> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Kohouti vrátili Plzni porážku

vloženo: 14.10.2018           komentářů: 0

Kohouti vrátili Plzni porážku z loňského čtvrtfinále

O L O M O U C – V osmém kole extraligy Kohouti v Plecharéně přivítali svého přemožitele z loňského čtvrtfinále play off – HC Škodu Plzeň. O první gólový zápis se svou premiérovou trefou v této sezóně postaral Jan Jaroměřský. Domácí se ovšem z vedení neradovali dlouho - při hře 4 na 4 vyrovnal plzeňský kapitán Milan Gulaš. V závěru první třetiny se olomouckým podařilo dostat puk za Frodlova záda ještě jednou, zároveň však došlo k posunutí brány a gól tak nemohl platit. Ve druhé třetině se po špatné rozehrávce plzeňského gólmana zmocnil puku Miroslav Holec, jenž následně adresoval přihrávku Jiřímu Ondruškovi a ten Moře opět vrátil vedení. Na konečných 3:1 pečetil nejlepší střelec Mory Zbyněk Irgl střelou do prázdné brány.
V 9. kole nejvyšší české hokejové soutěže na led Olomouce zavítala plzeňská Škodovka. Právě tým ze západu Čech vystavil Hanákům stopku v loňském čtvrtfinále play off, takže domácí měli svému soupeři co vracet. V letošním ročníku se zatím více dařilo Plzeňským, kteří na Hanou přijeli jako pátý celek tabulky. Kohouti se po osmi kolech uhnízdili na místě desátém.

Náročnou cestu až z dalekého západu Čech na sobě hosté nenechali znát. Do utkání vstoupili aktivněji a jali se ohrožovat svatyni Branislava Konráda. Nejvážnějším nebezpečím pro slovenského gólmana byl Jaroslav Kracík, jenž nastřelil tyč.

První branka utkání padla v šesté minutě v přesilové hře Kohoutů. Volného kotouče v mezikruží se pohotově ujal Jan Jaroměřský a připsal si svůj premiérový gól v letošním ročníku. Úvodní branka zápasu domácí probrala z trochu ospalého úvodu a nakopla je k tomu, aby připravili Dominiku Frodlovi perné chvíle. Jan Švrček sice skákavý kotouč nedokázal trefit a do střely Františka Skladaného vložil svou hůl plzeňský obránce, se střelou Davida Ostřížka si už ale plzeňský gólman musel poradit sám.

Přestože byla Olomouc střelecky aktivnější, byli to hosté, kdo se radoval z druhého gólového zápisu v utkání. Během hry 4 na 4 se Plzeň dostala do přečíslení a kapitán hostů Milan Gulaš našel skulinku mezi Konrádovou výstrojí.

Šanci vrátit Moře zpátky vedení měl čtvrtý útok Kohoutů. Na začátku celé akce byl Marek Laš, který svou přihrávku adresoval na modré čáře stojícímu Švrčkovi. Jeho střelu sice Frodl zneškodnil, kotouč však vyrazil pouze před sebe. V následné skrumáži se Jerglovi podařilo dostat puk za brankovou čáru, zároveň ale došlo k posunutí brány. Hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím gól nakonec neuznal.

Brankář Plzně nicméně dostal dvouminutový trest za zdržování hry a když byl na trestnou lavici o pár okamžiků později vykázán další plzeňský hokejista, měli domácí výhodu dvojnásobné přesilové hry. Během přesilovky ale Mora nijak významně plzeňskou bránu neohrozila.

Úvodní minuty druhé třetiny se hrály podle not plzeňských dirigentů. Nejprve se do gólem zavánějící šance dostal Gulaš s Nedorostem a změně stavu utkání zabránil jen obětavý skok do střely. Posléze si Plzeň zahrála dvě přesilové hry, během nichž ostřelovala olomouckou bránu ze všech stran. Na druhé straně se Miroslav Holec dostal do brejku, ale jeho bekhendovou střelu zastavily betony plzeňského gólmana.

A byl to právě červenobílý hráč s číslem 11, který byl u zrodu další branky domácích, když nejprve zachytil Frodlovu špatnou rozehrávku za bránou a následně naservíroval přihrávku Jiřímu Ondruškovi, jenž – coby další premiérový střelec letošní sezóny – odklidil puk do odkryté klece hostů. Gólový úspěch Kohouty povzbudil a nyní to byli oni, kdo vysílali na soupeřovu bránu jeden projektil za druhým.

Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit David Ostřížek, ke kterému se po Frodlově zákroku odrazil puk. Do jeho střely na prázdnou bránu ale stačil na poslední chvíli strčit svou hůl jeden z modrobílých obránců.

Druhá třetina byla napínavá až do posledních okamžiků. Ve 40. minutě se Plzeň nejprve dostala do přečíslení a Konrád měl co dělat, aby svůj beton stihl přesunout do směru střely Ondřeje Kratěny. Pár vteřin před hvizdem rozhodčího se zase předvedla v akci vyrážečka plzeňského brankáře, když zastavila pokus Marka Laše řítícího se na Frodlovu bránu ve vlastním oslabení.

Do třetí třetiny nastoupila obě mužstva zostra. Plzeň si do třetího dějství přenesla velkou část své přesilové hry, ale Branislava Konráda příliš nezaměstnala. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, nicméně Olomouc ani Plzeň si nedokázaly vypracovat žádnou vyloženou šanci.

V 52. minutě se do obranného pásma Mory přiřítila dvojice Neměc-Kracík. Prvně jmenovaný se namísto střely rozhodl pro přihrávku, tu ovšem zablokovala pohotová obrana Kohoutů. Nebezpečně vyhlížela také akce třetí olomoucké lajny, jež se statečně probojovala do útočného pásma a vynutila si alespoň vhazování před Frodlem.

Hosté to v závěru utkání zkoušeli se šesti hráči v poli. Krátce poté, co Frodl opustil brankoviště, se do šance mohl dostat Laš, ale jeho střelu si pohlídali beci Plzně. Tři vteřiny před koncem se puku zmocnil Zbyněk Irgl a poslal kotouč do opuštěné klece modrobílých, čímž nejenže pečetil výsledek utkání na konečných 3:1, ale zároveň si svým sedmým gólem v sezóně upevnil místo nejlepšího střelce Mory.
Ohlasy trenérů
Jan Tomajko (HC Olomouc): V první třetině jsme asi měli ještě v hlavách zápas v Liberci a začali jsme vlažněji. Plzeň nás přehrávala. Vytěžili jsme gol z přesilovky, což nás uklidnilo. Jakmile jsme dali na 2:1, dostali jsme křídla a pak se ta hra přelévala z jedné strany na druhou. Výborně nám zachytal Konrád. Jsme rádi, že jsme po 3 zápasech bodovali za plný počet bodů. S produktivitou máme dlouhodobý problém. Jsme zvyklí, že vyhráváme nejtěsnějším výsledkem 2:1, 3 góly tak často nedáváme. Jsme rádi, že se probudili beci a přidali se k tomu. Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Našim hráčům nelze upřít snahu, do zápasu jsme vstoupili dobře. Měli jsme ale spoustu vyloučených. Důvodem proč jsme prohráli je jen jeden vstřelený gól - za to se body nesbírají. Chyběl nám hlad po šancích. V ofenzivě letos nejsme tolik silní. Oproti loňsku nám chybí tlak a góly Kubalíka, zatím ho nedokážeme bodově nahradit.

autor: HC Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění