> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Reprodukční klinika zve k prohlídce

vloženo: 19.09.2018           komentářů: 0

Reprodukční klinika zve k prohlídce.Nakouknout do laboratoří, kde se „tvoří miminka“, promluvit si s lékařem či odborníkem na mužskou neplodnost nebo se jen podívat, jak to uvnitř vypadá, mohou všichni, kdo zavítají tuto sobotu 22. 9. od 14 hodin do Centra reprodukční medicíny IVF Clinic v Olomouci.

Klinika otevírá dveře veřejnosti letos už podruhé. „Od minulé akce už máme několik těhotných klientek, které se původně přišly nezávazně podívat,“ říká vedoucí lékař IVF Clinic MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
Návštěvníky čeká až do 18 hodin prohlídka – bez závazků, k dispozici jim budou lékaři, sestry i pracovníci laboratoří.
Počet neplodných na Olomoucku a potažmo severní Moravě stále roste. Každoročně zde vyhledá pomoc reprodukčních klinik o 10 % lidí více. Mění se i věková struktura – neplodnost přicházejí řešit čím dál starší páry – 36 let a více.
V Olomouckém kraji páry v loňském roce podstoupily kolem 2 000 „pokusů o otěhotnění“ – tedy léčebných cyklů. V celé republice se tento počet ročně pohybuje kolem 24 000 cyklů.

O IVF Clinic:
IVF Clinic je největším centrem pro léčbu neplodnosti na severní Moravě. Klinika provozuje ambulance specializované na diagnostiku a léčbu neplodnosti, operační sál a laboratoř. V loňském roce si sem přišlo pro pomoc 1016 párů. Klinika udržuje nejvyšší možný standard péče, což dokazuje významná úspěšnost v početí dítěte, 50 % na léčebný cyklus.

autor: Veronika Ostrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.