> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoční charitativní utkání

vloženo: 02.01.2019           komentářů: 0

Vánoční charitativní utkání slavilo úspěch. Pro Dětskou kliniku se vybralo více než 40 000 Kč
Na konci prosince spojily síly v duchu mota PRO DOBROU VĚC dva olomoucké týmy. Junioři HC Olomouc a hráči University Shields Olomouc se představili na olomouckém ledě v rámci prvního ročníku vánočního charitativního utkání, které mělo za cíl podpořit Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc a její nadaci Šance. Na utkání, ve kterém padlo hned deset gólů, si našlo cestu více než 600 fanoušků a vybralo se 43 570 Kč, které poputují právě na adresu vybrané organizace.


Hrdiny prvního ročníku vánočního charitativního utkání se stali olomoučtí junioři a hráči University Shields Olomouc. Tým pod vedením Jiřího Řípy i studující hokejisty spojila touha pomoci Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc a její nadaci Šance tím, co jim jde nejlépe, tedy hokejem.

Ještě před startem charitativního utkání proběhlo slavnostní buly, kterého se ujal dlouholetý trenér Zdeněk Smolík, který své zkušenosti předává mladým hokejistům už 47 let. Následovalo společné focení na památku prvního ročníku charitativního akce. Pak mohlo utkání začít.

Vedení se v první třetině ujali junioři Kohoutů zásluhou Jakuba Horkého. Na konci druhé třetiny Hanáci své vedení navýšili o dvě branky po gólech dvojice bratranců Davida Štefky a Josefa Podlahy. Fanoušky ale musela bavit především třetí třetina, ve které padlo hned sedm branek. Nejprve poslal juniory Olomouce už do čtyřgólového náskoku Daniel Ministr, o chvíli později ale snížil náskok Kohoutů Libor Janků, který ještě v minulém roce také oblékal červeno-bílý dres.

A gólová přestřelka pokračovala. Čtyřgólový náskok vrátil juniorům kapitán HC Olomouc David Kalač. O dvě minuty později však znovu rozvlnili síť za olomouckým brankářem Shields po přesné střele Jakuba Müllera. O minutu později navíc hokejisté v modro-bílém přidali třetí branku, tentokrát z hole Pavla Skopala. Rozdíl ve skóre se tak snížil na pouhé dva góly. Dvě minuty před koncem přidal už šestou branku HC Olomouc David Vosátko a využil tak přesilovou hru. Jen pár vteřin před závěrečnou sirénou udělal definitivní tečku za utkáním čtvrtou brankou Shields Jan Kropáč, další z odchovanců HC Olomouc, který nyní obléká dres univerzitního týmu.

Během celého utkání se navíc fanoušci mohli setkat také se zástupci A týmu HC Olomouc. Kromě sbírky podpořila zápas autogramiádou vybraná šestice olomouckého áčka, a to ve složení Vilém Burian, Jan Jaroměřský, Jan Knotek, David Ostřížek, Jan Lukáš a David Škůrek. V zasedací místnosti tak rozdávali podpisy, úsměvy a nechyběly ani fotky. Ve druhé přestávce pak Jan Jaroměřský předal ceny těm, kteří vyhráli v hokejové tombole, na ledě zatím probíhala tradiční střelba na branku o hodnotné ceny od BPS Mobil. Po celou dobu zápasu navíc probíhala také soutěž na sociálních sítích. Ti, kteří se vyfotili s olomouckým maskotem, kohoutem Kokrhélem, a umístili fotku s hashtagem #dvakluby_jednomesto na Instagram, se zapojili do soutěže o balíček od Divadla Tramtarie.

A myslelo se také na hráče. Ti nejlepší byli po utkání, které skončilo atraktivním výsledkem 6:4, oceněni balíčkem od firmy Fit Day a poukázkami od olomouckého aquaparku. Ceny nejlepším hráčům, tedy Davidu Štefkovi a Tomáši Výkrutovi, předala legenda HC Olomouc, bývalý kapitán olomouckého áčka a současný trenér dorostenců Richard Brančík.

Cestu na zimní stadion a především na vánoční charitativní utkání dvou olomouckých týmů, si našlo více než 600 fanoušků a vybralo se úctyhodných 43 570 Kč, které poputují na konto Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Předání finančního obnosu a dárků, které fanoušci přinesli pod vánoční stromeček, proběhne v lednu 2019 za účasti hráčů juniorky HC Olomouc i University Shields Olomouc.


autor: HC Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.