> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

RunTour proběhl Olomoucí

vloženo: 15.07.2018           komentářů: 0

Vyprodaný běžecký seriál RunTour proběhl Olomoucí
V olomouckých Smetanových sadech se v sobotu 14. července uskutečnil čtvrtý závod sezóny 2018 běžeckého seriálu Česká pojišťovna RunTour, jenž se pořádá již 7. rokem. Seriál patří mezi stálice mezi českými závody, který se ale od ostatních odlišuje především tím, že je pro všechny věkové kategorie, pro zkušené, ale i začínající běžce, pro celé rodiny s dětmi.
„RunTour je opravdu závod pro celou rodinu a rozhodně nechci chybět ani v budoucnu, zvlášť proto, že se běhá nejen pro dobrý pocit z běhání, ale i na pomoc nadace Leontinka,“ říkala po závodě moderátorka Míša Indráková (dříve Šmídová) z TV Nova, která závod na 5 km nejen odstartovala, ale i běžela. „Atmosféra na RunTour v Olomouci byla opět skvělá a jsem ráda, že jsem si i letos závod zaběhla, a to poprvé ve verzi +1,“ smála se po závodě Indráková, která je v šestém měsíci těhotenství.
„Jsme přesně v polovině naší závodní sezóny – 4 závody za námi, 4 před námi. Jsme rádi, že v roce 2018 zatím každému závodu přálo počasí a závodníky na trasách vítalo sluníčko, tedy kromě závodu v Brně, kde na jednom úseku trasy pršelo. Nejinak tomu bylo v Olomouci, prvním ze dvou našich letních závodů. A „letním“ je skutečně slovem na svém místě, teploty dnes dosahovaly 28 stupňů Celsia a nebe bylo bez mráčků,“ zhodnotila na konci dne závod Nikola Mráčková z organizačního týmu.
Vysoké teploty ale neodradily přes dva tisíce lidí, dětí i dospělých (kapacita závodu je pro dospělé závody 1500 běžců a závod byl vyprodán), a dorazili na závod, na kterém si velmi pochvalovali atmosféru. Často běžci zmiňují, že největší motivací, proč doběhnout do cíle jsou pro ně na RunTour ostatní běžci, že na trati jsou sportovci všech věkových kategorií, maminky s kočárky, ale i hendikepovaní. Že závod není o tom jen vyhrát, ale spíš o pocitu překonat sám sebe a své limity a užít si příjemný den s přáteli a rodinou.
Právě proto, organizační tým koncipuje závody tak, aby je zvládl a užil si je opravdu každý – rekreační běžci i ti elitní. Podle toho se vybírá lokalita i tvoří trasa. Čtvrtý závod letošního seriálu se běžel stejně jako minulý rok ve Smetanových sadech, kde je krásně rozkvetlý park, jsou v něm udržované cesty a lze v něm najít i stín mezi stromy či se může posedět na trávě a lavičkách.
„Další závod seriálu se bude konat za měsíc v Liberci (18. srpna) a na všechny běžce se již teď těšíme,“ zve na další závod Mráčková. A připomíná, že stejně jako olomoucká RunTour, bude mít i druhý letní závod posunuté startovací časy na pozdější hodinu.
Více informací o libereckém závodě a registrace na něj, ale i na další RunTour najdete na webu...run-tour.cz.
Info o Česká pojišťovna RunTour
RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál pro začínající i zkušené běžce a pro rodiny s dětmi. Na městské závody se běžci často a rádi vracejí a pochvalují si především jejich přátelskou a pohodovou atmosféru a unikátnost jednotlivých tratí. Prostřednictvím seriálu se navíc pomáhá tam, kde je to potřeba. Z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka. Zkrátka, RunTour má smysl běžet!

autor: www.run-tour.cz.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.