> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Řidič Mercedesu naboural a zdrhnul

vloženo: 07.09.2018           komentářů: 0

Řidič Mercedesu naboural při předjíždění v Olomouci do plotu, z místa nehody utekl.Ve čtvrtek 6. 9. 2018 krátce před sedmnáctou hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na ulici Keplerova v Olomouci.

Z prvotního šetření vyplývá, že osobní motorové vozidlo Mercedes-Benz, řízení zatím blíže neztotožněnou osobou, které jelo směrem k ulici Průmyslová, mělo v uvedeném místě předjíždět, ačkoliv je to v daném místě dopravním značením zakázáno, přičemž při tomto manévru mělo vyjet mimo komunikaci a narazit do oplocení přilehlého pozemku.

Jak z prvotního šetření vyplývá, při předjížděcím manévru mělo vozidlo ohrozit protijedoucí vozidla. Po dopravní nehodě řidič z místa nehody utekl neznámo kam. Vzhledem k tomu, že řidič utekl, není znám jeho zdravotní stav. Hmotná škoda je odhadována na 80 000 korun.

Nehodou se nadále zabývají policisté Dopravního inspektorátu Olomouci, kteří zjišťují, kdo vozidlo řídil a také veškeré okolnosti a souvislosti nehody.

Při dalším šetření vyplynulo, že předmětné vozidlo měla užít k jízdě zatím neznámá osoba, která se měla někdy v rozmezí z 5. 9. na 6. 9. 2018 za přesně nezjištěných okolností zmocnit klíče od předmětného vozidla, které bylo zaparkované v Olomouci, části Holice, vozidlo užít k jízdě a následně s vozidlem ve čtvrtek havarovat.

V tomto případě byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta. Okolnosti a souvislosti jsou rovněž předmětem dalšího šetření

autor: por. Mgr. Irena Urbánková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.