> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Řidič Mercedesu naboural a zdrhnul

vloženo: 07.09.2018           komentářů: 0

Řidič Mercedesu naboural při předjíždění v Olomouci do plotu, z místa nehody utekl.Ve čtvrtek 6. 9. 2018 krátce před sedmnáctou hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na ulici Keplerova v Olomouci.

Z prvotního šetření vyplývá, že osobní motorové vozidlo Mercedes-Benz, řízení zatím blíže neztotožněnou osobou, které jelo směrem k ulici Průmyslová, mělo v uvedeném místě předjíždět, ačkoliv je to v daném místě dopravním značením zakázáno, přičemž při tomto manévru mělo vyjet mimo komunikaci a narazit do oplocení přilehlého pozemku.

Jak z prvotního šetření vyplývá, při předjížděcím manévru mělo vozidlo ohrozit protijedoucí vozidla. Po dopravní nehodě řidič z místa nehody utekl neznámo kam. Vzhledem k tomu, že řidič utekl, není znám jeho zdravotní stav. Hmotná škoda je odhadována na 80 000 korun.

Nehodou se nadále zabývají policisté Dopravního inspektorátu Olomouci, kteří zjišťují, kdo vozidlo řídil a také veškeré okolnosti a souvislosti nehody.

Při dalším šetření vyplynulo, že předmětné vozidlo měla užít k jízdě zatím neznámá osoba, která se měla někdy v rozmezí z 5. 9. na 6. 9. 2018 za přesně nezjištěných okolností zmocnit klíče od předmětného vozidla, které bylo zaparkované v Olomouci, části Holice, vozidlo užít k jízdě a následně s vozidlem ve čtvrtek havarovat.

V tomto případě byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta. Okolnosti a souvislosti jsou rovněž předmětem dalšího šetření

autor: por. Mgr. Irena Urbánková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.