> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Činnost klubu 1.HFK Olomouc

vloženo: 07.11.2018           komentářů: 0

V létě letošního roku došlo v našem klubu ke změnám ve vedení klubu, ale v žádném případě to neznamenalo změny ve sportovní strategii a struktuře soutěží ve všech kategoriích. Klubu se ujala skupina lidí, která se podílela na fungování klubu i v předchozím období a platí to i o problematice sportovní.

Podařilo se nám obhájit statut SpSM (sportovní středisko mládeže) na úrovni žákovských kategorií U12 až U15, nadále fungují tři dorostenecká družstva a skvěle se rozvíjí důležité sportovní podhoubí celé struktury družstev v kategoriích přípravkových. Ve sportu, proto i ve fotbalu platí, že nejdůležitějším faktorem fungování klubu jsou kvalifikovaní, odborně zdatní a spolehliví a obětaví trenéři a ty my tady máme. U zmiňovaných přípravkových kategorií jsme do trenérského týmu získali několik mladých a pracovitých trenérů a trenérek, kteří se stávajícími trenéry přípravek, žáků a dorostů tvoří tým, který se v tréninkovém procesu věnuje dětem od U6 po U19. Za to jim patří velké poděkování, protože bez úsilí všech trenérů by to nemohlo fungovat. Snažit se budeme i nadále a velmi rádi přivítáme další kvalifikované trenéry, kteří budou mít zájem posouvat fotbal v Holici na vyšší úroveň. Klub se snaží celkově pro mládež vytvářet lepší a lepší podmínky. V plánu jsou určitá vylepšení tréninkových podmínek a celkového zázemí pro sportovce a širokou veřejnost. Všechno chce ale svůj čas. Nicméně věříme, že se nám postupně bude dařit tyto kroky naplňovat.

Téměř ve všech kategoriích hrajeme nejvyšší soutěže na Moravě s cílem zapojit děti do pohybu a posouvat je postupně v pohybových schopnostech a fotbalových dovednostech, mít radost z dosažených pozitivních výsledků. Mládežnickou základnu tvoří 6 družstev přípravek, 4 družstva žáků a 3 dorostenecká. To je dohromady cca 200 dětí, kterým slouží náš jeden z nejhezčích sportovních areálů na Moravě.

Kromě kompletní struktury mládeže v našem klubu fungují i 2 družstva dospělých. „A“ mužstvo v minulé sezóně sestoupilo z MSFL (III.liga) do divize a naším cílem je v blízké budoucnosti se tam vrátit. V tomto týmu nastupuje cca 7 našich odchovanců z mládežnické základny, což je zcela jistě v této soutěži nejvyšší počet. Kromě toho naše „B“ mužstvo je téměř kompletní složené z hráčů, kteří prošli naší mládežnickou strukturou a my se snažíme, aby se další z nich v krátkém času posunuli do „A“ mužstva a za ně se do kádru „B“ mužstva posunuli další odchovanci s cílem získávat první návyky v dospělém fotbalu.

K naplňování tohoto cíle máme vybudované kvalitní zázemí na stadionu v Holici, které se snažíme v rámci možností vylepšovat. A proto ruku v ruce se sportovní činností klubu jde i rekonstrukce a částečné úpravy stadionu. Jak už jsme dříve informovali, tak na stadionu probíhá rekonstrukce hřiště s umělým povrchem a oplocením tohoto hřiště, jehož termín se pomalu blíží.

Dále prochází změnou první část tribuny, kdy se provádí renovace nátěru, pokračovat se bude opravami opláštění zadní části tribuny, vydláždění mezi prostorů pod tribunami, kde se vzhledově upravuje pochozí část.

V útrobách hlavní obslužné budovy se v šatnách opravují sprchová zařízení.

Dále se upravuje okolní prostor kolem tribun a jednotlivé části stadionu se vyklízejí a čistí od nepořádku. Nedílnou částí těchto úklidových prací je i úprava prostoru za travnatým hřištěm č. 2, kde se prostor bude chystat pro zatím nespecifikovaný sportovní účel, o jehož využití se budu jednat.

Musíme si ovšem přiznat, že výše jmenované činnosti by absolutně nebyly možné bez finanční podpory Statutárního města Olomouce, Olomouckého kraje, komise městské části Holice a Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže. Za což jsme těmto subjektům nesmírně vděční a patří jim velké poděkování za podporu sportu v našem fotbalovém klubu.

Věříme, že výše uvedené kroky se nám podaří naplnit a budeme tak i nadále moci pracovat na rozvoji sportovních aktivit v našem areálu na stadionu 1.HFK Olomouc v Holici.autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.