> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Smetanový sad aneb Ples v parku

vloženo: 28.08.2018           komentářů: 0

Letní sezónu plnou filmových projekcí, tančíren, kvízů či sportovních aktivit v olomouckých parcích zakončí naše iniciativa "Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor" Univerzity Palackého neformálním plesem ve Smetanových sadech. Vstup volný, dress code - uvolněný :)

Ten nabídne ve čtvrtek 30. srpna od 18 hodin taneční lekce pod dohledem profesionálů, módní přehlídky, workshopy pro malé i velké, exhibici šátkové akrobacie a dvě kapely.

►►► ALTÁN U FONTÁNY ◄◄◄
18.00-20.00 Worskhop & tančírna - Salsa, zouk a bachata
V altánku vás naučíme základní kroky a figury tří latinskoamerických tanců: veselou a energickou kubánskou Salsu, smyslný brazilský Zouk a romantickou Bachatu z Dominikánské republiky. Na workshopech jsou vítáni i úplní začátečníci – začneme opravdu od základů, ale naučíme se i jednoduché figury, se kterými pak budete zářit na latino tancovačce. Není nutné přijít v páru. Doporučujeme pohodlnou obuv bez podpatků.

►►► SÁL RESTAURACE FONTÁNA ◄◄◄
18.30-20.00 J. Holíková - Workshop moderního výrazového tance
Návštěvníci taneční dílny si vyzkouší techniky, které se zaměřují na poznávání vlastního těla a celkové uvolnění. K účasti nejsou nutné žádné taneční zkušenosti, důležitý je pouze zájem o pohyb a chuť pracovat s vlastní kreativitou. Kromě individuálních technik, které dávají prostor pro rozvíjení vlastního přístupu k pohybu, si společně zatančíme i krátkou variaci.

20.00-20.20 Módní přehlídka KlérFeld (Klara Kornfeld)
V módní přehlídce Vám představíme novou kolekci svatebních šatů z ateliéru KlérFeld inspirovanou přírodou, lehkostí materiálů a luxusními krajkami. Kolekce má výstižný název Sen noci svatojánské. Kolekce KlérFeld je ručně šitá, přímo na tělo. Nevěsta má možnost vybrat si šaty z naší kolekce jak na půjčení, tak na prodej nebo šití šatů na zakázku.

20.30-23.00 Dos Cubanas (CZ/Kuba)
Dos Cubanas hrají kubánskou a latinsko americkou hudbu stejně jako světové hity 80. a 90 let. Kubánskou zpěvačku Tandu můžete znát například z Mamba Show Haliny Pavlowské, zatímco pianistu Milana jste jistě slyšeli ve světově proslulé skupině Kale. Flétnistka Vicky, rovněž původem z Kuby, je zase známá ze spousty kubánských hudebních uskupení a Mario působil v různých kapelách, z nichž nejznámější byla jazz funková skupina Khetane.

21.30-21.50 Módní přehlídka KlérFeld
V módní přehlídce Vám představíme novou kolekci svatebních šatů z ateliéru KlérFeld inspirovanou přírodou, lehkostí materiálů a luxusními krajkami. Kolekce má výstižný název Sen noci svatojánské. Kolekce KlérFeld je ručně šitá, přímo na tělo. Nevěsta má možnost vybrat si šaty z naší kolekce jak na půjčení, tak na prodej nebo šití šatů na zakázku.

►►► TANEČNÍ STAN ◄◄◄
18.00-20.00 Swing Olomouc / Swingstones: Swingová tančírna
Zveme všechny swingem políbené i nepolíbené na swingovou tančírnu kombinovanou s tanečními lekcemi pro všechny swingem nepolíbené i starší a pokročilé. A pokud nemáte někoho do páru, nevadí, určitě si u nás někoho na tanec najdete. Swing je tanec přátelský, proto se nebojte družit s ostatními tanečníky.

20.00-22.00 Petra Borovičková TRIO
Brněnská kapela hrající především swing, jazz-latin, gypsy music, pop a další populární žánry vystoupí v rámci akce se swingovým repertoárem. Většinou můžete TRIO slyšet ve složení zpěv Petra Borovičková, klavír Roman Horváth a kontrabas Hana Paculová. V Olomouci pak jejich trio doplní gypsyjazzový kytarista Jan Zábojník, který svou hrou podpoří swingující rytmus k tanci!

22.00 Losování tomboly

22.10-00.00 Swingová tančírna – djs

Připravena bude také lokální gastronomie a odpočinková zóna Zaparkuj s půjčovnou dek, deskových her a sportovního vybavení či tematický fotokoutek, výtvarné dekorace a workshopy.

Občerstvení zajištěno díky Cuban Cocktail bar Osa, U Magora, Palačinkola, Pivovar Chomout či Restauraci Fontána.

autor: Swing Olomouc / Swingstones

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.