> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zdrogovaný muž se zákazem řízení

vloženo: 19.09.2018           komentářů: 0

Policistům v Olomouci ujížděl zdrogovaný muž se zákazem řízení.V úterý večer chtěli policisté zkontrolovat řidiče vozidla VW Golf jedoucího z Olomouce – Nové Dvory do Grygova. Vozidlo se snažili zastavit za použití výstražného světelného a zvukového zařízení s nápisem „STOP“, na což řidič zareagoval sešlápnutím plynu a snažil se hlídce ujet. Nicméně po pár stovkách metrech havaroval.

V prudké pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla, technickému stavu komunikace a svým schopnostem, přejel do protisměru a vjel do levé příkopy, kde zůstal stát. Policisté vzápětí zadrželi sedmadvacetiletého řidiče.

Dechová zkouška na alkohol byla u něj negativní. Ovšem orientační test na přítomnost jiných návykových látek měl pozitivní na amfetaminy / metamfetaminy. Muž výzvu na podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu odmítl. Policisté při kontrole dále zjistili, že řidič není držitelem žádné skupiny řidičského oprávnění a má navíc Okresním soudem v Olomouci vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do ledna 2020. Škoda na havarovaném vozidle byla předběžně odhadnuta na 10 000 korun. Muž nyní čelí podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

autor: por. Mgr. Libor Hejtman, Policie ČR

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění