> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

RunTour proběhl Olomoucí

vloženo: 15.07.2018           komentářů: 0

Vyprodaný běžecký seriál RunTour proběhl Olomoucí
V olomouckých Smetanových sadech se v sobotu 14. července uskutečnil čtvrtý závod sezóny 2018 běžeckého seriálu Česká pojišťovna RunTour, jenž se pořádá již 7. rokem. Seriál patří mezi stálice mezi českými závody, který se ale od ostatních odlišuje především tím, že je pro všechny věkové kategorie, pro zkušené, ale i začínající běžce, pro celé rodiny s dětmi.
„RunTour je opravdu závod pro celou rodinu a rozhodně nechci chybět ani v budoucnu, zvlášť proto, že se běhá nejen pro dobrý pocit z běhání, ale i na pomoc nadace Leontinka,“ říkala po závodě moderátorka Míša Indráková (dříve Šmídová) z TV Nova, která závod na 5 km nejen odstartovala, ale i běžela. „Atmosféra na RunTour v Olomouci byla opět skvělá a jsem ráda, že jsem si i letos závod zaběhla, a to poprvé ve verzi +1,“ smála se po závodě Indráková, která je v šestém měsíci těhotenství.
„Jsme přesně v polovině naší závodní sezóny – 4 závody za námi, 4 před námi. Jsme rádi, že v roce 2018 zatím každému závodu přálo počasí a závodníky na trasách vítalo sluníčko, tedy kromě závodu v Brně, kde na jednom úseku trasy pršelo. Nejinak tomu bylo v Olomouci, prvním ze dvou našich letních závodů. A „letním“ je skutečně slovem na svém místě, teploty dnes dosahovaly 28 stupňů Celsia a nebe bylo bez mráčků,“ zhodnotila na konci dne závod Nikola Mráčková z organizačního týmu.
Vysoké teploty ale neodradily přes dva tisíce lidí, dětí i dospělých (kapacita závodu je pro dospělé závody 1500 běžců a závod byl vyprodán), a dorazili na závod, na kterém si velmi pochvalovali atmosféru. Často běžci zmiňují, že největší motivací, proč doběhnout do cíle jsou pro ně na RunTour ostatní běžci, že na trati jsou sportovci všech věkových kategorií, maminky s kočárky, ale i hendikepovaní. Že závod není o tom jen vyhrát, ale spíš o pocitu překonat sám sebe a své limity a užít si příjemný den s přáteli a rodinou.
Právě proto, organizační tým koncipuje závody tak, aby je zvládl a užil si je opravdu každý – rekreační běžci i ti elitní. Podle toho se vybírá lokalita i tvoří trasa. Čtvrtý závod letošního seriálu se běžel stejně jako minulý rok ve Smetanových sadech, kde je krásně rozkvetlý park, jsou v něm udržované cesty a lze v něm najít i stín mezi stromy či se může posedět na trávě a lavičkách.
„Další závod seriálu se bude konat za měsíc v Liberci (18. srpna) a na všechny běžce se již teď těšíme,“ zve na další závod Mráčková. A připomíná, že stejně jako olomoucká RunTour, bude mít i druhý letní závod posunuté startovací časy na pozdější hodinu.
Více informací o libereckém závodě a registrace na něj, ale i na další RunTour najdete na webu...run-tour.cz.
Info o Česká pojišťovna RunTour
RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál pro začínající i zkušené běžce a pro rodiny s dětmi. Na městské závody se běžci často a rádi vracejí a pochvalují si především jejich přátelskou a pohodovou atmosféru a unikátnost jednotlivých tratí. Prostřednictvím seriálu se navíc pomáhá tam, kde je to potřeba. Z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka. Zkrátka, RunTour má smysl běžet!

autor: www.run-tour.cz.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.