> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po dvou týdnech se Kohouti opět

vloženo: 22.08.2018           komentářů: 0

Čím více budeme hrát zápasů, tím více se budeme dostávat do tempa, uvědomuje si Jan Káňa

Po dvou týdnech se Kohouti opět střetli s Jihlavou. A i tentokrát utkání skončilo stejným výsledkem – 2:1, z vítězství se však tentokrát radovali Hanáci. Ti se sice dostali do bleskového vedení, když se už v první minutě zápasu prosadil Knotek, Dukla se však nedala a o vítězství se nakonec rozhodovalo až v závěrečné dvacetiminutovce. Výraznou osobou na ledě byl mimo jiné také útočník Jan Káňa, který si pochvaloval souhru se svými spoluhráči v lajně – Zbyňkem Irglem a Petrem Strapáčem: „Jsem strašně rád za možnost hrát s nimi. Myslím si, že by to mohlo fungovat."


Po skoro dvou týdnech od posledního zápasu Olomoučtí opět nazuli brusle a v plecharéně přivítali jihlavskou Duklu. „Bylo vidět, že jsme teď nějakou dobu nehráli. Nejdříve jsme se snažili hrát, poté přišlo oslabení a těžko jsme se dostávali do tempa,“ přiznal po utkání útočník Káňa. S týmem z Vysočiny už se v rámci přípravy na nadcházející ročníky extraligy střetli a prohráli tehdy 1:2. Bylo tedy co vracet.
⇒ Útočník Jan Káňa

Domácí se dostali do vedení přímo bleskově, neuplynula ani minuta a skóre otevřel Knotek. Hanáci i ve zbytku první části měli více ze hry, svůj náskok však nenavýšili. Vyrovnat se Jihlavě podařilo až na začátku třetí dvacetiminutovky, když po průniku překonal Lukáše exolomoucký Zeman. Olomouci se ovšem podařilo ještě do závěrečného hvizdu překlopit vítězství na svou stranu, když se šikovnou tečí nahození z hole Jaroměřského prosadil Zbyněk Irgl. Týmy si následně vyzkoušely také samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil domácí Jergl.

Útočník Jan Káňa se sice v zápase neprosadil, i tak byl vidět. Necelých osm minut do konce utkání se dostal do potyčky s jedním z jihlavských hráčů, který předtím najel do jeho spoluhráče Irgla. Nabízela se tedy otázka, jestli chtěl parťáka z formace pomstít. „Já bych to moc nezveličoval, ale je pravda, že ten samý hráč už v minulém zápase trefil Vojtu Tomečka a teď ten zákrok na Zbyňu. Tyhle střety jsou někdy zbytečné, ale když už jsem tam byl, tak mi přišlo správné, abych něco udělal.“ přiblížil situaci. „ Když jsem se pak ale podíval na stav a čas do konce, tak mě to mrzelo. Bylo to ode mě dost riskantní, ale kluci to naštěstí ubránili,“ přiznal Káňa, který za svůj zákrok dostal 2 + 2 minuty za hrubost.

V nadcházející sezóně se totiž tyto akce budou posuzovat přísněji. „Ten, kdo potyčku vyvolá, dostane dvě minuty navíc. Byla to tedy moje hloupost. Když jsem viděl, že se ten druhý do toho nechce pouštět, měl jsem ho nechat,“ uvědomoval si své pochybení šestadvacetiletý útočník. „Asi bychom se měli zastávat jeden druhého, ale za této situace to bylo ode mě hodně na hraně.“

Káňa ovšem chápe, že jisté zpřísnění pravidel nebude na škodu věci. „Určitě by se měly trestat zákroky, kdy se dohrává po té, co hráč odehraje puk a má hlavu dole, protože je to velice nebezpečné,“. Zároveň ale dodává, že pokud by nešlo o přípravné střetnutí, vypadala by situace podle jeho názoru jinak. „Myslím si, že pokud by šlo o ligu, tak by se protihráč nenechal v rohu zmuchlovat – zvláště ode mě, takového prcka,“ řekl s úsměvem. Jestli má pravdu, nebo se mýlí, zjistí již záhy – extraliga začíná 14. září.

Do té doby čeká Olomouc ještě několik přípravných utkání, v tom nejbližším se v pátek utká na vlastním ledě s týmem Admiral Vladivostok, který působí v KHL. Káňa zavzpomínal na dobu, kdy se s ruským mužstvem střetl ještě v dresu brněnské Komety. „Pamatuji si, že hodně bruslili a že to byl velice rychlý zápas. Určitě je to dobrý soupeř i pro fanoušky – je to zajímavý tým, který se tu často nevidí,“ řekl a dodal, že střetnutí s dalšími týmy jsou v přípravě velice důležité. „Tréninky jsou jedna věc, ale v utkání jsou ty situace úplně jiné. Čím více budeme hrát zápasů, tím více se do toho budeme dostávat. Doufám, že v pátek to bude ještě lepší,“ vyjádřil své přání.

Přípravná utkání jsou od toho, aby se hráči co nejvíce dostali do tempa, ale také například pro to, aby trenéři zjistili, jaké stavět formace. Ta, ve které působí Káňa, se zatím jeví jako nejstabilnější, což se zlínskému odchovanci líbí. „Jsem strašně rád za možnost hrát se Strapem a Zbyňou (pozn. Petrem Strapáčem a Zbyňkem Irglem)>/i>. Zbyňa je persona, je velice dobře technicky vybavený hráč, jeho nahrávky a zakončení jsou skvělé. Na mě s Peťou Strapáčem je, abychom ho hledali, dali mu prostor a šance. Myslím, že by to mohlo fungovat,“ uzavřel optimisticky.

autor: Karolína Vysloužilová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.