> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po dvou týdnech se Kohouti opět

vloženo: 22.08.2018           komentářů: 0

Čím více budeme hrát zápasů, tím více se budeme dostávat do tempa, uvědomuje si Jan Káňa

Po dvou týdnech se Kohouti opět střetli s Jihlavou. A i tentokrát utkání skončilo stejným výsledkem – 2:1, z vítězství se však tentokrát radovali Hanáci. Ti se sice dostali do bleskového vedení, když se už v první minutě zápasu prosadil Knotek, Dukla se však nedala a o vítězství se nakonec rozhodovalo až v závěrečné dvacetiminutovce. Výraznou osobou na ledě byl mimo jiné také útočník Jan Káňa, který si pochvaloval souhru se svými spoluhráči v lajně – Zbyňkem Irglem a Petrem Strapáčem: „Jsem strašně rád za možnost hrát s nimi. Myslím si, že by to mohlo fungovat."


Po skoro dvou týdnech od posledního zápasu Olomoučtí opět nazuli brusle a v plecharéně přivítali jihlavskou Duklu. „Bylo vidět, že jsme teď nějakou dobu nehráli. Nejdříve jsme se snažili hrát, poté přišlo oslabení a těžko jsme se dostávali do tempa,“ přiznal po utkání útočník Káňa. S týmem z Vysočiny už se v rámci přípravy na nadcházející ročníky extraligy střetli a prohráli tehdy 1:2. Bylo tedy co vracet.
⇒ Útočník Jan Káňa

Domácí se dostali do vedení přímo bleskově, neuplynula ani minuta a skóre otevřel Knotek. Hanáci i ve zbytku první části měli více ze hry, svůj náskok však nenavýšili. Vyrovnat se Jihlavě podařilo až na začátku třetí dvacetiminutovky, když po průniku překonal Lukáše exolomoucký Zeman. Olomouci se ovšem podařilo ještě do závěrečného hvizdu překlopit vítězství na svou stranu, když se šikovnou tečí nahození z hole Jaroměřského prosadil Zbyněk Irgl. Týmy si následně vyzkoušely také samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil domácí Jergl.

Útočník Jan Káňa se sice v zápase neprosadil, i tak byl vidět. Necelých osm minut do konce utkání se dostal do potyčky s jedním z jihlavských hráčů, který předtím najel do jeho spoluhráče Irgla. Nabízela se tedy otázka, jestli chtěl parťáka z formace pomstít. „Já bych to moc nezveličoval, ale je pravda, že ten samý hráč už v minulém zápase trefil Vojtu Tomečka a teď ten zákrok na Zbyňu. Tyhle střety jsou někdy zbytečné, ale když už jsem tam byl, tak mi přišlo správné, abych něco udělal.“ přiblížil situaci. „ Když jsem se pak ale podíval na stav a čas do konce, tak mě to mrzelo. Bylo to ode mě dost riskantní, ale kluci to naštěstí ubránili,“ přiznal Káňa, který za svůj zákrok dostal 2 + 2 minuty za hrubost.

V nadcházející sezóně se totiž tyto akce budou posuzovat přísněji. „Ten, kdo potyčku vyvolá, dostane dvě minuty navíc. Byla to tedy moje hloupost. Když jsem viděl, že se ten druhý do toho nechce pouštět, měl jsem ho nechat,“ uvědomoval si své pochybení šestadvacetiletý útočník. „Asi bychom se měli zastávat jeden druhého, ale za této situace to bylo ode mě hodně na hraně.“

Káňa ovšem chápe, že jisté zpřísnění pravidel nebude na škodu věci. „Určitě by se měly trestat zákroky, kdy se dohrává po té, co hráč odehraje puk a má hlavu dole, protože je to velice nebezpečné,“. Zároveň ale dodává, že pokud by nešlo o přípravné střetnutí, vypadala by situace podle jeho názoru jinak. „Myslím si, že pokud by šlo o ligu, tak by se protihráč nenechal v rohu zmuchlovat – zvláště ode mě, takového prcka,“ řekl s úsměvem. Jestli má pravdu, nebo se mýlí, zjistí již záhy – extraliga začíná 14. září.

Do té doby čeká Olomouc ještě několik přípravných utkání, v tom nejbližším se v pátek utká na vlastním ledě s týmem Admiral Vladivostok, který působí v KHL. Káňa zavzpomínal na dobu, kdy se s ruským mužstvem střetl ještě v dresu brněnské Komety. „Pamatuji si, že hodně bruslili a že to byl velice rychlý zápas. Určitě je to dobrý soupeř i pro fanoušky – je to zajímavý tým, který se tu často nevidí,“ řekl a dodal, že střetnutí s dalšími týmy jsou v přípravě velice důležité. „Tréninky jsou jedna věc, ale v utkání jsou ty situace úplně jiné. Čím více budeme hrát zápasů, tím více se do toho budeme dostávat. Doufám, že v pátek to bude ještě lepší,“ vyjádřil své přání.

Přípravná utkání jsou od toho, aby se hráči co nejvíce dostali do tempa, ale také například pro to, aby trenéři zjistili, jaké stavět formace. Ta, ve které působí Káňa, se zatím jeví jako nejstabilnější, což se zlínskému odchovanci líbí. „Jsem strašně rád za možnost hrát se Strapem a Zbyňou (pozn. Petrem Strapáčem a Zbyňkem Irglem)>/i>. Zbyňa je persona, je velice dobře technicky vybavený hráč, jeho nahrávky a zakončení jsou skvělé. Na mě s Peťou Strapáčem je, abychom ho hledali, dali mu prostor a šance. Myslím, že by to mohlo fungovat,“ uzavřel optimisticky.

autor: Karolína Vysloužilová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.