> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Smetanový sad aneb Ples v parku

vloženo: 28.08.2018           komentářů: 0

Letní sezónu plnou filmových projekcí, tančíren, kvízů či sportovních aktivit v olomouckých parcích zakončí naše iniciativa "Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor" Univerzity Palackého neformálním plesem ve Smetanových sadech. Vstup volný, dress code - uvolněný :)

Ten nabídne ve čtvrtek 30. srpna od 18 hodin taneční lekce pod dohledem profesionálů, módní přehlídky, workshopy pro malé i velké, exhibici šátkové akrobacie a dvě kapely.

►►► ALTÁN U FONTÁNY ◄◄◄
18.00-20.00 Worskhop & tančírna - Salsa, zouk a bachata
V altánku vás naučíme základní kroky a figury tří latinskoamerických tanců: veselou a energickou kubánskou Salsu, smyslný brazilský Zouk a romantickou Bachatu z Dominikánské republiky. Na workshopech jsou vítáni i úplní začátečníci – začneme opravdu od základů, ale naučíme se i jednoduché figury, se kterými pak budete zářit na latino tancovačce. Není nutné přijít v páru. Doporučujeme pohodlnou obuv bez podpatků.

►►► SÁL RESTAURACE FONTÁNA ◄◄◄
18.30-20.00 J. Holíková - Workshop moderního výrazového tance
Návštěvníci taneční dílny si vyzkouší techniky, které se zaměřují na poznávání vlastního těla a celkové uvolnění. K účasti nejsou nutné žádné taneční zkušenosti, důležitý je pouze zájem o pohyb a chuť pracovat s vlastní kreativitou. Kromě individuálních technik, které dávají prostor pro rozvíjení vlastního přístupu k pohybu, si společně zatančíme i krátkou variaci.

20.00-20.20 Módní přehlídka KlérFeld (Klara Kornfeld)
V módní přehlídce Vám představíme novou kolekci svatebních šatů z ateliéru KlérFeld inspirovanou přírodou, lehkostí materiálů a luxusními krajkami. Kolekce má výstižný název Sen noci svatojánské. Kolekce KlérFeld je ručně šitá, přímo na tělo. Nevěsta má možnost vybrat si šaty z naší kolekce jak na půjčení, tak na prodej nebo šití šatů na zakázku.

20.30-23.00 Dos Cubanas (CZ/Kuba)
Dos Cubanas hrají kubánskou a latinsko americkou hudbu stejně jako světové hity 80. a 90 let. Kubánskou zpěvačku Tandu můžete znát například z Mamba Show Haliny Pavlowské, zatímco pianistu Milana jste jistě slyšeli ve světově proslulé skupině Kale. Flétnistka Vicky, rovněž původem z Kuby, je zase známá ze spousty kubánských hudebních uskupení a Mario působil v různých kapelách, z nichž nejznámější byla jazz funková skupina Khetane.

21.30-21.50 Módní přehlídka KlérFeld
V módní přehlídce Vám představíme novou kolekci svatebních šatů z ateliéru KlérFeld inspirovanou přírodou, lehkostí materiálů a luxusními krajkami. Kolekce má výstižný název Sen noci svatojánské. Kolekce KlérFeld je ručně šitá, přímo na tělo. Nevěsta má možnost vybrat si šaty z naší kolekce jak na půjčení, tak na prodej nebo šití šatů na zakázku.

►►► TANEČNÍ STAN ◄◄◄
18.00-20.00 Swing Olomouc / Swingstones: Swingová tančírna
Zveme všechny swingem políbené i nepolíbené na swingovou tančírnu kombinovanou s tanečními lekcemi pro všechny swingem nepolíbené i starší a pokročilé. A pokud nemáte někoho do páru, nevadí, určitě si u nás někoho na tanec najdete. Swing je tanec přátelský, proto se nebojte družit s ostatními tanečníky.

20.00-22.00 Petra Borovičková TRIO
Brněnská kapela hrající především swing, jazz-latin, gypsy music, pop a další populární žánry vystoupí v rámci akce se swingovým repertoárem. Většinou můžete TRIO slyšet ve složení zpěv Petra Borovičková, klavír Roman Horváth a kontrabas Hana Paculová. V Olomouci pak jejich trio doplní gypsyjazzový kytarista Jan Zábojník, který svou hrou podpoří swingující rytmus k tanci!

22.00 Losování tomboly

22.10-00.00 Swingová tančírna – djs

Připravena bude také lokální gastronomie a odpočinková zóna Zaparkuj s půjčovnou dek, deskových her a sportovního vybavení či tematický fotokoutek, výtvarné dekorace a workshopy.

Občerstvení zajištěno díky Cuban Cocktail bar Osa, U Magora, Palačinkola, Pivovar Chomout či Restauraci Fontána.

autor: Swing Olomouc / Swingstones

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.