> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Kohouti vrátili Plzni porážku

vloženo: 14.10.2018           komentářů: 0

Kohouti vrátili Plzni porážku z loňského čtvrtfinále

O L O M O U C – V osmém kole extraligy Kohouti v Plecharéně přivítali svého přemožitele z loňského čtvrtfinále play off – HC Škodu Plzeň. O první gólový zápis se svou premiérovou trefou v této sezóně postaral Jan Jaroměřský. Domácí se ovšem z vedení neradovali dlouho - při hře 4 na 4 vyrovnal plzeňský kapitán Milan Gulaš. V závěru první třetiny se olomouckým podařilo dostat puk za Frodlova záda ještě jednou, zároveň však došlo k posunutí brány a gól tak nemohl platit. Ve druhé třetině se po špatné rozehrávce plzeňského gólmana zmocnil puku Miroslav Holec, jenž následně adresoval přihrávku Jiřímu Ondruškovi a ten Moře opět vrátil vedení. Na konečných 3:1 pečetil nejlepší střelec Mory Zbyněk Irgl střelou do prázdné brány.
V 9. kole nejvyšší české hokejové soutěže na led Olomouce zavítala plzeňská Škodovka. Právě tým ze západu Čech vystavil Hanákům stopku v loňském čtvrtfinále play off, takže domácí měli svému soupeři co vracet. V letošním ročníku se zatím více dařilo Plzeňským, kteří na Hanou přijeli jako pátý celek tabulky. Kohouti se po osmi kolech uhnízdili na místě desátém.

Náročnou cestu až z dalekého západu Čech na sobě hosté nenechali znát. Do utkání vstoupili aktivněji a jali se ohrožovat svatyni Branislava Konráda. Nejvážnějším nebezpečím pro slovenského gólmana byl Jaroslav Kracík, jenž nastřelil tyč.

První branka utkání padla v šesté minutě v přesilové hře Kohoutů. Volného kotouče v mezikruží se pohotově ujal Jan Jaroměřský a připsal si svůj premiérový gól v letošním ročníku. Úvodní branka zápasu domácí probrala z trochu ospalého úvodu a nakopla je k tomu, aby připravili Dominiku Frodlovi perné chvíle. Jan Švrček sice skákavý kotouč nedokázal trefit a do střely Františka Skladaného vložil svou hůl plzeňský obránce, se střelou Davida Ostřížka si už ale plzeňský gólman musel poradit sám.

Přestože byla Olomouc střelecky aktivnější, byli to hosté, kdo se radoval z druhého gólového zápisu v utkání. Během hry 4 na 4 se Plzeň dostala do přečíslení a kapitán hostů Milan Gulaš našel skulinku mezi Konrádovou výstrojí.

Šanci vrátit Moře zpátky vedení měl čtvrtý útok Kohoutů. Na začátku celé akce byl Marek Laš, který svou přihrávku adresoval na modré čáře stojícímu Švrčkovi. Jeho střelu sice Frodl zneškodnil, kotouč však vyrazil pouze před sebe. V následné skrumáži se Jerglovi podařilo dostat puk za brankovou čáru, zároveň ale došlo k posunutí brány. Hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím gól nakonec neuznal.

Brankář Plzně nicméně dostal dvouminutový trest za zdržování hry a když byl na trestnou lavici o pár okamžiků později vykázán další plzeňský hokejista, měli domácí výhodu dvojnásobné přesilové hry. Během přesilovky ale Mora nijak významně plzeňskou bránu neohrozila.

Úvodní minuty druhé třetiny se hrály podle not plzeňských dirigentů. Nejprve se do gólem zavánějící šance dostal Gulaš s Nedorostem a změně stavu utkání zabránil jen obětavý skok do střely. Posléze si Plzeň zahrála dvě přesilové hry, během nichž ostřelovala olomouckou bránu ze všech stran. Na druhé straně se Miroslav Holec dostal do brejku, ale jeho bekhendovou střelu zastavily betony plzeňského gólmana.

A byl to právě červenobílý hráč s číslem 11, který byl u zrodu další branky domácích, když nejprve zachytil Frodlovu špatnou rozehrávku za bránou a následně naservíroval přihrávku Jiřímu Ondruškovi, jenž – coby další premiérový střelec letošní sezóny – odklidil puk do odkryté klece hostů. Gólový úspěch Kohouty povzbudil a nyní to byli oni, kdo vysílali na soupeřovu bránu jeden projektil za druhým.

Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit David Ostřížek, ke kterému se po Frodlově zákroku odrazil puk. Do jeho střely na prázdnou bránu ale stačil na poslední chvíli strčit svou hůl jeden z modrobílých obránců.

Druhá třetina byla napínavá až do posledních okamžiků. Ve 40. minutě se Plzeň nejprve dostala do přečíslení a Konrád měl co dělat, aby svůj beton stihl přesunout do směru střely Ondřeje Kratěny. Pár vteřin před hvizdem rozhodčího se zase předvedla v akci vyrážečka plzeňského brankáře, když zastavila pokus Marka Laše řítícího se na Frodlovu bránu ve vlastním oslabení.

Do třetí třetiny nastoupila obě mužstva zostra. Plzeň si do třetího dějství přenesla velkou část své přesilové hry, ale Branislava Konráda příliš nezaměstnala. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, nicméně Olomouc ani Plzeň si nedokázaly vypracovat žádnou vyloženou šanci.

V 52. minutě se do obranného pásma Mory přiřítila dvojice Neměc-Kracík. Prvně jmenovaný se namísto střely rozhodl pro přihrávku, tu ovšem zablokovala pohotová obrana Kohoutů. Nebezpečně vyhlížela také akce třetí olomoucké lajny, jež se statečně probojovala do útočného pásma a vynutila si alespoň vhazování před Frodlem.

Hosté to v závěru utkání zkoušeli se šesti hráči v poli. Krátce poté, co Frodl opustil brankoviště, se do šance mohl dostat Laš, ale jeho střelu si pohlídali beci Plzně. Tři vteřiny před koncem se puku zmocnil Zbyněk Irgl a poslal kotouč do opuštěné klece modrobílých, čímž nejenže pečetil výsledek utkání na konečných 3:1, ale zároveň si svým sedmým gólem v sezóně upevnil místo nejlepšího střelce Mory.
Ohlasy trenérů
Jan Tomajko (HC Olomouc): V první třetině jsme asi měli ještě v hlavách zápas v Liberci a začali jsme vlažněji. Plzeň nás přehrávala. Vytěžili jsme gol z přesilovky, což nás uklidnilo. Jakmile jsme dali na 2:1, dostali jsme křídla a pak se ta hra přelévala z jedné strany na druhou. Výborně nám zachytal Konrád. Jsme rádi, že jsme po 3 zápasech bodovali za plný počet bodů. S produktivitou máme dlouhodobý problém. Jsme zvyklí, že vyhráváme nejtěsnějším výsledkem 2:1, 3 góly tak často nedáváme. Jsme rádi, že se probudili beci a přidali se k tomu. Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Našim hráčům nelze upřít snahu, do zápasu jsme vstoupili dobře. Měli jsme ale spoustu vyloučených. Důvodem proč jsme prohráli je jen jeden vstřelený gól - za to se body nesbírají. Chyběl nám hlad po šancích. V ofenzivě letos nejsme tolik silní. Oproti loňsku nám chybí tlak a góly Kubalíka, zatím ho nedokážeme bodově nahradit.

autor: HC Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.