> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Činnost klubu 1.HFK Olomouc

vloženo: 07.11.2018           komentářů: 0

V létě letošního roku došlo v našem klubu ke změnám ve vedení klubu, ale v žádném případě to neznamenalo změny ve sportovní strategii a struktuře soutěží ve všech kategoriích. Klubu se ujala skupina lidí, která se podílela na fungování klubu i v předchozím období a platí to i o problematice sportovní.

Podařilo se nám obhájit statut SpSM (sportovní středisko mládeže) na úrovni žákovských kategorií U12 až U15, nadále fungují tři dorostenecká družstva a skvěle se rozvíjí důležité sportovní podhoubí celé struktury družstev v kategoriích přípravkových. Ve sportu, proto i ve fotbalu platí, že nejdůležitějším faktorem fungování klubu jsou kvalifikovaní, odborně zdatní a spolehliví a obětaví trenéři a ty my tady máme. U zmiňovaných přípravkových kategorií jsme do trenérského týmu získali několik mladých a pracovitých trenérů a trenérek, kteří se stávajícími trenéry přípravek, žáků a dorostů tvoří tým, který se v tréninkovém procesu věnuje dětem od U6 po U19. Za to jim patří velké poděkování, protože bez úsilí všech trenérů by to nemohlo fungovat. Snažit se budeme i nadále a velmi rádi přivítáme další kvalifikované trenéry, kteří budou mít zájem posouvat fotbal v Holici na vyšší úroveň. Klub se snaží celkově pro mládež vytvářet lepší a lepší podmínky. V plánu jsou určitá vylepšení tréninkových podmínek a celkového zázemí pro sportovce a širokou veřejnost. Všechno chce ale svůj čas. Nicméně věříme, že se nám postupně bude dařit tyto kroky naplňovat.

Téměř ve všech kategoriích hrajeme nejvyšší soutěže na Moravě s cílem zapojit děti do pohybu a posouvat je postupně v pohybových schopnostech a fotbalových dovednostech, mít radost z dosažených pozitivních výsledků. Mládežnickou základnu tvoří 6 družstev přípravek, 4 družstva žáků a 3 dorostenecká. To je dohromady cca 200 dětí, kterým slouží náš jeden z nejhezčích sportovních areálů na Moravě.

Kromě kompletní struktury mládeže v našem klubu fungují i 2 družstva dospělých. „A“ mužstvo v minulé sezóně sestoupilo z MSFL (III.liga) do divize a naším cílem je v blízké budoucnosti se tam vrátit. V tomto týmu nastupuje cca 7 našich odchovanců z mládežnické základny, což je zcela jistě v této soutěži nejvyšší počet. Kromě toho naše „B“ mužstvo je téměř kompletní složené z hráčů, kteří prošli naší mládežnickou strukturou a my se snažíme, aby se další z nich v krátkém času posunuli do „A“ mužstva a za ně se do kádru „B“ mužstva posunuli další odchovanci s cílem získávat první návyky v dospělém fotbalu.

K naplňování tohoto cíle máme vybudované kvalitní zázemí na stadionu v Holici, které se snažíme v rámci možností vylepšovat. A proto ruku v ruce se sportovní činností klubu jde i rekonstrukce a částečné úpravy stadionu. Jak už jsme dříve informovali, tak na stadionu probíhá rekonstrukce hřiště s umělým povrchem a oplocením tohoto hřiště, jehož termín se pomalu blíží.

Dále prochází změnou první část tribuny, kdy se provádí renovace nátěru, pokračovat se bude opravami opláštění zadní části tribuny, vydláždění mezi prostorů pod tribunami, kde se vzhledově upravuje pochozí část.

V útrobách hlavní obslužné budovy se v šatnách opravují sprchová zařízení.

Dále se upravuje okolní prostor kolem tribun a jednotlivé části stadionu se vyklízejí a čistí od nepořádku. Nedílnou částí těchto úklidových prací je i úprava prostoru za travnatým hřištěm č. 2, kde se prostor bude chystat pro zatím nespecifikovaný sportovní účel, o jehož využití se budu jednat.

Musíme si ovšem přiznat, že výše jmenované činnosti by absolutně nebyly možné bez finanční podpory Statutárního města Olomouce, Olomouckého kraje, komise městské části Holice a Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže. Za což jsme těmto subjektům nesmírně vděční a patří jim velké poděkování za podporu sportu v našem fotbalovém klubu.

Věříme, že výše uvedené kroky se nám podaří naplnit a budeme tak i nadále moci pracovat na rozvoji sportovních aktivit v našem areálu na stadionu 1.HFK Olomouc v Holici.autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

14.06.2019

Čtveřice psů skončila v útulku
Rovných pět oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce přijalo včera operační středisko. Strážníci byli postupně vysláni na ulice Švýcarské nábřeží, Na Krejnici, Jeremiášova a ve dvou případech na třídu Míru. Pouze v jednom případě se nepodařilo zvíře odchytit, zbývající čtveřice tak putovala do útulku pro psy v Neředíně. Od ledna strážníci řešili celkem 227 oznámení, kdy bylo odchyceno celkem 129 psů.

13.06.2019

Lapkové řádí i v parných dnech
Ve středu 12.6.2019 přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc čtyři oznámení o krádežích supermarketech. Strážníci třikrát vyjížděli do supermarketu na ulici Pražská a v jednom případu na ulici Štursova. Lapkové ve věku 39- 60 let odcizili zboží v celkové hodnotě přes 1 100,- Kč. Rekordmanem byl třiapadesátiletý muž, který byl v tomto roce pro krádeže řešen již desetkrát.

13.06.2019

Tři nálezy stříkaček během jednoho dne
Hned tři oznámení o nálezu použitých injekčních stříkaček a jehel řešili ve středu 12. června olomoučtí strážníci. Hlídky byly postupně vyslány na ulice Březinova, Pražská a do Smetanových sadů. Zde odebraly do sběrných boxů tři stříkačky, které budou následně předány k odborné likvidaci. V letošním roce se jednalo již o 113 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 184 kusů infekčního materiálu.

12.06.2019

Nejdřív facka, poté roztržený řetízek
Včera v ranních hodinách byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána na ulici Husitská, kde mělo dle telefonického oznámení docházet k fyzickému napadání ženy neznámým mužem. Strážníci na místě kontaktovali osoby dle popisu, kdy osmnáctiletá dívka uvedla, že se pohádala se svým bývalým přítelem. Ten jí měl následně udeřit do obličeje a poté jí při hádce strhnout zlatý řetízek z krku.

05.06.2019

Řidička se rozjela i s „botičkou“
Ve středu 5. června v odpoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána na ulici Slovenská, kde řidička žádala o demontáž blokovacího zařízení ze svého vozidla. Třicetiletá žena strážníkům na místě sdělila, že si „botičky“ nevšimla a podařilo se jí s ní rozjet. K poškození vozidla Volkswagen nedošlo, ale byla způsobena škoda na blokovacím zařízení.