> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Reprodukční klinika zve k prohlídce

vloženo: 19.09.2018           komentářů: 0

Reprodukční klinika zve k prohlídce.Nakouknout do laboratoří, kde se „tvoří miminka“, promluvit si s lékařem či odborníkem na mužskou neplodnost nebo se jen podívat, jak to uvnitř vypadá, mohou všichni, kdo zavítají tuto sobotu 22. 9. od 14 hodin do Centra reprodukční medicíny IVF Clinic v Olomouci.

Klinika otevírá dveře veřejnosti letos už podruhé. „Od minulé akce už máme několik těhotných klientek, které se původně přišly nezávazně podívat,“ říká vedoucí lékař IVF Clinic MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
Návštěvníky čeká až do 18 hodin prohlídka – bez závazků, k dispozici jim budou lékaři, sestry i pracovníci laboratoří.
Počet neplodných na Olomoucku a potažmo severní Moravě stále roste. Každoročně zde vyhledá pomoc reprodukčních klinik o 10 % lidí více. Mění se i věková struktura – neplodnost přicházejí řešit čím dál starší páry – 36 let a více.
V Olomouckém kraji páry v loňském roce podstoupily kolem 2 000 „pokusů o otěhotnění“ – tedy léčebných cyklů. V celé republice se tento počet ročně pohybuje kolem 24 000 cyklů.

O IVF Clinic:
IVF Clinic je největším centrem pro léčbu neplodnosti na severní Moravě. Klinika provozuje ambulance specializované na diagnostiku a léčbu neplodnosti, operační sál a laboratoř. V loňském roce si sem přišlo pro pomoc 1016 párů. Klinika udržuje nejvyšší možný standard péče, což dokazuje významná úspěšnost v početí dítěte, 50 % na léčebný cyklus.

autor: Veronika Ostrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění