> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Start nového soutěžního ročníku

vloženo: 03.08.2018           komentářů: 0

Zbývá nám už jen několik málo dní do startu nového soutěžního ročníku 2018/2019, ve kterém náš A tým bude hrát Moravskoslezskou divizi skupinu E a rezervní B mužstvo, které tvoří výhradně odchovanci naší mládežnické základny, se bude snažit navázat na předchozí skvělou sezónu v Krajské přeboru. Po nevydařené sezóně 2017/2018, kdy A mužstvo sestoupilo z Moravskoslezské fotbalové ligy, je nová sezóna i pro klub novým startem s několika změnami.

Jak už jsme dříve informovali, skončili dvě významné osobnosti, a to předseda představenstva pan Vladimír Dostál, který se klubu věnoval více jak 24 let a s ním i sportovní ředitel RNDr. Stanislav Koutný.

V návaznosti na sportovní stránku našeho fotbalového klubu jde ruku v ruce i ta hospodářská a finanční stránka. Určitým problémem, stejně jako pro všechny kluby v ČR, je stále nevyřešené financování z FAČR a MŠMT.

Nedílnou stránkou fungování klubu je probíhající rekonstrukce hřiště s umělým povrchem, který by měl nově vylepšit sportovní stránku areálu. Aktuálně probíhají přípravné technologické práce a během srpna a září, pokud vše půjde tak jak má, proběhne výměna povrchu, oplocení a dokončení rekonstrukce hřiště.

Pokud se podíváme trochu blíže na sportovní složku, tak velkou změnou prošel kádr hlavního A mužstva. Hlavním trenérem A družstva zůstal Jiří Derco, rezervní B tým pak povede dosavadní asistent Milan Kovařík.

Z původního hráčského kádru odešli Spurný Štěpán, Seibert Ondřej, Voleský Patrik, Antl Martin, Vichta Jakub - všichni zpět do Sigmy Olomouc, Plesník Radim - zpět do Baníku Ostrava, Banasik Marek - odchod do Rakouska, Martinović Vasilije - odchod do Srbska, Šichor Marek - Otrokovice, Dabić Milorad - zpět do Vyškova.

Z původní složení zůstali Martin Krejčí, Luboš Horka, Ondřej Buček, Ondřej Bořil, Jakub Juráš, Marek Schmidt, David Kubica, Tadeáš Spurný a kádr byl ještě doplněn hráči z B týmu - Tomáš Drmola, Petr Krumpolc a šanci by měli průběžně dostat i další hráči, kterým bychom chtěli dát příležitost.

Novými hráči našeho klubu se stali brankář Marek Kalina ze Sigmy Olomouc, Ladislav Koutek a Petr Rajnoha z Uničova, Tomáš Malenda z V. Přerov, Tomáš Kvapil a Martin Hladký z Prostějova, Tomáš Fialka z Vyškova a Adam Vlk z Velkého Meziříčí.

Současně jsme se rozhodli udělat změnu v čase domácích mistrovských utkání A týmu, kde po dlouhé době dojde k drobnější úpravě a věříme, že to diváci a fanoušci přivítají. Tradiční sobota jako hrací den zůstala, jen začátek utkání se posunul na dopoledních 10:00 hod.

Novinkou pak bude losování tomboly, která se bude losovat v poločasové přestávce z prodaných vstupenek o hodnotné ceny, jenž dodá partner celého utkání. Diváci se mohou těšit na zajímavé ceny.

Za samozřejmost považujeme zachování celé mládežnické struktury od U6 až po U19. Statut SpSM jsme obhájili hned v prvním kole díky splnění mnoha podmínek včetně výborného zázemí na stadionu v Holici. I na tomto poli jsme i díky prvoligové Sigmě zintenzivnili spolupráci našich dvou nejsilnějších olomouckých klubů. Statut platí nově dvě sezóny a my se budeme snažit vychovávat nové adepty pro naše „B“ mužstvo i „A“ mužstvo.

Letošním sestupem „áčka“ do divize nekončí naše aktivní snaha dát možnost cca 200 klukům i dívkám aktivně se věnovat fotbalu a být v pohybu a budeme rádi, když přibydou další. V našem areálu je místa dost. Stačí nás kontaktovat a přijít na trénink. Věříme, že A tým se nezdrží v divizi déle než jednu soutežní sezónu a budeme v té příští sezóně hrát MSFL.

autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.