také hodnotné ceny, které do soutěže věnovali partneři.
Dárkové tašky od společnosti BEACPPOK, která je pořádajícím soutěže a garantem kategorie s názvem „Škola mých snů připravena pro vzdělání 4.0.“ získaly dvě studentky Kristýna Jedynáková, Martina Koplíková.
V kategorii „Digitální JÁ vs. Reálné JÁ aneb Jak může má stopa v digitálním světě ovlivnit mé studium a kariéru?“, jejímž odborným garantem byla Moravská vysoká škola Olomouc, zvítězili studenti Otilie Pernecká a Kryštof Hodinář. Ti získali stipendia ke studiu na Moravské vysoké škole Olomouc.
IT technologie blízké budoucnosti a umělá inteligence, touto problematikou se zabývala soutěžní kategorie s názvem „IT a umělá inteligence“. V kategorii byla hned dvě první místa. Výkony byly tak neuvěřitelně vyrovnané a na prvním místě se umístil Martin Zatloukal ze Slovanského gymnázia a druhý tým tvořili Hanuš Řezáč a Jakub Osmani, kteří jsou ostřílenými prezentujícími a podium BEA campusu Olomouc jim je dobře známé. Soutěže se letos účastnili již počtvrté. Odborným garantem kategorie byla společnost TESCO SW, která jako ceny do soutěže věnovala chytré hodinky. To, že studenti Hanuš Řezáč a Jakub Osmani zúročili znalosti z workshopů prezentačních dovedností a zkušenosti z minulých ročníků, potvrzuje fakt, že taktéž získali cenu publika, kterou volili diváci přítomní v sále. Cenu publika věnovala společnost BEACPP4OK.
Partnerem kategorie „ Cesta k domovu aneb Jak historie ovlivňuje ráz našeho města? A Top 5 Olomouckého kraje pro můj spokojený život“ byl Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc. Vítězem se stal tým ve složení Kristýny Hodanské a Michala Dohnálka, kteří si odnesli dárkové balíčky, jež do soutěže věnovali garanti kategorie.
V čase zpátky jsme se vydali s cestovní kanceláří Bohemian Fantasy a kategorií „Toulky po Olomouci se strojem času“ Vítězkami se staly stři studentky Zuzana Koleňáková, Simona Kropáčková a Soňa Müllerová se svou originální, hodnotnou a vtipnou scénkou.
Své studenty přišli podpořit také pedagogové a ředitele zapojených středních škol. Cenu za největší počet zaslaných esejí vyhrálo gymnázium Čajkovského a byli ohodnoceni sladkou odměnou.


autor: Mgr. Marek Vaculík

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

29.06.2018

Poctiví nálezci
V prvním případě se jednalo o muže, který našel na ulici Křížkovského pánskou peněženku. Ta obsahovala osobní doklady, průkaz pojišťovny, věrnostní karty, kreditní kartu a hotovost ve výši 500,- Kč. S druhým nálezem se na strážníky obrátila žena, která ve Smetanových sadech nalezla mobilní telefon značky ASUS. V obou případech se podařilo majitele věcí kontaktovat a předat jim nálezy. Od začátku roku přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc celkem 347 oznámení o nálezech, kdy se v 83 případech jednalo o doklady a ceniny a v dalších 264 o věci

27.06.2018

Vloupání do trafiky
Telefonické oznámení o dvou mladících, kteří mají pravděpodobně vykrádat trafiku na třídě Míru, přijalo ve středu 27.6.2018 po osmé hodině večerní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala dva mladíky, kteří byli v mírně podnapilém stavu. Starší z dvojice hlídce uvedl, že mu nechtěně zajel za plot u trafiky skateboard a následně si pro něj lezl.

27.06.2018

Muž měl obavu z konfliktu
Ve středu 27.6.2018 ve večerních hodinách přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od muže, který požádal strážníky o dohled při setkání se svou bývalou přítelkyní. Muž byl se ženou domluven na předání věcí ze společného bydliště, obával se však z možného napadení ze strany jejích známých, kteří mají být z východní Evropy. Oznamovatel si za přítomnosti bývalé přítelkyně převzal své osobní věci a celá věc se tak obešla bez narušení veřejného pořádku.

27.06.2018

Strážníci pomáhali seniorce
Pracovník ostrahy supermarketu, nacházejícího se v nákupním centru na ulici 8. května, se včera v odpoledních hodinách telefonicky obrátil na městskou policii s žádostí o pomoc. Důvodem byla bezmála sedmdesátiletá žena, která se již delší dobu pohybovala po prodejně a bála se jít domů. Žena strážníkům po příjezdu do supermarketu sdělila, že ztratila tašku s doklady a nyní se bojí jít do svého bytu, protože by se zde mohl nacházet zloděj. Hlídka ženu doprovodila do místa trvalého bydliště a společně zkontrolovali byt, kdy bylo zjištěno, že se zde nikdo nenachází a taktéž nevznikla žádná škoda na majetku.

27.06.2018

Vandal poškodil dveře prodejny
Včera před osmou hodinou ranní zjistila hlídka Městské policie Olomouc, při kontrolní činnosti, poškozené vstupní dveře do prodejny, která se nachází v pasáži v Edelmannově paláci. Při bližší kontrole strážníci zjistili, že ve dveřích je rozbitá spodní skleněná výplň. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu řešení.