> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Start nového soutěžního ročníku

vloženo: 03.08.2018           komentářů: 0

Zbývá nám už jen několik málo dní do startu nového soutěžního ročníku 2018/2019, ve kterém náš A tým bude hrát Moravskoslezskou divizi skupinu E a rezervní B mužstvo, které tvoří výhradně odchovanci naší mládežnické základny, se bude snažit navázat na předchozí skvělou sezónu v Krajské přeboru. Po nevydařené sezóně 2017/2018, kdy A mužstvo sestoupilo z Moravskoslezské fotbalové ligy, je nová sezóna i pro klub novým startem s několika změnami.

Jak už jsme dříve informovali, skončili dvě významné osobnosti, a to předseda představenstva pan Vladimír Dostál, který se klubu věnoval více jak 24 let a s ním i sportovní ředitel RNDr. Stanislav Koutný.

V návaznosti na sportovní stránku našeho fotbalového klubu jde ruku v ruce i ta hospodářská a finanční stránka. Určitým problémem, stejně jako pro všechny kluby v ČR, je stále nevyřešené financování z FAČR a MŠMT.

Nedílnou stránkou fungování klubu je probíhající rekonstrukce hřiště s umělým povrchem, který by měl nově vylepšit sportovní stránku areálu. Aktuálně probíhají přípravné technologické práce a během srpna a září, pokud vše půjde tak jak má, proběhne výměna povrchu, oplocení a dokončení rekonstrukce hřiště.

Pokud se podíváme trochu blíže na sportovní složku, tak velkou změnou prošel kádr hlavního A mužstva. Hlavním trenérem A družstva zůstal Jiří Derco, rezervní B tým pak povede dosavadní asistent Milan Kovařík.

Z původního hráčského kádru odešli Spurný Štěpán, Seibert Ondřej, Voleský Patrik, Antl Martin, Vichta Jakub - všichni zpět do Sigmy Olomouc, Plesník Radim - zpět do Baníku Ostrava, Banasik Marek - odchod do Rakouska, Martinović Vasilije - odchod do Srbska, Šichor Marek - Otrokovice, Dabić Milorad - zpět do Vyškova.

Z původní složení zůstali Martin Krejčí, Luboš Horka, Ondřej Buček, Ondřej Bořil, Jakub Juráš, Marek Schmidt, David Kubica, Tadeáš Spurný a kádr byl ještě doplněn hráči z B týmu - Tomáš Drmola, Petr Krumpolc a šanci by měli průběžně dostat i další hráči, kterým bychom chtěli dát příležitost.

Novými hráči našeho klubu se stali brankář Marek Kalina ze Sigmy Olomouc, Ladislav Koutek a Petr Rajnoha z Uničova, Tomáš Malenda z V. Přerov, Tomáš Kvapil a Martin Hladký z Prostějova, Tomáš Fialka z Vyškova a Adam Vlk z Velkého Meziříčí.

Současně jsme se rozhodli udělat změnu v čase domácích mistrovských utkání A týmu, kde po dlouhé době dojde k drobnější úpravě a věříme, že to diváci a fanoušci přivítají. Tradiční sobota jako hrací den zůstala, jen začátek utkání se posunul na dopoledních 10:00 hod.

Novinkou pak bude losování tomboly, která se bude losovat v poločasové přestávce z prodaných vstupenek o hodnotné ceny, jenž dodá partner celého utkání. Diváci se mohou těšit na zajímavé ceny.

Za samozřejmost považujeme zachování celé mládežnické struktury od U6 až po U19. Statut SpSM jsme obhájili hned v prvním kole díky splnění mnoha podmínek včetně výborného zázemí na stadionu v Holici. I na tomto poli jsme i díky prvoligové Sigmě zintenzivnili spolupráci našich dvou nejsilnějších olomouckých klubů. Statut platí nově dvě sezóny a my se budeme snažit vychovávat nové adepty pro naše „B“ mužstvo i „A“ mužstvo.

Letošním sestupem „áčka“ do divize nekončí naše aktivní snaha dát možnost cca 200 klukům i dívkám aktivně se věnovat fotbalu a být v pohybu a budeme rádi, když přibydou další. V našem areálu je místa dost. Stačí nás kontaktovat a přijít na trénink. Věříme, že A tým se nezdrží v divizi déle než jednu soutežní sezónu a budeme v té příští sezóně hrát MSFL.

autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.