> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Koncert Nylon Jail v Olomouci

vloženo: 30.08.2018           komentářů: 0


V sobotu 8. září vystoupí olomoucká kapela Nylon Jail na Horním náměstí v Olomouci. Horní náměstí bude patřit hudbě po celý den. Na stejném pódiu se v rámci akce Dny evropského dědictví představí kapely Hope Astronaut, Lake Malawi či zpěvačka Celeste Buckingham a další. Nylon Jail budou hudební program uzavírat ve 21:30.
Nylon Jail zahrají převážně nové skladby z připravované desky „Irreversible Changes“, která vyjde do konce tohoto roku. Koncertní repertoár kapely zahrnuje i několik písní z prvního alba „My Heart Soars Like a Hawk“ z roku 2013. Debutová deska a především živé hraní kapele vynesly novinářskou cenu Vinyla za hudební objev roku a nominaci na cenu Anděl v kategorii alternativní scéna.
Kapela se po tříleté pauze vrátila na pódia letos v květnu. Svým premiérovým koncertem v obměněné sestavě, kdy z té původní zůstali jen zpěvák Jiří Jirák a skladatel a kytarista Roman Vičík, zahájila festival Divadelní flora Olomouc. Následovalo hraní na letních festivalech (Metronome Festival v Praze, festival v Boskovicích, Beseda v Tasově, festival v rumunském Banátu a další). Pomyslnou tečkou za letošní festivalovou sezonou bude právě olomoucký koncert na Horním náměstí. „Tento koncert byl v našich diářích domluvený dlouho dopředu, jako jeden z prvních koncertů letošního roku vůbec. Považujeme ho za pomyslný vrchol festivalové sezony,“ říká Jiří Jirák. „Rádi bychom olomouckému publiku zahráli výjimečný koncert,“ dodává Roman Vičík. Po této etapě návratu na scénu se kapela bude soustředit na klubové turné k nové desce, které začne v říjnu. Olomouc je samozřejmě také na seznamu měst, kde Nylon Jail zahrají.
Nylon Jail své nynější koncerty zahajovali písní „I´m Here Again“, která je z připravované desky a symbolicky oznamuje návrat kapely. Na Horním náměstí budou slova této písně více než příznačná. Nylon Jail tady právě při příležitosti Dnů evropského dědictví odehráli koncert už v roce 2013, tehdy jako předskokani Tata Bojs.

Jiří Přivřel
(přítel kapely Nylon Jail a příležitostný prostředník mezi kapelou a médii)

autor: Jiří Přivřel

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.