> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Olomouckém kraji jsem doma.

vloženo: 29.03.2018           komentářů: 0

Středoškoláci v BEA campusu Olomouc představili své digitální JÁ i možnosti umělé inteligence

V BEA campusu Olomouc se včera konalo prezentační finále 7. ročníku esejisticko-prezentační středoškolské soutěže s názvem „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“ Soutěž byla v tomto roce pořádána společností BEACPP4OK, a to ve spolupráci s partnery jednotlivých soutěžních kategorií.
Do prezentačního finále bylo vybráno 15 soutěžních týmů. Studenti z osmi středních škol Olomouckého kraje se setkali při společném prezentačním souboji a vedli si naprosto skvěle. Finalisté byli do velkého prezentačního souboje vybaveni potřebnými rétorickými i prezentačními „zbraněmi", jež se jim dostalo na workshopu prezentačních dovedností, který prezentačnímu finále předcházel. Před zaplněným sálem BEA campusu Olomouc soutěžící předvedli ty nejlepší výkony.
Velkého finále a slavnostního vyhlášení výsledků se jako odborní garanti, porotci a hosté zúčastnili náměstek primátora Statutárního města Olomouce PhDr. Pavel Urbášek, za odbor školství Magistrátu města Olomouce Mgr. Barbora Šenková, náměstek hejtmana Ladislav Hynek, Mgr. Marek Vaculík, ředitel společnosti BEACPP4OK. Za Moravskou vysokou školu v porotě zasedl Ing. Omar Ameir, Ph.D. a student MVŠO Josef Polzer. TESCO SW, přední českou IT firmu, zastupoval Mgr. Viktor Spáčil.

Většina finalistů vystupovala s mikrofonem poprvé. Našli se však i tací, kteří na podiu BEA campusu Olomouc jsou jako doma. Ti nejlepší ze všech se umístili na prvních místech ve svých kategoriích a odnesli si nejen silné zážitky, ale také hodnotné ceny, které do soutěže věnovali partneři.
Dárkové tašky od společnosti BEACPPOK, která je pořádajícím soutěže a garantem kategorie s názvem „Škola mých snů připravena pro vzdělání 4.0.“ získaly dvě studentky Kristýna Jedynáková, Martina Koplíková.
V kategorii „Digitální JÁ vs. Reálné JÁ aneb Jak může má stopa v digitálním světě ovlivnit mé studium a kariéru?“, jejímž odborným garantem byla Moravská vysoká škola Olomouc, zvítězili studenti Otilie Pernecká a Kryštof Hodinář. Ti získali stipendia ke studiu na Moravské vysoké škole Olomouc.
IT technologie blízké budoucnosti a umělá inteligence, touto problematikou se zabývala soutěžní kategorie s názvem „IT a umělá inteligence“. V kategorii byla hned dvě první místa. Výkony byly tak neuvěřitelně vyrovnané a na prvním místě se umístil Martin Zatloukal ze Slovanského gymnázia a druhý tým tvořili Hanuš Řezáč a Jakub Osmani, kteří jsou ostřílenými prezentujícími a podium BEA campusu Olomouc jim je dobře známé. Soutěže se letos účastnili již počtvrté. Odborným garantem kategorie byla společnost TESCO SW, která jako ceny do soutěže věnovala chytré hodinky. To, že studenti Hanuš Řezáč a Jakub Osmani zúročili znalosti z workshopů prezentačních dovedností a zkušenosti z minulých ročníků, potvrzuje fakt, že taktéž získali cenu publika, kterou volili diváci přítomní v sále. Cenu publika věnovala společnost BEACPP4OK.
Partnerem kategorie „ Cesta k domovu aneb Jak historie ovlivňuje ráz našeho města? A Top 5 Olomouckého kraje pro můj spokojený život“ byl Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc. Vítězem se stal tým ve složení Kristýny Hodanské a Michala Dohnálka, kteří si odnesli dárkové balíčky, jež do soutěže věnovali garanti kategorie.
V čase zpátky jsme se vydali s cestovní kanceláří Bohemian Fantasy a kategorií „Toulky po Olomouci se strojem času“ Vítězkami se staly stři studentky Zuzana Koleňáková, Simona Kropáčková a Soňa Müllerová se svou originální, hodnotnou a vtipnou scénkou.
Své studenty přišli podpořit také pedagogové a ředitele zapojených středních škol. Cenu za největší počet zaslaných esejí vyhrálo gymnázium Čajkovského a byli ohodnoceni sladkou odměnou.


autor: Mgr. Marek Vaculík

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.