> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hlavním partnerem Rekol

vloženo: 05.03.2019           komentářů: 0

Rekola budou jezdit v sedmi městech a spustí i vlastní elektrokola

Největší česká bikesharingová společnost Rekola spustí letos již sedmou sezónu. Od 21. března se růžová kola začnou opět objevovat v ulicích Prahy, Brna, Českých Budějovic a Olomouce. Kola se letos vrátí i do Liberce a Frýdku-Místku, kde společnost vyhrála výběrová řízení na zprostředkovatele sdílení jízdních kol. Provoz v těchto městech bude spuštěn 1. dubna.
Rekola budou nadále působit i v Ostravě, kde spustí provoz také německá společnost Nextbike. „Domluvili jsme se s vedením města, že zůstaneme. Ostravští k Rekolům hodně přivykli a Rekola zase k Ostravě. To, kdy provoz spustíme, s jakými partnery a za jakých podmínek, ještě ladíme,” komentuje rozhodnutí Lubomír Fridrich, koordinátor ostravských a frýdecko-místeckých Rekol. Další města jsou v jednání.

Rekola mají pro letošní sezónu připravenou velkou novinku. „V průběhu jara se v Praze rozjedou naše vlastní elektroREkola. Našli jsme skvělého partnera – innogy, dodavatele energií, který nám náš sen pomůže splnit. Podrobnosti o spolupráci, ceník i to, kde budou moci uživatelé elektroREkola parkovat, včas prozradíme,“
říká Vítek Ježek, zakladatel a ředitel firmy Rekola Bikesharing. Rekola chtějí nabídnout Pražanům novou možnost, jak cestovat po městě. „Městská mobilita je téma, kterým se v Rekolech zabýváme již nějaký čas. Proto jsme ostatně v loňském roce spustili vedle kol i sdílené koloběžky a skateboardy. Posunutí k elektromobilitě, vnímám jako logický krok, i vzhledem k celosvětovému trendu“ dodává Ježek.

Rekola získávají každý rok na větší popularitě. Do služby se registrovalo přes 180 000 uživatelů všech věkových kategorií. V roce 2018 bylo uskutečněno 762 000 jízd, což je čtyřikrát více než v předešlém roce.

V návaznosti na úspěšnou expanzi po České republice spustila Rekola provoz také v zahraničí. Se svým systémem sdílených kol vstoupila do Finska. Další zahraniční města plánuje přidat i letos.

Službu bude možné využívat přes mobilní aplikaci Rekola nebo webový prohlížeč ... moje.rekola.cz. Celý proces půjčování bude zase o něco jednodušší. Půjčování přes QR kód, vrácení pomoci fotografií a intuitivní hlášení problémů.

Hlavním partnerem Rekol zůstává i pro tento rok Hello bank!. Podmínky použití, ceny jednorázového jízdného či předplatného se budou k ale 21. březnu měnit. Změny Rekola zveřejní v předstihu na stránce....rekola.cz.

autor: www.rekola.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.