> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Sportovní den SŠP Olomouc s centrem

vloženo: 26.06.2018           komentářů: 0

Sportovní den SŠP, Olomouc, Rooseveltova 79 s centrem APA

Ve dnech 14. 6. a 21. 6. 2018 se na Střední škole polytechnické, Olomouc, Rooseveltova 79 uskutečnily tradiční sportovní dny. V letošním školním roce byly však obohaceny o program centra APA (aplikovaných pohybových aktivit). Spolupráce s tímto centrem byla navázána v rámci projektu IKAP (Implementace krajského akčního plánu). Kromě tradičních turnajů v malé kopané či ve florbale na žáky čekaly paralympijské aktivity, díky kterým se na chvíli mohli vcítit do role člověka se zdravotním postižením. Žáci si tak měli možnost vyzkoušet sportovní mobility na vozíku pro osoby s tělesným postižením, laserovou střelbu a goalball pro osoby se zrakovým postižením, trenažér „Race runner“ simulující pohyb osob s dětskou mozkovou obrnou. Součástí byl i hod oštěpem a vrh medicinbalem z odhodové stolice. Díky těmto aktivitám se žáci účastnili soutěže o nejsilnějšího žáka. Účelem této spolupráce bylo vzbudit v žácích empatii a respekt k možnému aktivnímu a plnohodnotnému životu spoluobčanů se zdravotním postižením.

Mgr. Barbora Hradilová
Speciální pedagog

autor: Mgr. Barbora Hradilová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění