> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Činnost klubu 1.HFK Olomouc

vloženo: 07.11.2018           komentářů: 0

V létě letošního roku došlo v našem klubu ke změnám ve vedení klubu, ale v žádném případě to neznamenalo změny ve sportovní strategii a struktuře soutěží ve všech kategoriích. Klubu se ujala skupina lidí, která se podílela na fungování klubu i v předchozím období a platí to i o problematice sportovní.

Podařilo se nám obhájit statut SpSM (sportovní středisko mládeže) na úrovni žákovských kategorií U12 až U15, nadále fungují tři dorostenecká družstva a skvěle se rozvíjí důležité sportovní podhoubí celé struktury družstev v kategoriích přípravkových. Ve sportu, proto i ve fotbalu platí, že nejdůležitějším faktorem fungování klubu jsou kvalifikovaní, odborně zdatní a spolehliví a obětaví trenéři a ty my tady máme. U zmiňovaných přípravkových kategorií jsme do trenérského týmu získali několik mladých a pracovitých trenérů a trenérek, kteří se stávajícími trenéry přípravek, žáků a dorostů tvoří tým, který se v tréninkovém procesu věnuje dětem od U6 po U19. Za to jim patří velké poděkování, protože bez úsilí všech trenérů by to nemohlo fungovat. Snažit se budeme i nadále a velmi rádi přivítáme další kvalifikované trenéry, kteří budou mít zájem posouvat fotbal v Holici na vyšší úroveň. Klub se snaží celkově pro mládež vytvářet lepší a lepší podmínky. V plánu jsou určitá vylepšení tréninkových podmínek a celkového zázemí pro sportovce a širokou veřejnost. Všechno chce ale svůj čas. Nicméně věříme, že se nám postupně bude dařit tyto kroky naplňovat.

Téměř ve všech kategoriích hrajeme nejvyšší soutěže na Moravě s cílem zapojit děti do pohybu a posouvat je postupně v pohybových schopnostech a fotbalových dovednostech, mít radost z dosažených pozitivních výsledků. Mládežnickou základnu tvoří 6 družstev přípravek, 4 družstva žáků a 3 dorostenecká. To je dohromady cca 200 dětí, kterým slouží náš jeden z nejhezčích sportovních areálů na Moravě.

Kromě kompletní struktury mládeže v našem klubu fungují i 2 družstva dospělých. „A“ mužstvo v minulé sezóně sestoupilo z MSFL (III.liga) do divize a naším cílem je v blízké budoucnosti se tam vrátit. V tomto týmu nastupuje cca 7 našich odchovanců z mládežnické základny, což je zcela jistě v této soutěži nejvyšší počet. Kromě toho naše „B“ mužstvo je téměř kompletní složené z hráčů, kteří prošli naší mládežnickou strukturou a my se snažíme, aby se další z nich v krátkém času posunuli do „A“ mužstva a za ně se do kádru „B“ mužstva posunuli další odchovanci s cílem získávat první návyky v dospělém fotbalu.

K naplňování tohoto cíle máme vybudované kvalitní zázemí na stadionu v Holici, které se snažíme v rámci možností vylepšovat. A proto ruku v ruce se sportovní činností klubu jde i rekonstrukce a částečné úpravy stadionu. Jak už jsme dříve informovali, tak na stadionu probíhá rekonstrukce hřiště s umělým povrchem a oplocením tohoto hřiště, jehož termín se pomalu blíží.

Dále prochází změnou první část tribuny, kdy se provádí renovace nátěru, pokračovat se bude opravami opláštění zadní části tribuny, vydláždění mezi prostorů pod tribunami, kde se vzhledově upravuje pochozí část.

V útrobách hlavní obslužné budovy se v šatnách opravují sprchová zařízení.

Dále se upravuje okolní prostor kolem tribun a jednotlivé části stadionu se vyklízejí a čistí od nepořádku. Nedílnou částí těchto úklidových prací je i úprava prostoru za travnatým hřištěm č. 2, kde se prostor bude chystat pro zatím nespecifikovaný sportovní účel, o jehož využití se budu jednat.

Musíme si ovšem přiznat, že výše jmenované činnosti by absolutně nebyly možné bez finanční podpory Statutárního města Olomouce, Olomouckého kraje, komise městské části Holice a Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže. Za což jsme těmto subjektům nesmírně vděční a patří jim velké poděkování za podporu sportu v našem fotbalovém klubu.

Věříme, že výše uvedené kroky se nám podaří naplnit a budeme tak i nadále moci pracovat na rozvoji sportovních aktivit v našem areálu na stadionu 1.HFK Olomouc v Holici.autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.