> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Řepčíně a Černovíru vznikly

vloženo: 23.09.2018           komentářů: 0

V Řepčíně a Černovíru vznikly nové přechody pro chodce

Nové přechody pro chodce včetně osvětlení má v Olomouci křižovatka ulic Křelovská, Řepčínská a Svatoplukova v městské části Řepčín. Nový přechod je od konce prázdnin také v Jablonského ulici v olomoucké městské části Černovír.
„Pokračujeme v modernizaci a v úpravách dopravních staveb ve městě tak, aby přinesly zlepšení podmínek pro chodce, cyklisty a ve svém důsledku i pro řidiče,“ uvedl náměstek primátora Filip Žáček.
Výsledkem prostorové úpravy křižovatky v Řepčíně jsou nové přechody, bezpečnostní dělící ostrůvek a usměrnění jízdních pruhů. Rekonstrukce křižovatky přišla na 2,2 milionu korun. Kromě přechodů a revitalizace autobusových zastávek vzniklo podél Řepčínské ulice také nové odstavné stání. „To bude sloužit pro krátkodobé parkování vozidel zajišťujících obsluhu školy, ale také pro auta rodičů přivážejících a odvážejících děti z mateřské nebo základní školy. Významným bezpečnostním prvkem je nové osmnáctimetrové zábradlí z litinových sloupků a trubkových segmentů, které ochrání školáky,“ zdůraznil investiční náměstek primátora Filip Žáček.
Nový přechod pro chodce má od konce prázdnin také Jablonského ulice v městské části Černovír. Vznik přechodu na křižovatce s Benýškovou ulicí doplnila i stavba nového chodníku o délce zhruba 60 metrů. „Modernizace chodníků a úprava přilehlých autobusových zastávek na Jablonského v obou směrech byly nutné i vzhledem k tomu, že nesplňovaly požadavky pro osoby s omezenou schopností pohybu,“ popsal náměstek Žáček. Celková investice přesáhla 1,8 korun. Náklady na stavbu městu pokryje z velké části dotace Olomouckého kraje, kterému patří silnice III. třídy, a prochází jí právě Jablonského ulice.
V Olomouci jsou zhruba čtyři stovky přechodů pro chodce. Každý rok vznikne několik nových, jiné získají nové nasvětlení. Jako základ pro investiční záměry slouží dopravní studie, které prověřují podmínky, a slouží jako podklady pro rozhodování v území.

autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.