> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Řidič Mercedesu naboural a zdrhnul

vloženo: 07.09.2018           komentářů: 0

Řidič Mercedesu naboural při předjíždění v Olomouci do plotu, z místa nehody utekl.Ve čtvrtek 6. 9. 2018 krátce před sedmnáctou hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na ulici Keplerova v Olomouci.

Z prvotního šetření vyplývá, že osobní motorové vozidlo Mercedes-Benz, řízení zatím blíže neztotožněnou osobou, které jelo směrem k ulici Průmyslová, mělo v uvedeném místě předjíždět, ačkoliv je to v daném místě dopravním značením zakázáno, přičemž při tomto manévru mělo vyjet mimo komunikaci a narazit do oplocení přilehlého pozemku.

Jak z prvotního šetření vyplývá, při předjížděcím manévru mělo vozidlo ohrozit protijedoucí vozidla. Po dopravní nehodě řidič z místa nehody utekl neznámo kam. Vzhledem k tomu, že řidič utekl, není znám jeho zdravotní stav. Hmotná škoda je odhadována na 80 000 korun.

Nehodou se nadále zabývají policisté Dopravního inspektorátu Olomouci, kteří zjišťují, kdo vozidlo řídil a také veškeré okolnosti a souvislosti nehody.

Při dalším šetření vyplynulo, že předmětné vozidlo měla užít k jízdě zatím neznámá osoba, která se měla někdy v rozmezí z 5. 9. na 6. 9. 2018 za přesně nezjištěných okolností zmocnit klíče od předmětného vozidla, které bylo zaparkované v Olomouci, části Holice, vozidlo užít k jízdě a následně s vozidlem ve čtvrtek havarovat.

V tomto případě byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta. Okolnosti a souvislosti jsou rovněž předmětem dalšího šetření

autor: por. Mgr. Irena Urbánková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění