> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Důvěra, respekt a hrdost

vloženo: 10.03.2019           komentářů: 0

Důvěra, respekt a hrdost, zhodnotil primátor práci městské policie


Ocenění nejlepších zaměstnanců Městské policie Olomouc a zhodnocení činnosti v uplynulém roce se odehrálo v pátek 8. března ve velkém sále magistrátu. Primátor Mirek Žbánek, který je zároveň velitelem strážníků, vyzdvihl jejich důvěru, respekt a hrdost.

„Vaše práce je službou veřejnosti. Chci, aby vám lidé důvěřovali, aby měl ve vás každý Olomoučan jistotu, že dosáhne dodržování veřejného pořádku,“ řekl primátor Žbánek. Připomněl, že výkon služby strážníkům ztěžuje legislativa, která jim svazuje ruce. „Jste profesně i lidsky vystaveni nepříjemným situacím ze strany narušitelů veřejného pořádku, ale máte můj respekt,“ uvedl primátor a zdůraznil, že vedení města je hrdé na svůj policejní sbor i jeho technické vybavení a zázemí. „Je to sbor na úrovni jednadvacátého století,“ dodal.

Ředitel Městské policie Olomouc Pavel Skalický v hodnocení předchozího roku shrnul činnosti pořádkové a dopravní služby, preventivní informační skupiny, kamerového systému a vnitřní služby.

Z rukou ředitele městské policie a primátora převzalo jedenadvacet zaměstnanců odznaky věrnosti za trvání pracovního poměru v délkách 10, 15, 20 a 25 let. V kategorii „Zaměstnanec roku 2018“ a „Strážník roku 2018“ bylo oceněno šest zaměstnanců.

Ceremoniál završilo předání čestná medaile ředitele Městské policie Olomouc „Za záchranu života“. Převzal si ji strážník Martin Navrátil za profesionální a pohotový zákrok, při němž letos v únoru zachránil z uzamčeného vozidla dusícího se novorozence.


autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění