> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Reprodukční klinika zve k prohlídce

vloženo: 19.09.2018           komentářů: 0

Reprodukční klinika zve k prohlídce.Nakouknout do laboratoří, kde se „tvoří miminka“, promluvit si s lékařem či odborníkem na mužskou neplodnost nebo se jen podívat, jak to uvnitř vypadá, mohou všichni, kdo zavítají tuto sobotu 22. 9. od 14 hodin do Centra reprodukční medicíny IVF Clinic v Olomouci.

Klinika otevírá dveře veřejnosti letos už podruhé. „Od minulé akce už máme několik těhotných klientek, které se původně přišly nezávazně podívat,“ říká vedoucí lékař IVF Clinic MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
Návštěvníky čeká až do 18 hodin prohlídka – bez závazků, k dispozici jim budou lékaři, sestry i pracovníci laboratoří.
Počet neplodných na Olomoucku a potažmo severní Moravě stále roste. Každoročně zde vyhledá pomoc reprodukčních klinik o 10 % lidí více. Mění se i věková struktura – neplodnost přicházejí řešit čím dál starší páry – 36 let a více.
V Olomouckém kraji páry v loňském roce podstoupily kolem 2 000 „pokusů o otěhotnění“ – tedy léčebných cyklů. V celé republice se tento počet ročně pohybuje kolem 24 000 cyklů.

O IVF Clinic:
IVF Clinic je největším centrem pro léčbu neplodnosti na severní Moravě. Klinika provozuje ambulance specializované na diagnostiku a léčbu neplodnosti, operační sál a laboratoř. V loňském roce si sem přišlo pro pomoc 1016 párů. Klinika udržuje nejvyšší možný standard péče, což dokazuje významná úspěšnost v početí dítěte, 50 % na léčebný cyklus.

autor: Veronika Ostrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.