> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Koncert Nylon Jail v Olomouci

vloženo: 30.08.2018           komentářů: 0


V sobotu 8. září vystoupí olomoucká kapela Nylon Jail na Horním náměstí v Olomouci. Horní náměstí bude patřit hudbě po celý den. Na stejném pódiu se v rámci akce Dny evropského dědictví představí kapely Hope Astronaut, Lake Malawi či zpěvačka Celeste Buckingham a další. Nylon Jail budou hudební program uzavírat ve 21:30.
Nylon Jail zahrají převážně nové skladby z připravované desky „Irreversible Changes“, která vyjde do konce tohoto roku. Koncertní repertoár kapely zahrnuje i několik písní z prvního alba „My Heart Soars Like a Hawk“ z roku 2013. Debutová deska a především živé hraní kapele vynesly novinářskou cenu Vinyla za hudební objev roku a nominaci na cenu Anděl v kategorii alternativní scéna.
Kapela se po tříleté pauze vrátila na pódia letos v květnu. Svým premiérovým koncertem v obměněné sestavě, kdy z té původní zůstali jen zpěvák Jiří Jirák a skladatel a kytarista Roman Vičík, zahájila festival Divadelní flora Olomouc. Následovalo hraní na letních festivalech (Metronome Festival v Praze, festival v Boskovicích, Beseda v Tasově, festival v rumunském Banátu a další). Pomyslnou tečkou za letošní festivalovou sezonou bude právě olomoucký koncert na Horním náměstí. „Tento koncert byl v našich diářích domluvený dlouho dopředu, jako jeden z prvních koncertů letošního roku vůbec. Považujeme ho za pomyslný vrchol festivalové sezony,“ říká Jiří Jirák. „Rádi bychom olomouckému publiku zahráli výjimečný koncert,“ dodává Roman Vičík. Po této etapě návratu na scénu se kapela bude soustředit na klubové turné k nové desce, které začne v říjnu. Olomouc je samozřejmě také na seznamu měst, kde Nylon Jail zahrají.
Nylon Jail své nynější koncerty zahajovali písní „I´m Here Again“, která je z připravované desky a symbolicky oznamuje návrat kapely. Na Horním náměstí budou slova této písně více než příznačná. Nylon Jail tady právě při příležitosti Dnů evropského dědictví odehráli koncert už v roce 2013, tehdy jako předskokani Tata Bojs.

Jiří Přivřel
(přítel kapely Nylon Jail a příležitostný prostředník mezi kapelou a médii)

autor: Jiří Přivřel

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.