> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Start nového soutěžního ročníku

vloženo: 03.08.2018           komentářů: 0

Zbývá nám už jen několik málo dní do startu nového soutěžního ročníku 2018/2019, ve kterém náš A tým bude hrát Moravskoslezskou divizi skupinu E a rezervní B mužstvo, které tvoří výhradně odchovanci naší mládežnické základny, se bude snažit navázat na předchozí skvělou sezónu v Krajské přeboru. Po nevydařené sezóně 2017/2018, kdy A mužstvo sestoupilo z Moravskoslezské fotbalové ligy, je nová sezóna i pro klub novým startem s několika změnami.

Jak už jsme dříve informovali, skončili dvě významné osobnosti, a to předseda představenstva pan Vladimír Dostál, který se klubu věnoval více jak 24 let a s ním i sportovní ředitel RNDr. Stanislav Koutný.

V návaznosti na sportovní stránku našeho fotbalového klubu jde ruku v ruce i ta hospodářská a finanční stránka. Určitým problémem, stejně jako pro všechny kluby v ČR, je stále nevyřešené financování z FAČR a MŠMT.

Nedílnou stránkou fungování klubu je probíhající rekonstrukce hřiště s umělým povrchem, který by měl nově vylepšit sportovní stránku areálu. Aktuálně probíhají přípravné technologické práce a během srpna a září, pokud vše půjde tak jak má, proběhne výměna povrchu, oplocení a dokončení rekonstrukce hřiště.

Pokud se podíváme trochu blíže na sportovní složku, tak velkou změnou prošel kádr hlavního A mužstva. Hlavním trenérem A družstva zůstal Jiří Derco, rezervní B tým pak povede dosavadní asistent Milan Kovařík.

Z původního hráčského kádru odešli Spurný Štěpán, Seibert Ondřej, Voleský Patrik, Antl Martin, Vichta Jakub - všichni zpět do Sigmy Olomouc, Plesník Radim - zpět do Baníku Ostrava, Banasik Marek - odchod do Rakouska, Martinović Vasilije - odchod do Srbska, Šichor Marek - Otrokovice, Dabić Milorad - zpět do Vyškova.

Z původní složení zůstali Martin Krejčí, Luboš Horka, Ondřej Buček, Ondřej Bořil, Jakub Juráš, Marek Schmidt, David Kubica, Tadeáš Spurný a kádr byl ještě doplněn hráči z B týmu - Tomáš Drmola, Petr Krumpolc a šanci by měli průběžně dostat i další hráči, kterým bychom chtěli dát příležitost.

Novými hráči našeho klubu se stali brankář Marek Kalina ze Sigmy Olomouc, Ladislav Koutek a Petr Rajnoha z Uničova, Tomáš Malenda z V. Přerov, Tomáš Kvapil a Martin Hladký z Prostějova, Tomáš Fialka z Vyškova a Adam Vlk z Velkého Meziříčí.

Současně jsme se rozhodli udělat změnu v čase domácích mistrovských utkání A týmu, kde po dlouhé době dojde k drobnější úpravě a věříme, že to diváci a fanoušci přivítají. Tradiční sobota jako hrací den zůstala, jen začátek utkání se posunul na dopoledních 10:00 hod.

Novinkou pak bude losování tomboly, která se bude losovat v poločasové přestávce z prodaných vstupenek o hodnotné ceny, jenž dodá partner celého utkání. Diváci se mohou těšit na zajímavé ceny.

Za samozřejmost považujeme zachování celé mládežnické struktury od U6 až po U19. Statut SpSM jsme obhájili hned v prvním kole díky splnění mnoha podmínek včetně výborného zázemí na stadionu v Holici. I na tomto poli jsme i díky prvoligové Sigmě zintenzivnili spolupráci našich dvou nejsilnějších olomouckých klubů. Statut platí nově dvě sezóny a my se budeme snažit vychovávat nové adepty pro naše „B“ mužstvo i „A“ mužstvo.

Letošním sestupem „áčka“ do divize nekončí naše aktivní snaha dát možnost cca 200 klukům i dívkám aktivně se věnovat fotbalu a být v pohybu a budeme rádi, když přibydou další. V našem areálu je místa dost. Stačí nás kontaktovat a přijít na trénink. Věříme, že A tým se nezdrží v divizi déle než jednu soutežní sezónu a budeme v té příští sezóně hrát MSFL.

autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění