> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Centrum Amelie Olomouc oslaví

vloženo: 08.08.2018           komentářů: 0

Amelie vyhlašuje literární soutěž na téma dobrovolnictví
Centrum Amelie Olomouc oslaví své desáté výročí existence a bezplatné pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým vskutku originálně. Ve spolupráci s uměleckou skupinou Talentovaní Umělci vyhlašuje literární soutěž s názvem DOBROVOLNICTVÍ A JÁ.
Bezplatné služby odborného psychologického a sociálního poradenství nabízí onkologicky nemocným a jejich blízkým nezisková organizace Amelie, z.s. prostřednictvím svého Centra Amelie v Olomouci již desátým rokem. Jde o jedinou pomoc tohoto typu ve zdejším regionu. Aktivity Amelie jsou zde známé také díky ojedinělému dobrovolnickému programu, který je uskutečňován zejména na Onkologické klinice místní Fakultní nemocnice. Pod hlavičkou olomouckého Centra Amelie probíhá pravidelně také mnoho kulturně-společenských a osvětových akcí. Pro nemocné i veřejnost jsou zde často pořádány různé výstavy, hudební vystoupení, přednášky, workshopy či benefiční bazárky. „K desátému výročí naší existence a poskytování bezplatné pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým v Olomouckém regionu chystáme originální a kreativní akci. Pravidelně se věnujeme aktivitám zaměřeným na podporu dobrovolnictví a díky spolupráci s uměleckou skupinou Talentovaní Umělci jsme se tentokrát rozhodli uspořádat literární soutěž, která zde patří spíše mezi vzácnější aktivity,“ upřesnila Tereza Kvapil Pokorná, koordinátorka Centra.
Literární soutěž má dvě kategorie. První z nich se mohou zúčastnit děti a mládež do 15 let s příspěvky na téma Dobrovolnice – moje hrdinka a Dobrovolník – můj hrdina. Kategorie od 16 let se vyhlašuje na téma Moje zkušenosti s dobrovolnictvím. Zde se předpokládá, že autor zpracuje vlastní zážitky s dobrovolnictvím. Soutěž nemá omezení rozsahu, počtu příspěvků a žánru. Soutěžní příspěvky však musí být původním a dosud nepublikovaným autorským dílem soutěžícího. „Těšíme se na všechny inspirativní soutěžní příspěvky. Vítězové budou oceněni při příležitosti Oslavy 10. výročí existence Amelie v Olomouci, která se uskuteční koncem roku,“ dodala Tereza Kvapil Pokorná. Své práce mohou autoři zasílat elektronicky až do 8. listopadu letošního roku na emailovou adresu: olomouc@amelie-zs.cz. Více o kompletních pravidlech soutěže lze nalézt na oficiálních webových stránkách ....amelie-zs.cz. 

autor: Mgr. Tereza Kvapil Pokorná, DiS.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.