> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Řepčíně a Černovíru vznikly

vloženo: 23.09.2018           komentářů: 0

V Řepčíně a Černovíru vznikly nové přechody pro chodce

Nové přechody pro chodce včetně osvětlení má v Olomouci křižovatka ulic Křelovská, Řepčínská a Svatoplukova v městské části Řepčín. Nový přechod je od konce prázdnin také v Jablonského ulici v olomoucké městské části Černovír.
„Pokračujeme v modernizaci a v úpravách dopravních staveb ve městě tak, aby přinesly zlepšení podmínek pro chodce, cyklisty a ve svém důsledku i pro řidiče,“ uvedl náměstek primátora Filip Žáček.
Výsledkem prostorové úpravy křižovatky v Řepčíně jsou nové přechody, bezpečnostní dělící ostrůvek a usměrnění jízdních pruhů. Rekonstrukce křižovatky přišla na 2,2 milionu korun. Kromě přechodů a revitalizace autobusových zastávek vzniklo podél Řepčínské ulice také nové odstavné stání. „To bude sloužit pro krátkodobé parkování vozidel zajišťujících obsluhu školy, ale také pro auta rodičů přivážejících a odvážejících děti z mateřské nebo základní školy. Významným bezpečnostním prvkem je nové osmnáctimetrové zábradlí z litinových sloupků a trubkových segmentů, které ochrání školáky,“ zdůraznil investiční náměstek primátora Filip Žáček.
Nový přechod pro chodce má od konce prázdnin také Jablonského ulice v městské části Černovír. Vznik přechodu na křižovatce s Benýškovou ulicí doplnila i stavba nového chodníku o délce zhruba 60 metrů. „Modernizace chodníků a úprava přilehlých autobusových zastávek na Jablonského v obou směrech byly nutné i vzhledem k tomu, že nesplňovaly požadavky pro osoby s omezenou schopností pohybu,“ popsal náměstek Žáček. Celková investice přesáhla 1,8 korun. Náklady na stavbu městu pokryje z velké části dotace Olomouckého kraje, kterému patří silnice III. třídy, a prochází jí právě Jablonského ulice.
V Olomouci jsou zhruba čtyři stovky přechodů pro chodce. Každý rok vznikne několik nových, jiné získají nové nasvětlení. Jako základ pro investiční záměry slouží dopravní studie, které prověřují podmínky, a slouží jako podklady pro rozhodování v území.

autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění