> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Centrum Amelie Olomouc oslaví

vloženo: 08.08.2018           komentářů: 0

Amelie vyhlašuje literární soutěž na téma dobrovolnictví
Centrum Amelie Olomouc oslaví své desáté výročí existence a bezplatné pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým vskutku originálně. Ve spolupráci s uměleckou skupinou Talentovaní Umělci vyhlašuje literární soutěž s názvem DOBROVOLNICTVÍ A JÁ.
Bezplatné služby odborného psychologického a sociálního poradenství nabízí onkologicky nemocným a jejich blízkým nezisková organizace Amelie, z.s. prostřednictvím svého Centra Amelie v Olomouci již desátým rokem. Jde o jedinou pomoc tohoto typu ve zdejším regionu. Aktivity Amelie jsou zde známé také díky ojedinělému dobrovolnickému programu, který je uskutečňován zejména na Onkologické klinice místní Fakultní nemocnice. Pod hlavičkou olomouckého Centra Amelie probíhá pravidelně také mnoho kulturně-společenských a osvětových akcí. Pro nemocné i veřejnost jsou zde často pořádány různé výstavy, hudební vystoupení, přednášky, workshopy či benefiční bazárky. „K desátému výročí naší existence a poskytování bezplatné pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým v Olomouckém regionu chystáme originální a kreativní akci. Pravidelně se věnujeme aktivitám zaměřeným na podporu dobrovolnictví a díky spolupráci s uměleckou skupinou Talentovaní Umělci jsme se tentokrát rozhodli uspořádat literární soutěž, která zde patří spíše mezi vzácnější aktivity,“ upřesnila Tereza Kvapil Pokorná, koordinátorka Centra.
Literární soutěž má dvě kategorie. První z nich se mohou zúčastnit děti a mládež do 15 let s příspěvky na téma Dobrovolnice – moje hrdinka a Dobrovolník – můj hrdina. Kategorie od 16 let se vyhlašuje na téma Moje zkušenosti s dobrovolnictvím. Zde se předpokládá, že autor zpracuje vlastní zážitky s dobrovolnictvím. Soutěž nemá omezení rozsahu, počtu příspěvků a žánru. Soutěžní příspěvky však musí být původním a dosud nepublikovaným autorským dílem soutěžícího. „Těšíme se na všechny inspirativní soutěžní příspěvky. Vítězové budou oceněni při příležitosti Oslavy 10. výročí existence Amelie v Olomouci, která se uskuteční koncem roku,“ dodala Tereza Kvapil Pokorná. Své práce mohou autoři zasílat elektronicky až do 8. listopadu letošního roku na emailovou adresu: olomouc@amelie-zs.cz. Více o kompletních pravidlech soutěže lze nalézt na oficiálních webových stránkách ....amelie-zs.cz. 

autor: Mgr. Tereza Kvapil Pokorná, DiS.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění