> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Smetanový sad aneb Ples v parku

vloženo: 28.08.2018           komentářů: 0

Letní sezónu plnou filmových projekcí, tančíren, kvízů či sportovních aktivit v olomouckých parcích zakončí naše iniciativa "Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor" Univerzity Palackého neformálním plesem ve Smetanových sadech. Vstup volný, dress code - uvolněný :)

Ten nabídne ve čtvrtek 30. srpna od 18 hodin taneční lekce pod dohledem profesionálů, módní přehlídky, workshopy pro malé i velké, exhibici šátkové akrobacie a dvě kapely.

►►► ALTÁN U FONTÁNY ◄◄◄
18.00-20.00 Worskhop & tančírna - Salsa, zouk a bachata
V altánku vás naučíme základní kroky a figury tří latinskoamerických tanců: veselou a energickou kubánskou Salsu, smyslný brazilský Zouk a romantickou Bachatu z Dominikánské republiky. Na workshopech jsou vítáni i úplní začátečníci – začneme opravdu od základů, ale naučíme se i jednoduché figury, se kterými pak budete zářit na latino tancovačce. Není nutné přijít v páru. Doporučujeme pohodlnou obuv bez podpatků.

►►► SÁL RESTAURACE FONTÁNA ◄◄◄
18.30-20.00 J. Holíková - Workshop moderního výrazového tance
Návštěvníci taneční dílny si vyzkouší techniky, které se zaměřují na poznávání vlastního těla a celkové uvolnění. K účasti nejsou nutné žádné taneční zkušenosti, důležitý je pouze zájem o pohyb a chuť pracovat s vlastní kreativitou. Kromě individuálních technik, které dávají prostor pro rozvíjení vlastního přístupu k pohybu, si společně zatančíme i krátkou variaci.

20.00-20.20 Módní přehlídka KlérFeld (Klara Kornfeld)
V módní přehlídce Vám představíme novou kolekci svatebních šatů z ateliéru KlérFeld inspirovanou přírodou, lehkostí materiálů a luxusními krajkami. Kolekce má výstižný název Sen noci svatojánské. Kolekce KlérFeld je ručně šitá, přímo na tělo. Nevěsta má možnost vybrat si šaty z naší kolekce jak na půjčení, tak na prodej nebo šití šatů na zakázku.

20.30-23.00 Dos Cubanas (CZ/Kuba)
Dos Cubanas hrají kubánskou a latinsko americkou hudbu stejně jako světové hity 80. a 90 let. Kubánskou zpěvačku Tandu můžete znát například z Mamba Show Haliny Pavlowské, zatímco pianistu Milana jste jistě slyšeli ve světově proslulé skupině Kale. Flétnistka Vicky, rovněž původem z Kuby, je zase známá ze spousty kubánských hudebních uskupení a Mario působil v různých kapelách, z nichž nejznámější byla jazz funková skupina Khetane.

21.30-21.50 Módní přehlídka KlérFeld
V módní přehlídce Vám představíme novou kolekci svatebních šatů z ateliéru KlérFeld inspirovanou přírodou, lehkostí materiálů a luxusními krajkami. Kolekce má výstižný název Sen noci svatojánské. Kolekce KlérFeld je ručně šitá, přímo na tělo. Nevěsta má možnost vybrat si šaty z naší kolekce jak na půjčení, tak na prodej nebo šití šatů na zakázku.

►►► TANEČNÍ STAN ◄◄◄
18.00-20.00 Swing Olomouc / Swingstones: Swingová tančírna
Zveme všechny swingem políbené i nepolíbené na swingovou tančírnu kombinovanou s tanečními lekcemi pro všechny swingem nepolíbené i starší a pokročilé. A pokud nemáte někoho do páru, nevadí, určitě si u nás někoho na tanec najdete. Swing je tanec přátelský, proto se nebojte družit s ostatními tanečníky.

20.00-22.00 Petra Borovičková TRIO
Brněnská kapela hrající především swing, jazz-latin, gypsy music, pop a další populární žánry vystoupí v rámci akce se swingovým repertoárem. Většinou můžete TRIO slyšet ve složení zpěv Petra Borovičková, klavír Roman Horváth a kontrabas Hana Paculová. V Olomouci pak jejich trio doplní gypsyjazzový kytarista Jan Zábojník, který svou hrou podpoří swingující rytmus k tanci!

22.00 Losování tomboly

22.10-00.00 Swingová tančírna – djs

Připravena bude také lokální gastronomie a odpočinková zóna Zaparkuj s půjčovnou dek, deskových her a sportovního vybavení či tematický fotokoutek, výtvarné dekorace a workshopy.

Občerstvení zajištěno díky Cuban Cocktail bar Osa, U Magora, Palačinkola, Pivovar Chomout či Restauraci Fontána.

autor: Swing Olomouc / Swingstones

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění