> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Svět kostek Olomouc 2018

vloženo: 06.10.2018           komentářů: 0

Zveme Vás na podzim 6 a 7.10.2018 na již čtvrtou Olomouckou výstavu SVĚT KOSTEK.
Sobota 10-18 hod. Neděle 9-17 hod.
Střední škola polytechnická, Rooseveltova 79, Olomouc

Jako každý rok jsme pro návštěvníky připravili zase o něco lepší zábavu pro celou rodinu.
Na co se můžete těšit?

- 2 přízemní sály přes 1000 m2 plné LEGO modelů od desítek umělců nejen z ČR, ale letos poprvé i ze zahraničí.
- Krásné statické, pohyblivé nebo i svítící LEGO modely postavené
podle skutečných vzorů i podle nekonečné fantazie..

Ještě větší hrací koutky:
- I letos se můžete těšit na desítky tisíc kostek na volné stavění a stoly s různými druhy barevné zábavy. Převážně základních kostek a Dupla máme téměř trojnásobek.

Soutěže pro děti v novém kabátě s drobnými LEGO dárky
- Nový koncept soutěží je spojený přímo s vystavenými modely a provede vás celou výstavou.
- Více informací doplníme později.

LEGO nákupy za super ceny:
- prodejce Legenio pro vás připravil veliký výběr stavebnic s výstavními slevami.
- Nově můžete využít také obchůdku s drobnými LEGO doplňky, kostkami a zvířátky pro zkrášlení vaší sbírky.

Nejlepší model výstavy?
- Jako předchozí ročníky můžete i tentokrát hlasovat pro model, který se vám nejvíce líbí a stavitele tím v soutěži odměnit za jejich úžasné tvorby.

Děkujeme za vaši pomoc se sdílením události :)

Vstupné:
Rodina (2 dospělí a 1-3 děti) 200,- Kč
Dospělí 80,- Kč
Děti od 3 let a ZTP 50,- Kč

Parkování v areálu školy až pro 200 aut a bezbariérový přístup.

výstavy se účastní samotní stavitelé (autoři vlastních modelů), ti vtáhnou děti do her a ukážou jim, co se dá z LEGA postavit a jak si lze hrát.
Na rozdíl od ostatních výstav, kde si návštěvník prohlíží modely zasklené ve vitrínách, zde probíhají ukázky, diskuze a hraní si.
Inspiraci pro výstavy tohoto druhu jsme vzali ze zahraničí a snažíme se je organizovat v Olomouci i pro naše děti a jejich rodiče.

autor: chairudocreations.com/events

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.