> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

RunTour proběhl Olomoucí

vloženo: 15.07.2018           komentářů: 0

Vyprodaný běžecký seriál RunTour proběhl Olomoucí
V olomouckých Smetanových sadech se v sobotu 14. července uskutečnil čtvrtý závod sezóny 2018 běžeckého seriálu Česká pojišťovna RunTour, jenž se pořádá již 7. rokem. Seriál patří mezi stálice mezi českými závody, který se ale od ostatních odlišuje především tím, že je pro všechny věkové kategorie, pro zkušené, ale i začínající běžce, pro celé rodiny s dětmi.
„RunTour je opravdu závod pro celou rodinu a rozhodně nechci chybět ani v budoucnu, zvlášť proto, že se běhá nejen pro dobrý pocit z běhání, ale i na pomoc nadace Leontinka,“ říkala po závodě moderátorka Míša Indráková (dříve Šmídová) z TV Nova, která závod na 5 km nejen odstartovala, ale i běžela. „Atmosféra na RunTour v Olomouci byla opět skvělá a jsem ráda, že jsem si i letos závod zaběhla, a to poprvé ve verzi +1,“ smála se po závodě Indráková, která je v šestém měsíci těhotenství.
„Jsme přesně v polovině naší závodní sezóny – 4 závody za námi, 4 před námi. Jsme rádi, že v roce 2018 zatím každému závodu přálo počasí a závodníky na trasách vítalo sluníčko, tedy kromě závodu v Brně, kde na jednom úseku trasy pršelo. Nejinak tomu bylo v Olomouci, prvním ze dvou našich letních závodů. A „letním“ je skutečně slovem na svém místě, teploty dnes dosahovaly 28 stupňů Celsia a nebe bylo bez mráčků,“ zhodnotila na konci dne závod Nikola Mráčková z organizačního týmu.
Vysoké teploty ale neodradily přes dva tisíce lidí, dětí i dospělých (kapacita závodu je pro dospělé závody 1500 běžců a závod byl vyprodán), a dorazili na závod, na kterém si velmi pochvalovali atmosféru. Často běžci zmiňují, že největší motivací, proč doběhnout do cíle jsou pro ně na RunTour ostatní běžci, že na trati jsou sportovci všech věkových kategorií, maminky s kočárky, ale i hendikepovaní. Že závod není o tom jen vyhrát, ale spíš o pocitu překonat sám sebe a své limity a užít si příjemný den s přáteli a rodinou.
Právě proto, organizační tým koncipuje závody tak, aby je zvládl a užil si je opravdu každý – rekreační běžci i ti elitní. Podle toho se vybírá lokalita i tvoří trasa. Čtvrtý závod letošního seriálu se běžel stejně jako minulý rok ve Smetanových sadech, kde je krásně rozkvetlý park, jsou v něm udržované cesty a lze v něm najít i stín mezi stromy či se může posedět na trávě a lavičkách.
„Další závod seriálu se bude konat za měsíc v Liberci (18. srpna) a na všechny běžce se již teď těšíme,“ zve na další závod Mráčková. A připomíná, že stejně jako olomoucká RunTour, bude mít i druhý letní závod posunuté startovací časy na pozdější hodinu.
Více informací o libereckém závodě a registrace na něj, ale i na další RunTour najdete na webu...run-tour.cz.
Info o Česká pojišťovna RunTour
RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál pro začínající i zkušené běžce a pro rodiny s dětmi. Na městské závody se běžci často a rádi vracejí a pochvalují si především jejich přátelskou a pohodovou atmosféru a unikátnost jednotlivých tratí. Prostřednictvím seriálu se navíc pomáhá tam, kde je to potřeba. Z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka. Zkrátka, RunTour má smysl běžet!

autor: www.run-tour.cz.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

29.06.2018

Poctiví nálezci
V prvním případě se jednalo o muže, který našel na ulici Křížkovského pánskou peněženku. Ta obsahovala osobní doklady, průkaz pojišťovny, věrnostní karty, kreditní kartu a hotovost ve výši 500,- Kč. S druhým nálezem se na strážníky obrátila žena, která ve Smetanových sadech nalezla mobilní telefon značky ASUS. V obou případech se podařilo majitele věcí kontaktovat a předat jim nálezy. Od začátku roku přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc celkem 347 oznámení o nálezech, kdy se v 83 případech jednalo o doklady a ceniny a v dalších 264 o věci

27.06.2018

Vloupání do trafiky
Telefonické oznámení o dvou mladících, kteří mají pravděpodobně vykrádat trafiku na třídě Míru, přijalo ve středu 27.6.2018 po osmé hodině večerní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala dva mladíky, kteří byli v mírně podnapilém stavu. Starší z dvojice hlídce uvedl, že mu nechtěně zajel za plot u trafiky skateboard a následně si pro něj lezl.

27.06.2018

Muž měl obavu z konfliktu
Ve středu 27.6.2018 ve večerních hodinách přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od muže, který požádal strážníky o dohled při setkání se svou bývalou přítelkyní. Muž byl se ženou domluven na předání věcí ze společného bydliště, obával se však z možného napadení ze strany jejích známých, kteří mají být z východní Evropy. Oznamovatel si za přítomnosti bývalé přítelkyně převzal své osobní věci a celá věc se tak obešla bez narušení veřejného pořádku.

27.06.2018

Strážníci pomáhali seniorce
Pracovník ostrahy supermarketu, nacházejícího se v nákupním centru na ulici 8. května, se včera v odpoledních hodinách telefonicky obrátil na městskou policii s žádostí o pomoc. Důvodem byla bezmála sedmdesátiletá žena, která se již delší dobu pohybovala po prodejně a bála se jít domů. Žena strážníkům po příjezdu do supermarketu sdělila, že ztratila tašku s doklady a nyní se bojí jít do svého bytu, protože by se zde mohl nacházet zloděj. Hlídka ženu doprovodila do místa trvalého bydliště a společně zkontrolovali byt, kdy bylo zjištěno, že se zde nikdo nenachází a taktéž nevznikla žádná škoda na majetku.

27.06.2018

Vandal poškodil dveře prodejny
Včera před osmou hodinou ranní zjistila hlídka Městské policie Olomouc, při kontrolní činnosti, poškozené vstupní dveře do prodejny, která se nachází v pasáži v Edelmannově paláci. Při bližší kontrole strážníci zjistili, že ve dveřích je rozbitá spodní skleněná výplň. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu řešení.