> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

RunTour proběhl Olomoucí

vloženo: 15.07.2018           komentářů: 0

Vyprodaný běžecký seriál RunTour proběhl Olomoucí
V olomouckých Smetanových sadech se v sobotu 14. července uskutečnil čtvrtý závod sezóny 2018 běžeckého seriálu Česká pojišťovna RunTour, jenž se pořádá již 7. rokem. Seriál patří mezi stálice mezi českými závody, který se ale od ostatních odlišuje především tím, že je pro všechny věkové kategorie, pro zkušené, ale i začínající běžce, pro celé rodiny s dětmi.
„RunTour je opravdu závod pro celou rodinu a rozhodně nechci chybět ani v budoucnu, zvlášť proto, že se běhá nejen pro dobrý pocit z běhání, ale i na pomoc nadace Leontinka,“ říkala po závodě moderátorka Míša Indráková (dříve Šmídová) z TV Nova, která závod na 5 km nejen odstartovala, ale i běžela. „Atmosféra na RunTour v Olomouci byla opět skvělá a jsem ráda, že jsem si i letos závod zaběhla, a to poprvé ve verzi +1,“ smála se po závodě Indráková, která je v šestém měsíci těhotenství.
„Jsme přesně v polovině naší závodní sezóny – 4 závody za námi, 4 před námi. Jsme rádi, že v roce 2018 zatím každému závodu přálo počasí a závodníky na trasách vítalo sluníčko, tedy kromě závodu v Brně, kde na jednom úseku trasy pršelo. Nejinak tomu bylo v Olomouci, prvním ze dvou našich letních závodů. A „letním“ je skutečně slovem na svém místě, teploty dnes dosahovaly 28 stupňů Celsia a nebe bylo bez mráčků,“ zhodnotila na konci dne závod Nikola Mráčková z organizačního týmu.
Vysoké teploty ale neodradily přes dva tisíce lidí, dětí i dospělých (kapacita závodu je pro dospělé závody 1500 běžců a závod byl vyprodán), a dorazili na závod, na kterém si velmi pochvalovali atmosféru. Často běžci zmiňují, že největší motivací, proč doběhnout do cíle jsou pro ně na RunTour ostatní běžci, že na trati jsou sportovci všech věkových kategorií, maminky s kočárky, ale i hendikepovaní. Že závod není o tom jen vyhrát, ale spíš o pocitu překonat sám sebe a své limity a užít si příjemný den s přáteli a rodinou.
Právě proto, organizační tým koncipuje závody tak, aby je zvládl a užil si je opravdu každý – rekreační běžci i ti elitní. Podle toho se vybírá lokalita i tvoří trasa. Čtvrtý závod letošního seriálu se běžel stejně jako minulý rok ve Smetanových sadech, kde je krásně rozkvetlý park, jsou v něm udržované cesty a lze v něm najít i stín mezi stromy či se může posedět na trávě a lavičkách.
„Další závod seriálu se bude konat za měsíc v Liberci (18. srpna) a na všechny běžce se již teď těšíme,“ zve na další závod Mráčková. A připomíná, že stejně jako olomoucká RunTour, bude mít i druhý letní závod posunuté startovací časy na pozdější hodinu.
Více informací o libereckém závodě a registrace na něj, ale i na další RunTour najdete na webu...run-tour.cz.
Info o Česká pojišťovna RunTour
RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál pro začínající i zkušené běžce a pro rodiny s dětmi. Na městské závody se běžci často a rádi vracejí a pochvalují si především jejich přátelskou a pohodovou atmosféru a unikátnost jednotlivých tratí. Prostřednictvím seriálu se navíc pomáhá tam, kde je to potřeba. Z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka. Zkrátka, RunTour má smysl běžet!

autor: www.run-tour.cz.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění