> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Centrum Amelie Olomouc oslaví

vloženo: 08.08.2018           komentářů: 0

Amelie vyhlašuje literární soutěž na téma dobrovolnictví
Centrum Amelie Olomouc oslaví své desáté výročí existence a bezplatné pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým vskutku originálně. Ve spolupráci s uměleckou skupinou Talentovaní Umělci vyhlašuje literární soutěž s názvem DOBROVOLNICTVÍ A JÁ.
Bezplatné služby odborného psychologického a sociálního poradenství nabízí onkologicky nemocným a jejich blízkým nezisková organizace Amelie, z.s. prostřednictvím svého Centra Amelie v Olomouci již desátým rokem. Jde o jedinou pomoc tohoto typu ve zdejším regionu. Aktivity Amelie jsou zde známé také díky ojedinělému dobrovolnickému programu, který je uskutečňován zejména na Onkologické klinice místní Fakultní nemocnice. Pod hlavičkou olomouckého Centra Amelie probíhá pravidelně také mnoho kulturně-společenských a osvětových akcí. Pro nemocné i veřejnost jsou zde často pořádány různé výstavy, hudební vystoupení, přednášky, workshopy či benefiční bazárky. „K desátému výročí naší existence a poskytování bezplatné pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým v Olomouckém regionu chystáme originální a kreativní akci. Pravidelně se věnujeme aktivitám zaměřeným na podporu dobrovolnictví a díky spolupráci s uměleckou skupinou Talentovaní Umělci jsme se tentokrát rozhodli uspořádat literární soutěž, která zde patří spíše mezi vzácnější aktivity,“ upřesnila Tereza Kvapil Pokorná, koordinátorka Centra.
Literární soutěž má dvě kategorie. První z nich se mohou zúčastnit děti a mládež do 15 let s příspěvky na téma Dobrovolnice – moje hrdinka a Dobrovolník – můj hrdina. Kategorie od 16 let se vyhlašuje na téma Moje zkušenosti s dobrovolnictvím. Zde se předpokládá, že autor zpracuje vlastní zážitky s dobrovolnictvím. Soutěž nemá omezení rozsahu, počtu příspěvků a žánru. Soutěžní příspěvky však musí být původním a dosud nepublikovaným autorským dílem soutěžícího. „Těšíme se na všechny inspirativní soutěžní příspěvky. Vítězové budou oceněni při příležitosti Oslavy 10. výročí existence Amelie v Olomouci, která se uskuteční koncem roku,“ dodala Tereza Kvapil Pokorná. Své práce mohou autoři zasílat elektronicky až do 8. listopadu letošního roku na emailovou adresu: olomouc@amelie-zs.cz. Více o kompletních pravidlech soutěže lze nalézt na oficiálních webových stránkách ....amelie-zs.cz. 

autor: Mgr. Tereza Kvapil Pokorná, DiS.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.