> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoční charitativní utkání

vloženo: 02.01.2019           komentářů: 0

Vánoční charitativní utkání slavilo úspěch. Pro Dětskou kliniku se vybralo více než 40 000 Kč
Na konci prosince spojily síly v duchu mota PRO DOBROU VĚC dva olomoucké týmy. Junioři HC Olomouc a hráči University Shields Olomouc se představili na olomouckém ledě v rámci prvního ročníku vánočního charitativního utkání, které mělo za cíl podpořit Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc a její nadaci Šance. Na utkání, ve kterém padlo hned deset gólů, si našlo cestu více než 600 fanoušků a vybralo se 43 570 Kč, které poputují právě na adresu vybrané organizace.


Hrdiny prvního ročníku vánočního charitativního utkání se stali olomoučtí junioři a hráči University Shields Olomouc. Tým pod vedením Jiřího Řípy i studující hokejisty spojila touha pomoci Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc a její nadaci Šance tím, co jim jde nejlépe, tedy hokejem.

Ještě před startem charitativního utkání proběhlo slavnostní buly, kterého se ujal dlouholetý trenér Zdeněk Smolík, který své zkušenosti předává mladým hokejistům už 47 let. Následovalo společné focení na památku prvního ročníku charitativního akce. Pak mohlo utkání začít.

Vedení se v první třetině ujali junioři Kohoutů zásluhou Jakuba Horkého. Na konci druhé třetiny Hanáci své vedení navýšili o dvě branky po gólech dvojice bratranců Davida Štefky a Josefa Podlahy. Fanoušky ale musela bavit především třetí třetina, ve které padlo hned sedm branek. Nejprve poslal juniory Olomouce už do čtyřgólového náskoku Daniel Ministr, o chvíli později ale snížil náskok Kohoutů Libor Janků, který ještě v minulém roce také oblékal červeno-bílý dres.

A gólová přestřelka pokračovala. Čtyřgólový náskok vrátil juniorům kapitán HC Olomouc David Kalač. O dvě minuty později však znovu rozvlnili síť za olomouckým brankářem Shields po přesné střele Jakuba Müllera. O minutu později navíc hokejisté v modro-bílém přidali třetí branku, tentokrát z hole Pavla Skopala. Rozdíl ve skóre se tak snížil na pouhé dva góly. Dvě minuty před koncem přidal už šestou branku HC Olomouc David Vosátko a využil tak přesilovou hru. Jen pár vteřin před závěrečnou sirénou udělal definitivní tečku za utkáním čtvrtou brankou Shields Jan Kropáč, další z odchovanců HC Olomouc, který nyní obléká dres univerzitního týmu.

Během celého utkání se navíc fanoušci mohli setkat také se zástupci A týmu HC Olomouc. Kromě sbírky podpořila zápas autogramiádou vybraná šestice olomouckého áčka, a to ve složení Vilém Burian, Jan Jaroměřský, Jan Knotek, David Ostřížek, Jan Lukáš a David Škůrek. V zasedací místnosti tak rozdávali podpisy, úsměvy a nechyběly ani fotky. Ve druhé přestávce pak Jan Jaroměřský předal ceny těm, kteří vyhráli v hokejové tombole, na ledě zatím probíhala tradiční střelba na branku o hodnotné ceny od BPS Mobil. Po celou dobu zápasu navíc probíhala také soutěž na sociálních sítích. Ti, kteří se vyfotili s olomouckým maskotem, kohoutem Kokrhélem, a umístili fotku s hashtagem #dvakluby_jednomesto na Instagram, se zapojili do soutěže o balíček od Divadla Tramtarie.

A myslelo se také na hráče. Ti nejlepší byli po utkání, které skončilo atraktivním výsledkem 6:4, oceněni balíčkem od firmy Fit Day a poukázkami od olomouckého aquaparku. Ceny nejlepším hráčům, tedy Davidu Štefkovi a Tomáši Výkrutovi, předala legenda HC Olomouc, bývalý kapitán olomouckého áčka a současný trenér dorostenců Richard Brančík.

Cestu na zimní stadion a především na vánoční charitativní utkání dvou olomouckých týmů, si našlo více než 600 fanoušků a vybralo se úctyhodných 43 570 Kč, které poputují na konto Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Předání finančního obnosu a dárků, které fanoušci přinesli pod vánoční stromeček, proběhne v lednu 2019 za účasti hráčů juniorky HC Olomouc i University Shields Olomouc.


autor: HC Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

10.01.2019

Komu se nehodil čuník?
Nález kadáveru prasete domácího v poli u bočního vchodu na hřbitov ve Chválkovicích řešili včera po osmé hodině ranní strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě nalezla prase o hmotnosti cca 80 kg. Komu zvíře patří nebo kdo jej na místo vyvezl, se nepodařilo zjistit. Kadáver zvířete byl proto převezen na veterinární stanici k dalším opatřením.

10.01.2019

Pro dobrotu na žebrotu
O tom, že dobrota se v některých případech nevyplácí, se včera několik minut před půlnocí přesvědčil devětapadesátiletý muž z obce na Bruntálsku. Ten byl v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy na třídě Svobody osloven neznámým mužem, který ho požádal o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění jednoho hovoru. V okamžiku, kdy oslovený vytáhl telefon z oděvu, byl mu podezřelým vytržen a ten se s ním dal na útěk směrem k Bezručovým sadům.

09.01.2019

Cestující měl konflikt s revizorem
Oznámení o napadení revizora mladíkem na autobusovém nádraží u Tržnice přijalo včera hodinu po poledni Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala revizora a ten označil muže, který neměl platnou jízdenku a choval se k němu v autobuse nevhodně, kdy na něj křičel a revizor měl z jeho agresivního chování obavu. Třicetiletý muž z Jesenicka se přiznal k nevhodnému chování, ale popřel fyzické napadení

08.01.2019

Strážníci zasahovali u sporu
Včera v osm hodin večer oznámil dispečer Dopravního podniku města Olomouce neshody mezi dvěma cestujícím v tramvaji na konečné zastávce na ulici Hraniční. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu na místo zjistila, že se zde nachází muž se ženou. Podle řidiče tramvaje se dvojice měla slovně napadat a přitom mělo dojít také k rozbití skleněné láhve, kterou měli při sobě.

07.01.2019

Flexou odřezali katalyzátor
Telefonické oznámení o dvojici mužů, kteří u zaparkovaného vozidla na ulici Fragnerova něco dělají pomocí rozbrušovačky, přijalo v neděli před třetí hodinou ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu hlídky se na místě již nikdo nenacházel. Prohlídkou vozu strážníci zjistili, že zde pachatelé odřezali katalyzátor výfukového systému.