> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Řepčíně a Černovíru vznikly

vloženo: 23.09.2018           komentářů: 0

V Řepčíně a Černovíru vznikly nové přechody pro chodce

Nové přechody pro chodce včetně osvětlení má v Olomouci křižovatka ulic Křelovská, Řepčínská a Svatoplukova v městské části Řepčín. Nový přechod je od konce prázdnin také v Jablonského ulici v olomoucké městské části Černovír.
„Pokračujeme v modernizaci a v úpravách dopravních staveb ve městě tak, aby přinesly zlepšení podmínek pro chodce, cyklisty a ve svém důsledku i pro řidiče,“ uvedl náměstek primátora Filip Žáček.
Výsledkem prostorové úpravy křižovatky v Řepčíně jsou nové přechody, bezpečnostní dělící ostrůvek a usměrnění jízdních pruhů. Rekonstrukce křižovatky přišla na 2,2 milionu korun. Kromě přechodů a revitalizace autobusových zastávek vzniklo podél Řepčínské ulice také nové odstavné stání. „To bude sloužit pro krátkodobé parkování vozidel zajišťujících obsluhu školy, ale také pro auta rodičů přivážejících a odvážejících děti z mateřské nebo základní školy. Významným bezpečnostním prvkem je nové osmnáctimetrové zábradlí z litinových sloupků a trubkových segmentů, které ochrání školáky,“ zdůraznil investiční náměstek primátora Filip Žáček.
Nový přechod pro chodce má od konce prázdnin také Jablonského ulice v městské části Černovír. Vznik přechodu na křižovatce s Benýškovou ulicí doplnila i stavba nového chodníku o délce zhruba 60 metrů. „Modernizace chodníků a úprava přilehlých autobusových zastávek na Jablonského v obou směrech byly nutné i vzhledem k tomu, že nesplňovaly požadavky pro osoby s omezenou schopností pohybu,“ popsal náměstek Žáček. Celková investice přesáhla 1,8 korun. Náklady na stavbu městu pokryje z velké části dotace Olomouckého kraje, kterému patří silnice III. třídy, a prochází jí právě Jablonského ulice.
V Olomouci jsou zhruba čtyři stovky přechodů pro chodce. Každý rok vznikne několik nových, jiné získají nové nasvětlení. Jako základ pro investiční záměry slouží dopravní studie, které prověřují podmínky, a slouží jako podklady pro rozhodování v území.

autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.