> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Koncert Nylon Jail v Olomouci

vloženo: 30.08.2018           komentářů: 0


V sobotu 8. září vystoupí olomoucká kapela Nylon Jail na Horním náměstí v Olomouci. Horní náměstí bude patřit hudbě po celý den. Na stejném pódiu se v rámci akce Dny evropského dědictví představí kapely Hope Astronaut, Lake Malawi či zpěvačka Celeste Buckingham a další. Nylon Jail budou hudební program uzavírat ve 21:30.
Nylon Jail zahrají převážně nové skladby z připravované desky „Irreversible Changes“, která vyjde do konce tohoto roku. Koncertní repertoár kapely zahrnuje i několik písní z prvního alba „My Heart Soars Like a Hawk“ z roku 2013. Debutová deska a především živé hraní kapele vynesly novinářskou cenu Vinyla za hudební objev roku a nominaci na cenu Anděl v kategorii alternativní scéna.
Kapela se po tříleté pauze vrátila na pódia letos v květnu. Svým premiérovým koncertem v obměněné sestavě, kdy z té původní zůstali jen zpěvák Jiří Jirák a skladatel a kytarista Roman Vičík, zahájila festival Divadelní flora Olomouc. Následovalo hraní na letních festivalech (Metronome Festival v Praze, festival v Boskovicích, Beseda v Tasově, festival v rumunském Banátu a další). Pomyslnou tečkou za letošní festivalovou sezonou bude právě olomoucký koncert na Horním náměstí. „Tento koncert byl v našich diářích domluvený dlouho dopředu, jako jeden z prvních koncertů letošního roku vůbec. Považujeme ho za pomyslný vrchol festivalové sezony,“ říká Jiří Jirák. „Rádi bychom olomouckému publiku zahráli výjimečný koncert,“ dodává Roman Vičík. Po této etapě návratu na scénu se kapela bude soustředit na klubové turné k nové desce, které začne v říjnu. Olomouc je samozřejmě také na seznamu měst, kde Nylon Jail zahrají.
Nylon Jail své nynější koncerty zahajovali písní „I´m Here Again“, která je z připravované desky a symbolicky oznamuje návrat kapely. Na Horním náměstí budou slova této písně více než příznačná. Nylon Jail tady právě při příležitosti Dnů evropského dědictví odehráli koncert už v roce 2013, tehdy jako předskokani Tata Bojs.

Jiří Přivřel
(přítel kapely Nylon Jail a příležitostný prostředník mezi kapelou a médii)

autor: Jiří Přivřel

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění