> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dny obce Domašova u Šternberka

vloženo: 16.08.2018           komentářů: 0

Srdečně Vás zveme na tradiční oslavy výročí založení obce Domašova u Šternberka.
Program:
Pátek 17. 8. 2018
17:00 Osmička RUN (dětský běžecký závod cca 500/1000 m) - nutná registrace na tel. č. 604722695 do 5. 8. 2018, příp. do zprávy
18:00 Obršál RUN (běžecký závod dospělých na Obršál, cca 5500 m) - nutná registrace do 5. 8. 2018 na tel. č. 725306677, případně do zprávy.
20:30 Letní kino – film Mamma Mia!
Sobota 18. 8. 2018
11:00 Mše sv. v kostele sv. Martina, komentovaná prohlídka
kostela a vyhlídka z kostelní věže v odpoledních hodinách dle zájmu a
individuální domluvy.
od 14.00 Atrakce pro děti skákací hrad, malování na obličej, lukostřelba
americká foukačka, paintballový luk, ruční vzduchovka, skluzavka,
skákací boty a další.
od 14.30 Kapela COUNTRY EX – pohodová muzika pro všechny
16:15 Vystoupení pěveckého sboru Cuvée
17:00 Nejkrásnější okno – vyhlášení výsledků soutěže
19:00 ROSEBAND – večerní zábava pod širým nebem
cca 21:30 Ohňová show
Neděle 19. 8. 2018
15:00 Pěší výšlap na Obršál – neoficiální ukončení oslav
Akce se koná v centru obce, za nepříznivého počasí se oslavy uskuteční v kulturním domě.
Bohaté občerstvení zajištěno. Od 14:30 ochutnávka kančího guláše (omezené množství).
Pořádá obec Domašov u Šternberka, akce je podpořena v rámci SCLLD MAS Šternbersko.

autor: Obec Domašov u Šternberka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.