> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jarní start MSFL vyšel

vloženo: 31.03.2018           komentářů: 0

Jarní start MSFL vyšel holickému týmu na jedničku

V úvodním 19. kole jarní části Moravskoslezské fotbalové ligy nastoupili holičtí fotbalisté na domácí půdě týmu FC ODRA Petřkovice.

K vidění bylo oboustraně vyrovnané utkání s lepším konecem pro Hanáky. Oba týmy měly v průběhu utkání lepší i horší chvíle a na dobrém terénu se hrál pohledný fotbal s velkým nasazením.

Dnes bylo vidět, že hráči HFK přistoupili k utkání zodpovědně s cílem z dnešního utkání získat všechny body a začít jaro dobrým výsledkem.

To se jim podařilo u ž v prvním poločase, když vedoucí branku utkání vstřelil po krásné samostatné akci Martin Antl. V 18. minutě dostal míč na pravou stranu, přešel s ním přes jednoho hráče a tvrdou střelou po zemi nedal brankáři Godulovi žádnou šanci 0:1.

Poté se hra trochu utlumila a bylo vidět více bojovných pasáží. Především obránce Petřkovic Martin Honiš dohrával osobní souboje hodně ostře a v 27. minutě dostal první žlutou kartu. A poté v závěru první půle nešetrně zajel do Marka Šichora a viděl zaslouženou červenou kartu. Holičtí tak šli do početní převahy.

První poločas skončil jednobrankovým vedením HFK a po změně stran se začali dít krásné fotbalové věci.

Domácí se sice snažili v úvodu druhé půle hrou na tři obránce dosáhnout branky, ale byli to holičtí kteří udeřili. V 73. minutě se prosadil útočník Milorad Dabić, když z boku prostřelil brankáře Godulu a zvýšil na 0:2. Pak už to bylo jen o jednom mužstvu.

V 76. minutě unikl po levé straně opět Dabić a přesnou přihrávkou vybídl krajana Martinoviće, který s přehledem uklidil míč za záda bezmocného Goduly - 0:3.

Tečku za povedeným utkáním udělal opět Dabić, když unikl bekům a chladnokrevně poslal míč podél padajícího Goduly do sítě – 0:4.

Diváci v tomto utkání viděli čtyři krásné gól a tak si holičtí zaslouženě odvážejí z horké půdy Petřkovic všechny tři body.

FC ODRA Petřkovice - 1.HFK Olomouc 0:4 (0:1)

Branky: 18. Antl, 73. Dabić, 76. Martinović, 82. Dabić. Rozhodčí: Tomanec - Žurovec, Kneisl. Delegát: Kubíček. ŽK: 27. Honiš (PEK) - 44. Vichta (HFK), 65. Antl (HFK), 76. Martinović (HFK). ČK: 45. Honiš (PEK). Diváků: 282.

FC Odra Petřkovice: Godula - Švancer, Rubý, Sporysz, Honiš - Baranek (C), Ptáček, Holiš, Václavík, Smékal - Szotkowski. Náhradníci: Chvěja - Lokša, Polášek, Latocha, Staněk, Regec. Realizační tým - trenér: Ondřej Smetana.

1.HFK Olomouc: Spurný Š. - Plesník, Horka, Seibert, Buček, Martinović, Antl (85. Banasik), Vichta (83. Schmidt), Šichor - Dabić, Voleský (78. Krejčí). Náhradníci: Čtvrtlík - Spurný T., Krejčí, Banasik, Schmidt, Juráš. Realizační tým - trenér: Karel Trnečka, asistent: Karel Hodis, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Daniel Ditmar.

Následující kolo: další utkání jara nás čeká v sobotu 7.4.2018 od 14:30 hod. na domácí půdě proti FC Hlučínu.

autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.