> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoční charitativní utkání

vloženo: 02.01.2019           komentářů: 0

Vánoční charitativní utkání slavilo úspěch. Pro Dětskou kliniku se vybralo více než 40 000 Kč
Na konci prosince spojily síly v duchu mota PRO DOBROU VĚC dva olomoucké týmy. Junioři HC Olomouc a hráči University Shields Olomouc se představili na olomouckém ledě v rámci prvního ročníku vánočního charitativního utkání, které mělo za cíl podpořit Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc a její nadaci Šance. Na utkání, ve kterém padlo hned deset gólů, si našlo cestu více než 600 fanoušků a vybralo se 43 570 Kč, které poputují právě na adresu vybrané organizace.


Hrdiny prvního ročníku vánočního charitativního utkání se stali olomoučtí junioři a hráči University Shields Olomouc. Tým pod vedením Jiřího Řípy i studující hokejisty spojila touha pomoci Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc a její nadaci Šance tím, co jim jde nejlépe, tedy hokejem.

Ještě před startem charitativního utkání proběhlo slavnostní buly, kterého se ujal dlouholetý trenér Zdeněk Smolík, který své zkušenosti předává mladým hokejistům už 47 let. Následovalo společné focení na památku prvního ročníku charitativního akce. Pak mohlo utkání začít.

Vedení se v první třetině ujali junioři Kohoutů zásluhou Jakuba Horkého. Na konci druhé třetiny Hanáci své vedení navýšili o dvě branky po gólech dvojice bratranců Davida Štefky a Josefa Podlahy. Fanoušky ale musela bavit především třetí třetina, ve které padlo hned sedm branek. Nejprve poslal juniory Olomouce už do čtyřgólového náskoku Daniel Ministr, o chvíli později ale snížil náskok Kohoutů Libor Janků, který ještě v minulém roce také oblékal červeno-bílý dres.

A gólová přestřelka pokračovala. Čtyřgólový náskok vrátil juniorům kapitán HC Olomouc David Kalač. O dvě minuty později však znovu rozvlnili síť za olomouckým brankářem Shields po přesné střele Jakuba Müllera. O minutu později navíc hokejisté v modro-bílém přidali třetí branku, tentokrát z hole Pavla Skopala. Rozdíl ve skóre se tak snížil na pouhé dva góly. Dvě minuty před koncem přidal už šestou branku HC Olomouc David Vosátko a využil tak přesilovou hru. Jen pár vteřin před závěrečnou sirénou udělal definitivní tečku za utkáním čtvrtou brankou Shields Jan Kropáč, další z odchovanců HC Olomouc, který nyní obléká dres univerzitního týmu.

Během celého utkání se navíc fanoušci mohli setkat také se zástupci A týmu HC Olomouc. Kromě sbírky podpořila zápas autogramiádou vybraná šestice olomouckého áčka, a to ve složení Vilém Burian, Jan Jaroměřský, Jan Knotek, David Ostřížek, Jan Lukáš a David Škůrek. V zasedací místnosti tak rozdávali podpisy, úsměvy a nechyběly ani fotky. Ve druhé přestávce pak Jan Jaroměřský předal ceny těm, kteří vyhráli v hokejové tombole, na ledě zatím probíhala tradiční střelba na branku o hodnotné ceny od BPS Mobil. Po celou dobu zápasu navíc probíhala také soutěž na sociálních sítích. Ti, kteří se vyfotili s olomouckým maskotem, kohoutem Kokrhélem, a umístili fotku s hashtagem #dvakluby_jednomesto na Instagram, se zapojili do soutěže o balíček od Divadla Tramtarie.

A myslelo se také na hráče. Ti nejlepší byli po utkání, které skončilo atraktivním výsledkem 6:4, oceněni balíčkem od firmy Fit Day a poukázkami od olomouckého aquaparku. Ceny nejlepším hráčům, tedy Davidu Štefkovi a Tomáši Výkrutovi, předala legenda HC Olomouc, bývalý kapitán olomouckého áčka a současný trenér dorostenců Richard Brančík.

Cestu na zimní stadion a především na vánoční charitativní utkání dvou olomouckých týmů, si našlo více než 600 fanoušků a vybralo se úctyhodných 43 570 Kč, které poputují na konto Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Předání finančního obnosu a dárků, které fanoušci přinesli pod vánoční stromeček, proběhne v lednu 2019 za účasti hráčů juniorky HC Olomouc i University Shields Olomouc.


autor: HC Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

14.06.2019

Čtveřice psů skončila v útulku
Rovných pět oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce přijalo včera operační středisko. Strážníci byli postupně vysláni na ulice Švýcarské nábřeží, Na Krejnici, Jeremiášova a ve dvou případech na třídu Míru. Pouze v jednom případě se nepodařilo zvíře odchytit, zbývající čtveřice tak putovala do útulku pro psy v Neředíně. Od ledna strážníci řešili celkem 227 oznámení, kdy bylo odchyceno celkem 129 psů.

13.06.2019

Lapkové řádí i v parných dnech
Ve středu 12.6.2019 přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc čtyři oznámení o krádežích supermarketech. Strážníci třikrát vyjížděli do supermarketu na ulici Pražská a v jednom případu na ulici Štursova. Lapkové ve věku 39- 60 let odcizili zboží v celkové hodnotě přes 1 100,- Kč. Rekordmanem byl třiapadesátiletý muž, který byl v tomto roce pro krádeže řešen již desetkrát.

13.06.2019

Tři nálezy stříkaček během jednoho dne
Hned tři oznámení o nálezu použitých injekčních stříkaček a jehel řešili ve středu 12. června olomoučtí strážníci. Hlídky byly postupně vyslány na ulice Březinova, Pražská a do Smetanových sadů. Zde odebraly do sběrných boxů tři stříkačky, které budou následně předány k odborné likvidaci. V letošním roce se jednalo již o 113 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 184 kusů infekčního materiálu.

12.06.2019

Nejdřív facka, poté roztržený řetízek
Včera v ranních hodinách byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána na ulici Husitská, kde mělo dle telefonického oznámení docházet k fyzickému napadání ženy neznámým mužem. Strážníci na místě kontaktovali osoby dle popisu, kdy osmnáctiletá dívka uvedla, že se pohádala se svým bývalým přítelem. Ten jí měl následně udeřit do obličeje a poté jí při hádce strhnout zlatý řetízek z krku.

05.06.2019

Řidička se rozjela i s „botičkou“
Ve středu 5. června v odpoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána na ulici Slovenská, kde řidička žádala o demontáž blokovacího zařízení ze svého vozidla. Třicetiletá žena strážníkům na místě sdělila, že si „botičky“ nevšimla a podařilo se jí s ní rozjet. K poškození vozidla Volkswagen nedošlo, ale byla způsobena škoda na blokovacím zařízení.